U příležitosti výročí narození nejoblíbenějšího papeže v historii Církve, Jana Pavla II. si vám dovoluji nabídnout stříbrnou minci, na které je Svatý otec zvěčněn společně s další duchovní ikonou, sestrou Emmanuelle.

Mincovním kovem je stříbro vysoké ryzosti (Ag 900/1000). V průměru má mince 22 milimetrů a hmotnost je 22,20 gramu. Každý kus byl vyražen v nejvyšší mincovní kvalitě v roce 2020, tedy v roce 100. výročí narození Jana Pavla II.

AVERSREVERS
Portrét sestry Emmanuelle. Tato belgicko-francouzská řeholnice si za svůj celoživotní humanitární přínos vysloužila srovnání s Matkou Terezou.Ikonický moment ze života Svatého otce, kterak ze sídla papežů ve Vatikánu žehná lidu. Dále jsou zde vyraženy parametry mince a letopočet 1920-2005, který značí rok narození a rok úmrtí papeže

Numismat je emitován proslulou Pařížskou mincovnou ve velmi nízké limitaci – pouhých 2000 exemplářů. Ražen byl speciálním razidlem, které mu propůjčuje historický vzhled, ačkoli se jedná o nově raženou emisi v kvalitě Proof. Tzv. kladivovým razidlem se mince razí po jednotlivých kusech. Díky tomu je každá mince jedinečný originální!

Objednávkou získáte:

  • 22,20 gramu stříbra vysoké ryzosti
  • Záruku nejvyšší mincovní kvality
  • Jistotu velmi nízké limitace, jen 2000 kusů
  • Elegantní kazetu & Certifikát autentičnosti

Mince je věnovaná osobnostem, které svůj život zasvětili druhým, má velmi přísnou limitaci, pouhých 2000 kusů!

Pontifikát papeže Jan Pavla II, vlastním jménem Karola Józefa Wojtyły, byl jedním z nejdelších. Trval téměř 27 let a připadal na období přelomu dvou tisíciletí. Pontifikát, který začal 16. října 1978 a skončil úmrtím Jana Pavla II. 2. dubna 2005, se považuje za jeden z nejdůležitějších v historii církve. Jan Pavel II. byl po 456 letech prvním papežem jiné národnosti než italské a byl označován jako papež – poutník. Jako dobrý pastýř přijížděl ke svým věrným po celém světě a vykonal celkem 104 zahraničních poutí.

Byl mužem mnoha zájmů a zálib. Ještě před vzestupem do vrcholných církevních úřadů psal básně, divadelní hry a filozofická pojednání. Snažil se pokřesťanštit existencialistickou filozofii. Jako biskup a papež se soustředil již především na teologii a pastoraci. Známý byl vřelým vztahem ke kultuře lidového katolictví a otevřeností k jiným náboženstvím, jakož i zálibou ve sportu. O druhé Neděli velikonoční, dne 27. dubna 2014, byl Jan Pavel II. svatořečen. Kanonizační obřad vedl na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu papež František. Kanonizaci sledovalo přímo na náměstí sv. Petra přibližně 500 tisíc lidí.

Sestra Emmanuelle (rozená Madeleine Cinquin, 16. listopadu 1908 Brusel, Belgie - 20. října 2008 Callian, Francie) byla belgicko-francouzská řeholnice z Kongregace sester Notre Dame de Sion, která desetiletí působila v chudinských čtvrtích Káhiry, kde se starala především o sirotky a opuštěné děti. Na sklonku života žila ve Francii a vedla kampaň na podporu bezdomovců.

Její vysoce oceňovaná humanitární práce jí vynesla srovnávání s Matkou Terezou, dlouhodobě patřila mezi deset nejoblíbenějších osobností Belgie a Francie a byla nositelkou nejvyšších státních vyznamenání těchto států.

ANO, objednávám si stříbrnou minci Jan Pavel II. a setra Emmanuelle, za cenu 2 490 Kč (+129 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, zásilku mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zásilka zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Emise bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Stříbro (Ag 900/1000)
Průměr:
22 mm
Hmotnost:
22,20 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní
Nominální hodnota:
10 €
Země původu:
Francie
Rok emise:
2020
Limitace:
2000 ks