„Hae elēni ā iepagon Tcheret gere vēja pelothos
Tchaïmè leda kivio yn tegonTchere iā mili bano“

Možná Vám text výše přijde povědomý a dost možná víte co znamená. Je to úvodní sloka Písně ledu a ohně v Dothračtině, fiktivním jazyce stejnojmenné velkolepé fantasy ságy. První ze sedmi románů ságy vyšel pod názvem Hra o trůny, jistě si vzpomenete i na fenomenální seriál, kterému byla sága předlohou. I v něm měli svá platidla! Kdybyste žili v jednom ze sedmi království Západozemí, jistě byste čile obchodovali a platili některými ze 13 oficiálních fantasy platidel.

Jedinečná sada je uložena ve velkém luxusním rámu uvnitř potaženém mapou fantasy světa se světadíly Západozemí a Východozemí. Byla vydána u příležitosti 25. výročí od vydání první knihy a zároveň 10. výročí od premiéry první řady seriálu.
(podrobný popis všech medailí naleznete ve vedlejší záložce)

Každá medaile (fantasy platidlo) má na mapě své místo. Při pomyslných cestách od severu na jih a dále na východ tak narazíte na celkem 13 medailí různých kovů (včetně ryzího stříbra 999/1000), rozměrů a tvarů! Rám má velké průhledné víko, přes které lze celou sadu obdivovat, aniž byste ji otevřeli. Navíc je opatřena výklopným stojánkem, můžete ji tak vystavit na odiv v reprezentativním stylu.

Luxusní rám, medailonek a knižní seznam fantasy platidel

Objednávkou získáte:

  • Celkem 13 medailí z různých kovů včetně ryzího stříbra
  • Luxusní rám pro reprezentativní vystavení
  • Knižní seznam fantasy platidel
  • DÁREK – medailonek na jemném řetízku

Společně se sadou dostanete knižní seznam všech medailí včetně popisu, původu a zajímavých příběhů vztahujících se každému danému fantasy platidlu. V rámu najdete také milé překvapení – jedna ze 13 medailí je navíc vyhotovena i v podobě medailonku zavěšeném na jemném řetízku!

Přemýšlíte o výjimečném numismatickém dárku pro sebe nebo fanoušky fantasy žánru? Touto ojedinělou sadou fantasy platidel zcela jistě zazáříte!

První medaile:
S první medailí navštívíme Sever Západozemí, konkrétně Noční hlídku strážící Zeď – hradbu z ledu dlouhou asi 480 kilometrů a vysokou 200 metrů na dálném severu bránící Sedm království proti divokým nájezdníkům, kteří žijí na sever od ní. Byla postavena za pomoci kouzel před osmi tisíci roky. Tato medaile je vyrobena z mědi, její průměr je 32 mm a hmotnost 21 g.

Druhá medaile:
Odtud s druhou medailí putujeme za ochráncem Severu, pánem Zimohradu, Eddardem Starkem. Medaile na jeho počest je vyrobena z ryzího stříbra 999/1000, její průměr je 23 mm, zatímco hmotnost 3,3 g.

Třetí medaile:
Poté se odebereme do Říčních krajin, kde se setkáme s Lordem Walderem Freyem, nazývaným též Zpozdilý lord Frey nebo Krvavý Walder, jenž je pánem a strážcem Přechodu na Dvojčatech a vazalem rodu Tullyů. Měděná medaile má průměr 21 mm a hmotnost 2,9 g.

Čtvrtá medaile:
Čtvrtým zastavením naší cesty jsou Železné ostrovy – souostroví při západním pobřeží Západozemě je ovládáno rodem Greyjoyů. Zde se setkáme s Balonem Greyjoyem, solným a kamenným králem, lordem žencem na Štítu a synem Mořského větru. Medaile s jeho podobiznou je vyrobena z ryzího stříbra 999/1000, má průměr 21 mm a hmotnost 3,3 g.

Pátá medaile:
Pátou zastávkou naší cesty jsou Korunní země. Zde vládne rod Lannisterů, jehož dědicem je Joffrey Baratheon. Uvidíte ho na aversu mosazné medaile s průměrem 29 mm a hmotností 11 g.

Šestá medaile:
Poté se vydáme na východní pobřeží Západozemí, zde v Černovodém zálivu leží hlavní město Královo přístaviště, kde potkáme Stannise Baratheona. Mosazná medaile s jeho podobiznou na aversu má hmotnost 5,8 g a průměr 26 mm.

Sedmá medaile:
Nedaleko sídlí také Pán Casterlyovy Skály, Ochránce Lannisportu a Strážce západu, tím je lord Tywin Lannister. Mosazná medaile s jeho profilovým portrétem má hmotnost 5,8 g a průměr 27 mm.

Osmá medaile:
Poté se dostaneme na Rovinu, jejímž nejvyšším vojenským velitelem je Mace Tyrell, pán Vysokých zahrad a hlava rodu Tyrellů. Medaile je mosazná, má průměr 26 mm a hmotnost 5,8 g.

Devátá medaile:
Naše cesta Západozemím končí v Dorne – nejjižnějším cípu oblasti Západozemí. Je to hornatá krajina s horkým podnebím, plná pouští. Je ovládána rodem Martellů. Jedním z princů je Oberyn Martell, zvaný Rudá Zmije z Dorne. Medaile je mosazná, má průměr 26 mm a hmotnost 5,8 g.

Desátá medaile:
Přesunuli jsme se na druhý kontinent Východozemí, v jehož centrální oblasti se při pobřeží nachází Záliv otrokářů. Odtud pochází královna Meereenu Daenerys Targaryen. Královnu oslavuje mosazná medaile s jejím portrétem a třemi dračími hlavami v pozadí. Medaile o hmotnosti 5,8 g má průměr 27 mm.

Jedenáctá medaile:
Svobodná města jsou jedenáctou zastávkou naší cesty. Tvoří je svaz devíti městských států ležících na pobřeží Úzkého moře. Město Braavos je základnou organizace plné nájemných vrahů a služebníků boha smrti, to jsou Muži bez tváře, kterým je věnována medaile z ryzího stříbra 999/1000.

Dvanáctá medaile:
Ještě se zdržíme v městě Braavos, kde najdeme bezpochyby nejmocnější finanční instituci Známého světa s klienty od Západozemí po Východozemí, tou je Železná banka. Tato medaile je vyrobena jak jinak než ze železa, má čtvercový tvar, váží 15,8 g a její průměr činí 27 mm.

Třináctá medaile:
Na severovýchod od Svobodných měst a na sever od Zálivu otrokářů se nachází Dothracké moře, obklopené obrovskými planinami pokrytými travou a ovládanými kočovnými barbarskými Dothraky. Ti nevěří v platidla, jejich obchodníci však používají jako měnu kousky náramků. Právě takových jako je poslední, třináctá medaile této sady. Zde naše cesta světem Písně ledu a ohně končí.

ANO, zašlete mi prosím sadu fantasy platidel Píseň ledu a ohně za zvýhodněnou cenu 5 490 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Částku mohu uhradit najednou, nebo ve formě dvou bezúročných měsíčních splátek, 2x 2 745 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Zásilka bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Zásilku mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku/splátku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc výstavní kazetu s Certifikátem autentičnosti.

Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
ryzí stříbro 999/1000, měď, mosaz, železo
Průměr:
21-38 mm
Hmotnost:
2,9-21 g
Rozměr rámu:
cca 50 x 41 cm (zavřený)
Informace v rámu:
v angličtině