Jistě víte, že americké mince se těší vzestupu a oblíbenosti u sběratelů nejen v Evropě, ale po celém světě. Proto jsme opravdu pyšní, že se nám podařilo získat tento velmi zajímavý kus historie do našich nepřeberných numismatických nabídek.  

Americký půldolar, největší oběhová mince Spojených států, je mince, která se razí i v současné době. Má průměr 30,61 milimetrů a hmotnost 12,44 gramů s tloušťkou 2,16 milimetrů. Její design prošel během bohaté historie řadou změn. My Vám tyto americké mince přinášíme v podobě historického setu, jehož podrobný popis naleznete níže.

 

Popis jednotlivých mincí v setu:

Půldolar sedící Liberty – 12,44 g, 30,61mm, autor designu Christian Gobrecht. Na svém aversu zobrazuje sedící Liberty se štítem s pohledem doprava a rok ražby. Nad ní se nachází 13 hvězd. Revers znázorňuje amerického orla se štítem na hrudi a popisem UNITED STATES OF AMERICA a nominální hodnotu HALF DOLLAR.

Půdolar Barber - 12,44 g, 30,61 mm, autor designu Charles Edward Barber. Na aversu si můžeme všimnout busty Liberty s mottem IN GOD WE TRUST a 13 hvězd a rok ražby. Na reversu se nachází heraldický orel se 13 hvězdami. V pařátech drží olivovou ratolest a šípy. Obraz doplňuje popis UNITED STATES OF AMERICA a nominální hodnota HALF DOLLAR.

Půldolar kráčející Liberty - 12,44 g, 30,61mm, autor designu Adolph Alexander Weinman. Avers vyobrazuje kráčející Liberty a v pozadí vycházející slunce. Obraz doplňují popisy LIBERTY, IN GOD WE TRUST a rok ražby. Revers zobrazuje orla s roztaženými křídly s popisy UNITED STATES OF AMERICA, E.PLURIBUM UNUS a nominální hodnotu HALF DOLLAR.

Půldolar Franklin - 12,44 g, 30,61mm, autor designu aversu John R. Sinnock / reversu Gilroy Roberts. Avers vyobrazuje bustu Benjamina Franklina s popisem LIBERTY a IN GOD WE TRUST a rokem ražby. Na reversu je vyražen obraz zvonu svobody, orel a popisy UNITED STATES OF AMERICA, E.PLURIBUM UNUS a nominální hodnota HALF DOLLAR.

Půldolar Kennedy - 12,44 g, 30,61mm, autor designu aversu Gilroy Roberts / reversu Frank Gasparro. Na aversu je vyobrazena busta Johna Fitzgeralda Kennedyho s popisy LIBERTY, IN GOD WE TRUST a rokem ražby. Revers zobrazuje pečeť prezidenta a orla se štítem, popis UNITED STATES OF AMERICA a nominální hodnotu HALF DOLLAR.

1 dolar Morgan – 26,73 g, 38,1 mm, autor designu George T. Morgan. Na aversu se nachází portrét Liberty hledící doleva s popisem E.PLURIBUS.UNUS, 13 hvězd a rok ražby. Revers vyobrazuje orla držícího olivovou větvičku a šípy. Obraz doplňuje popis UNITED STATES OF AMERICA, IN GOD WE TRUST a nominální hodnota HALF DOLLAR.

Objednávkou získáte:

  • 6 historických mincí
  • Mince ze stříbra 900/1000
  • Mince ve velmi dobré kvalitě zachovalosti
  • Originální mince z USA
  • Elegantní kazetu včetně Certifikátu autentičnosti

Neváhejte a objednejte si svůj historický set pěti legendárních stříbrných půldolarů a jednoho dolaru ze stříbra 900/1000.

Ano, zašlete mi prosím Historický set pěti amerických stříbrných půldolarů za cenu 10 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Set mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ho obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byl set zakoupen. Zásilka bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ag 900/1000
Průměr:
Různý
Hmotnost:
Různá
Kvalita:
Velmi dobrá
Nominální hodnota:
Různá
Země původu:
USA
Rok emise:
Různá