V květnu roku 2023 proběhla v britské metropoli korunovace krále Karla III. Od té předposlední korunovace uplynulo, bez jednoho měsíce, 70 let. Tehdy věrnost slibovala matka Karla III. - královna Alžběta II. Tato sada je oslavou první britské korunovace v 21. století.

Avers mincí a album

U této příležitosti si Vám dovoluji představit unikátní sadu pěti mincí zušlechtěných ryzím Fairmined zlatem!  Mince byly navrženy a zhotoveny právě pro zvěčnění této speciální příležitosti.

Autorem návrhu je sochař a rytec Raphael David Maklouf. Není to jeho první portrét, který se dostal na mince Spojeného království a Commonwealthu, ovšem jedná se o jeho první portrét Karla III. Naleznete na aversu mincí rytcův monogram?

AVERS REVERS
Avers všech pěti mincí je totožný – je na něm znázorněna podobizna krále Karla III. s latinským opisem a monogramem Jeho Veličenstva. Tu najdete za krkem podobizny a skládá se z písmen „R“ a „C“ a římské číslice „III“   (R C III)  - Rex Charles III. K monogramu náleží drobná podobizna královské koruny. Monogram dělá celý set ještě zajímavějším jelikož se používá jen při speciálních ražbách pro speciální příležitosti. Na reversech mincí se postupně představují korunovační propriety – panovnické žezlo, koruna svatého Edwarda, panovnické jablko s křížem a korunovační křeslo. Všechny propriety jsou vyvedeny v barevné aplikaci a doslova kontrastují se zlatým povrchem mince. Po obvodu mincí jsou v opisech uvedeny části korunovační přísahy, kterou panovník při korunovaci podstupuje. Revers páté mince s menším průměrem je zasvěcen Westminsterskému paláci, kde korunovace probíhá. Na minci je znázorněno ikonické kruhové okno katedrály, tzv. rozeta.

Objednávkou získáte:

  • Celkem 5 mincí zasvěcených korunovaci Karla III.
  • Sadu mincí zušlechtěných ryzím Fairmined zlatem
  • Barevné album s fotografiemi a informacemi o korunovaci
  • DÁREK navíc – heraldického lva

Všech pět mincí je uloženo do pevného alba ozdobeného fotografiemi a texty, které vyprávějí příběh korunovace a popisují výše zmíněné korunovační klenoty a také zde najdete text přísahy samotné.

ANO, zašlete mi prosím mincovní sadu Korunovace Karla III. za cenu 3 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Částku za sadu lze uhradit najednou, nebo ve formě tří bezúročných měsíčních splátek, 3 x 1 330 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné - platí se pouze jednou). Sadu mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zakoupena. Sada bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Základní mincovní
Zušlechtění :
Ryzí Fairmined zlato 999/1000
Kvalita:
BU (Brilliant Uncirculated)
Rok emise:
2023
Země původu:
Gibraltar
4x mince s korunovačními artefakty:
Hmotnost:
28,28 g
Průměr:
36,60 mm
Limitace:
49 999 ks
Nom. hodnota:
One Crown
1x mince s rozetou:
Hmotnost:
14,14 g
Průměr:
32 mm
Limitace:
100 000 ks
Nom. hodnota:
Half Crown