Již tuto sobotu 6. května proběhne v britské metropoli událost nad jiné slavnostní a ceremoniální. V Londýně se uskuteční korunovace britského panovníka krále Karla III. a potrvá 2 dny.  Od poslední korunovace uplyne bez jednoho měsíce 70 let, kdy věrnost slibovala Karlova matka královna Alžběta II.

U této příležitosti si Vám dovoluji představit unikátní sadu dvou pamětních medailí s dárkem navíc. Sada je věnována jak zmíněnému Karlovi III. a jeho zesnulé matce královně Alžbětě II., tak symbolickému předání moci do rukou následníka trůnu.

Představení sady:

  • Medaile Karel III. Avers představuje portrét zesnulé královny Alžběty II. a následníka trůnu, krále Karla III. Oba portréty jsou rozděleny žezlem a korunou svatého Eduarda – oficiální korunou používanou při korunovacích. Symbolicky je tak vyjádřeno předání moci. Ve spodní časti se nachází královský erb a dubové ratolesti. V okruží je zvěčněno královo jméno a také datum korunovace.

  • Medaile Alžběta II. Na aversu jsou dva portréty královny Alžbety II. Vlevo je zachycena jako mladá žena, kdy ve svých 25 letech přijala britskou korunu. Vpravo pak poslední mincovní portrét. Oba portréty jsou rozděleny žezlem a korunou svatého Eduarda – oficiální korunou používanou při korunovacích. Ve spodní časti se nachází královský erb a dubové ratolesti. Revers na sobě nese také jméno a datum narození a úmrtí královny.

  • Revers obou medailí je téměř totožný. Dominuje státní znak Spojeného království – oficiální znak britského monarchy. V okruží medailí je opis části královské proklamace v anglickém jazyce.

Obě medaile mají velkorysý průměr cca 50 milimetrů a jsou zušlechtěny ryzím stříbrem 999/1000. Finální povrchová úprava v kvalitě Antique finish propůjčuje medailím starobylý nádech a umožňuje je vzít do vlastních rukou, bez obav ze znehodnocení.

A DÁREK navíc?

Suvenýrová bankovka Karel III. Vydaná speciálně u příležitosti korunovace Karla III. a jeho manželky Kamilly Britské, která během korunovace přijme titul Královna manželka (The Queen Consort). Na suvenýrové bankovce, z originálního bankovkového papíru, je kromě portrétů krále otištěno také jeho vlastní motto. Jedná se o výňatek z jednoho z mála rozhovorů, které ještě jako princ Charles poskytl.

Dalším důvodem proč si tuto pamětní sadu pořídit dřív než ostatní je velmi nízká limitace, pouhých 160 sad pro celý svět! Sada je uložená v elegantní kazetě společně s Certifikátem autentičnosti.

Tuto sadu dvou pamětních medailí, které jsou navíc zušlechtěny ryzím stříbrem 999/1000 najdete pouze v nabídce Národní Pokladnice, proto neváhejte s objednávkou. 

Dne 8. září 2022 oznámil Buckinghamský palác, že Její Veličenstvo královna pokojně zemřela na zámku Balmoral. Není pochyb o tom, že Její Veličenstvo plnilo své povinnosti panovníka, manželky, matky, babičky a prababičky s největší oddaností po celý svůj život. Její Veličenstvo více než 70 let projevovalo neochvějnou oddanost lidu Británie Commonwealthu.

Ve stejný den, ihned po smrti své matky královny Alžběty II., se novou hlavou celé monarchie automaticky stal Karel III., celým jménem Karel Filip Artur Jiří. Datum jeho korunovace bylo stanoveno na 6. květen 2023. Svým věkem 73 let se stal nejstarším nastupujícím britským panovníkem v celé historii.

ANO, zašlete mi prosím pamětní sadu Korunovace krále Karla III. za 2 490 (+ 129 Kč poštovné a balné). Částku za sadu lze uhradit najednou, nebo ve formě pěti bezúročných měsíčních splátek, 5 x 498 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné).

Sadu mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla sada zakoupena. Sada bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. rodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Dvě pamětní medaile:
Kov:
Základní mincovní kov
Zušlechtění:
Ag 999/1000
Průměr:
2 x cca 50 mm
Hmotnost:
2 x cca 37 g
Kvalita:
Antique Fisnish
Rok :
2023
Limitace:
160 sad
Suvenýrová bankovka:
Rozměr:
76 x 139 mm