Jistě víte, že americké mince se těší vzestupu a oblíbenosti u sběratelů nejen v Evropě, ale po celém světě. Proto jsme opravdu pyšní, že se nám podařilo získat tento velmi zajímavý kus historie do našich nepřeberných numismatických nabídek.  

Americký půldolar, největší oběhová mince Spojených států, je mince, která se razí i v současné době. Má průměr 30,61 milimetrů a hmotnost 12,44 gramů s tloušťkou 2,16 milimetrů. Její design prošel během bohaté historie řadou změn. My Vám tyto americké mince přinášíme v podobě historického setu, jehož podrobný popis naleznete níže.

 

Popis jednotlivých mincí v setu:

Půldolar sedící Liberty – 12,44 g, 30,61mm, autor designu Christian Gobrecht. Na svém aversu zobrazuje sedící Liberty se štítem s pohledem doprava a rok ražby. Nad ní se nachází 13 hvězd. Revers znázorňuje amerického orla se štítem na hrudi a popisem UNITED STATES OF AMERICA a nominální hodnotu HALF DOLLAR.

Půdolar Barber - 12,44 g, 30,61 mm, autor designu Charles Edward Barber. Na aversu si můžeme všimnout busty Liberty s mottem IN GOD WE TRUST a 13 hvězd a rok ražby. Na reversu se nachází heraldický orel se 13 hvězdami. V pařátech drží olivovou ratolest a šípy. Obraz doplňuje popis UNITED STATES OF AMERICA a nominální hodnota HALF DOLLAR.

Půldolar kráčející Liberty - 12,44 g, 30,61mm, autor designu Adolph Alexander Weinman. Avers vyobrazuje kráčející Liberty a v pozadí vycházející slunce. Obraz doplňují popisy LIBERTY, IN GOD WE TRUST a rok ražby. Revers zobrazuje orla s roztaženými křídly s popisy UNITED STATES OF AMERICA, E.PLURIBUM UNUS a nominální hodnotu HALF DOLLAR.

Půldolar Franklin - 12,44 g, 30,61mm, autor designu aversu John R. Sinnock / reversu Gilroy Roberts. Avers vyobrazuje bustu Benjamina Franklina s popisem LIBERTY a IN GOD WE TRUST a rokem ražby. Na reversu je vyražen obraz zvonu svobody, orel a popisy UNITED STATES OF AMERICA, E.PLURIBUM UNUS a nominální hodnota HALF DOLLAR.

Půldolar Kennedy - 12,44 g, 30,61mm, autor designu aversu Gilroy Roberts / reversu Frank Gasparro. Na aversu je vyobrazena busta Johna Fitzgeralda Kennedyho s popisy LIBERTY, IN GOD WE TRUST a rokem ražby. Revers zobrazuje pečeť prezidenta a orla se štítem, popis UNITED STATES OF AMERICA a nominální hodnotu HALF DOLLAR.

1 dolar Morgan – 26,73 g, 38,1 mm, autor designu George T. Morgan. Na aversu se nachází portrét Liberty hledící doleva s popisem E.PLURIBUS.UNUS, 13 hvězd a rok ražby. Revers vyobrazuje orla držícího olivovou větvičku a šípy. Obraz doplňuje popis UNITED STATES OF AMERICA, IN GOD WE TRUST a nominální hodnota HALF DOLLAR.

Objednávkou získáte:

  • 6 historických mincí
  • Mince ze stříbra 900/1000
  • Mince ve velmi dobré kvalitě zachovalosti
  • Originální mince z USA
  • Elegantní kazetu včetně Certifikátu autentičnosti

Neváhejte a objednejte si svůj historický set pěti legendárních stříbrných půldolarů a jednoho dolaru ze stříbra 900/1000.

Specifikace
Kov:
Ag 900/1000
Průměr:
Různý
Hmotnost:
Různá
Kvalita:
Velmi dobrá
Nominální hodnota:
Různá
Země původu:
USA
Rok emise:
Různá