Tato raritní mince byla vyražena z tzv. certifikovaného, chcete-li férově vytěženého ryzího zlata. Je unikátní nejen díky způsobu těžby kovu, ze kterého je vyražen, ale zejména kvůli motivům a odkazu, který numismat nese. Mince byla vyražena k 75. výročí konce druhé světové války a oslavuje tak 75 let trvající mír.

Ražba proběhla ve slavné Pařížské mincovně a je výsledkem spolupráce dvou skvělých umělců a designérů - Joaqina Jimineze, medailéra a uměleckého ředitele Pařížské mincovny a Eugena Dauba, amerického figurálního sochaře.

AVERSREVERS
Slovo „mír“ vyryté ve třech světových jazycích – francouzštině, latině a angličtině. Právě toto zdánlivě banální trojjazyčné vyjádření symbolizuje vzájemnou úctu a respekt mezi národy po celém světě. Stejné poselství vyjadřuje i spolupráce umělců, pocházejících z odlišných zemí, kteří i přes všechny mezikulturní rozdíly nacházejí ve své práci konsensus.Byl zhotoven podle precizního návrhu Joaqina Jiminize, dvorního medailéra Pařížské mincovny. Jiminéz užívá, stejně jako jeho spoluautor, k vyjádření své vize míru holubice. Holubice znázorňuje při letu a zasazuje je do perspektivy tvořící písmeno V, což znamená Victory neboli vítězství. Umělec tak komunikuje společné vítězství válkou utlačovaných národů.

Mincovním kovem numismatu je fairmined zlato s ryzostí 999/1000 a můžeme ho tedy nazývat ryzí. Jeho hmotnost je 3,11 gramů a průměr mimořádných 15 milimetrů. Nominální hodnota mince je 10 euro.


Chcete vlastnit minci hned a platit později?
Před dokončením objednávky zvolte způsob platby na 4 bezúročné splátky nebo kontaktujte naše zákaznické oddělení na telefonním čísle 810 100 500. Jsme tu vždy od pondělí do čtvrtka od 9 do 17 hodin a v pátek od 9 do 15. Nebo nám napište na info@narodnipokladnice.cz.


Objednávkou získáte:

  • 3.11 gramu ryzího certifikovného zlata
  • Jistotu striktní limitace - pouhých 1 500 kusů
  • Záruku nejvyšší mincovní kvality
  • legantní kazetu včetně Certifikátu autentičnosti
  • Ražbu ze slavné Pařížské mincovny pod záštitou FAIRMINED

Tato překrásná emise je přísně limitována pouhými 1 500 kusy pro celý svět, což ještě více zvyšuje její sběratelskou hodnotu!

Zlato, nesoucí označení "Fairmined" (férově vytěžené, certifikované) je zárukou toho, že byl kov vytěžen v malých dolech, které dodržují přísné podmínky, nastavené Aliancí pro zodpovědnou těžbu (ARM). Snahou ARM a jejich partnerů je povýšit těžbu zlata na boj za dobro!

Aliance pro zodpovědnou těžbu (ARM) byla založena v roce 2004. Cílem Aliance je usnadnění a zkvalitnění života celých komunit v zemích třetího světa, které jsou na těžbě zlata zcela existenčně závislé.

Výsledkem úspěšné implementace náročných procesů a podmínek je certifikace. Certifikace je garancí odpovědnosti malých těžebních společností ke svým horníkům, kterým poskytují bezpečné a příjemné pracovní prostředí. Díky certifikaci je možné podporovat celé místní komunity a jejich sociální rozvoj, udržitelnost a ochranu životního prostředí. Mezi další cíle ARM patří propojení malých dolů se světovými dodavateli, výkup zlata za férové ceny, transparentnost a obnova zdravé ekonomiky v rozvojových zemích.

Proces získání certifikace je často velmi náročný, nákladný a může trvat i několik let. Doly musí mnohdy kompletně změnit své fungování a začít pracovat tak, aby naplnily vysoký standard, který certifikace vyžaduje. K dosažení certifikace a finanční podpory jim proto pracovníci z Aliance pro zodpovědnou těžbu pomáhají a jejich činnost společně s dalšími kontrolními orgány monitorují.

Pokud doly certifikaci získají, mohou prodávat zlato označené jako certifikované (fairmined = férově vytěžené). ARM následně doly propojí s širokou sítí seriózních dodavatelů, kteří zlato vykupují za férovou cenu, a současně zaplatí příplatek, který pak doly použijí jako investici do fungování dolu nebo jako investici na zlepšování života horníků a jejich rodin.

ANO, zašlete mi prosím minci z certifikovaného zlata Holubice míru za cenu 13 890 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Částku za numismat lze uhradit najednou, nebo ve formě čtyř bezúročných měsíčních splátek, 4 x 3 495 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a elegantní kazetu. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí certifikované zlato (999/1000)
Průměr:
15 mm
Hmotnost:
3,11 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní
Nominální hodnota:
10 EUR
Země původu:
Francie
Rok emise:
2020
Limitace:
1500 ks