Stříbrná mince ke 150. výročí nezávislosti USA

Historická půldolarová mince ve velmi dobré kvalitě zachovalosti!

Představujeme Vám překrásnou stříbrnou minci, která oslavuje 150. výročí americké nezávislosti. Věříme, že tato historická stříbrná mince najde své místo ve i ve Vaší sbírce.

Mincovním kovem této mince je stříbro o ryzosti 900/1000. Její hmotnost je 12,5 gramu, průměr 30,60 milimetrů a nominální hodnota je půl dolaru. Mince byla vyražena v roce 1926 ve filadelfské mincovně ve Spojených státech amerických. Její kvalita zachovalosti je velmi dobrá. Jedním z autorů návrhu této překrásné mince je John Frederick Lewis, jež byl anglickým orientalistickým malířem. Specializoval se na orientální a středomořské scény detailním akvarelem nebo oleji a velmi často opakoval stejné složení ve verzi v každém médiu. Druhým autorem je pak John Ray Sinnock, který byl osmým hlavním rytcem mincovny Spojených států a to od roku 1925 do roku 1947.

V roce 1926 oslavilo USA jako světová supervelmoc 150. výročí nezávislosti. Při této příležitosti byl vydán neobvyklý stříbrný půl dolar. Ražba mincí proběhla v mincovně ve Filadelfii, tedy symbolicky na místě, kde byla vyhlášena Deklarace nezávislosti. Dodnes se podařilo zachovat pouze 14% původní ražby těchto mincí – zbytek byl roztaven. I z tohoto důvodu je mince velmi vyhledávaná sběrateli na celém světě.

Avers mince zdobí portréty dvou amerických prezidentů – George Washingtona a Calvina Coolidge. Zajímavé však je, že ani jeden z nich tam nikdy neměl být. Revers mince zdobí zvon svobody, po stranách jsou vyryta data 1776 a 1926, tedy rok nezávislosti a rok
150. výročí nezávislosti.

Objednávkou získáte:

  • Stříbro 900/1000
  • Velmi dobrou kvalitu zachovalosti
  • Elegantní kazetu včetně Certifikátu autentičnosti
  • Jednu z prvních amerických pamětních mincí vyražených ke 150. výročí nezávislosti USA

S vlastnictvím že tato unikátní mince ražené do stříbra 900/1000 budete vlastnit kus historie amerických spojených států přímo u Vás doma!


Po vítězství v sedmileté válce v letech 1756 až 1763 se Velká Británie stala dominantní silou v Severní Americe. Území zabavená Francouzi v Kanadě se připojila k 13 koloniím podél pobřeží Atlantiku. Avšak ve velmi krátké době byla britská vláda na tomto kontinentu podrobena zkoušce samotnými kolonisty. Na konci osmnáctého století to bylo téměř tři miliony lidí, kteří žili v anglických koloniích v Americe, většinou britského původu. Američané získávali čím dál větší pocit národní odloučenosti, protože byli zvyklí na samosprávu.

Britská vláda byla příliš daleko od Ameriky, aby pochopila potřeby kolonistů, a často nevykazovala žádné pozitivní záměry. Stejně jako ostatní evropské mocnosti, i Anglie zacházela se svými kolonisty jako s věcmi, které žily pouze pro uspokojení jejího vlastního prospěchu. Britové na to reagovali zavedením mnoha obchodních omezení s koloniemi.


V červenci 1776 kontinentální kongres hlasoval o oddělení kolonií od Anglie, zatímco vydal Deklaraci nezávislosti - dokument napsaný delegátem z Virginie, Thomasem Jeffersonem. Deklarace prohlašovala „život, svoboda a hledání štěstí“, tedy práva všech lidí. 13 původních kolonií bylo nakonec přejmenováno na Spojené státy americké. Následná válka s Anglií byla ukončena pařížským mírem podepsaným v září 1783, který oficiálně uznal americkou nezávislost.

ANO, zašlete mi prosím historickou stříbrnou minci Nezávislost USA za cenu 4 490 Kč (+129 Kč poštovné a balné). Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně se mincí obdržím navíc elegantní kazetu včetně Certifikátu autentičnosti. Nabídka je platná do 31. března 2021 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Stříbro 900/1000
Průměr:
30,60 mm
Hmotnost:
12,5 g
Kvalita zachovalosti:
Velmi dobrá
Emitent:
USA
Nominál:
0,5 dolaru
Rok ražby:
1926