Karlův most v 5 uncích ryzího stříbra

150. výročí pojmenování světoznámého mostu uctěno mincí v impozantní velikosti!

Je to nejstarší stojící most přes řeku Vltavu. Stavěl se dlouhých 45 let a Praha se díky němu stala významnou zastávkou na středověkých obchodních stezkách. Až do roku 1870 se jmenoval „Kamenný“, nebo také „Pražský“ most. Víte, jak se jmenuje dnes? Ano, je to Karlův most! Letos je tomu 150 let, co se vžil jeho současný název. Nese název po svém zakladateli, císaři Karlu IV., který se dokončení stavby nedožil.


Mincovním kovem fascinující mince, která byla vyražena právě při příležitosti 150. výročí pojmenování Karlova mostu, je ryzí stříbro 999/1000. Mince má přímo impozantní průměr 65 milimetrů a zároveň se pyšní hmotností 5 uncí, tedy 155,50 gramů. Absolutní výjimečnost vyzdvihuje i její velmi nízká limitace. Vyrazilo se pouhých 500 emisí pro sběratele na celém světě. Motiv Karlova mostu je navíc aplikován na překrásnou perleť, vnořenou do nitra stříbrné mince.

  • Revers mince zdobí vyobrazení Karlova mostu, pod kterým poklidně protéká největší řeka České republiky, Vltava. Scenérii dotvářejí okolní historické budovy. Tento výjev patří mezi ty nejkouzelnější na světě. Výjimečnost reversu umocňuje i to, že je motiv aplikován na překrásnou perleť vnořenou do nitra mince. Ta navíc vytváří zajímavé odlesky a 3D efekt.

  • Aversní straně dominuje portrét Královny Alžběty II., doplněný informacemi o ryzosti a hmotnosti použitého kovu, dále země původu a nominální hodnota mince 25 $.

Objednávkou získáte:

  • 155,5 gramů ryzího stříbra 999/1000
  • Impozantní průměr 65 mm
  • Perleť vytvářející 3D efekt
  • Velmi nízkou limitaci - k dispozici je pouze 500 mincí pro celý svět
  • Nejvyšší mincovní kvalitu
  • Certifikát autentičnosti
  • Luxusní dřevěnou kazetu s vyobrazením Karlova mostu
  • Možnost platby až na 3 bezúročné splátky

Speciální nabídka pro Vás
Medaili je možné koupit na 3 bezúročné splátky. Pokud máte zájem o platbu na splátky, neváhejte, prosím, kontaktovat naše zákaznické oddělení na telefonním čísle 810 100 500. Jsme tu vždy od pondělí do čtvrtka od 9 do 17 hodin a v pátek od 9 do 15. Nebo nám napište na info@narodnipokladnice.cz.

Karlův most je nejstarší dochovaný most přes Vltavu v Praze a druhý nejstarší dochovaný kamenný most v České republice. Ozdobený je 31 sochami a sousošími. Původně ho přezdívali "kamenný" nebo "pražský". Název "Karlův most" se vžil až kolem roku 1870 na základě předchozího podnětu Karla Havlíčka Borovského. Most spojuje Staré Město s Malou Stranou. Je 515,76 metrů dlouhý a jeho šířka je 9,40 až 9,50 metrů, výška chodníku je 13 metrů nad normální hladinou řeky. Je tvořen šestnácti oblouky, které mají rozpětí 16,62 až 23,38 metrů. Ve své délce je třikrát zalomený a proti proudu nepatrně vypouklý. Na mostě jsou tři mostecké věže: dvě na Malé Straně a jedna na straně Starého Města.

Základní kámen Karlova mostu byl položen 9. 7. 1357 o 5 hodině 31 minutě za účasti Karla IV. O stavbě mostu Karel IV. rozhodl hned po strhnutí kamenného Juditina mostu při povodni v roce 1342. Tento most nechal postavit král Vladislav II. v roce 1157 a pojmenoval ho po své manželce Juditě. Datum položení základního kamene pomáhali určit, jak bylo tehdy obvyklé, i astrologové a astronomové. Ve zvoleném dni prý byla pro zahájení stavby mimořádně příznivá konstelace Slunce se Saturnem. Celé datum zároveň odpovídalo sledu lichých čísel od jedné do devíti a zpět (1-3-5-7-9-7-5-3-1). Projektantem a prvním stavitelem mostu se stal malostranský měšťan a kameník Otto, jehož přezdívali i Otlin. Pojetí architektury a výzdoby manifestovalo císařskou politiku Karla IV. a její návaznost na starý Řím.

Deset let od založení měl most už několik pilířů. Otto pracoval na mostě celých 18 let, a to až do své smrti v roce 1375, za tento čas postavil necelých 30 procent z celkové konstrukce mostu. Po Ottovi převzal dílo stavitel pražské katedrály Petr Parléř a pokračoval ve stavbě mostu. Petr Parléř zemřel v roce 1399, stavbu řídil 24 let a za tu dobu zvládl zhruba 50% celkového objemu práce. Po Parléřově smrti stále chybělo ještě zhruba 20% mostní konstrukce. Dokončovací práce řídil tak další stavební mistr, přesnější informace se však bohužel nedochovaly. Podle některých historických pramenů byl most dokončen až v roce 1411, jiný zdroj uvádí rok dokončení 1402. Jisté však je, že jeho dostavění se Karel IV. nedožil (zemřel v roce 1378), a také to, že v průběhu stavby byl most několikrát poničen povodněmi (v letech 1359, 1367, 1370, 1373, 1374), což samozřejmě prodlužovalo stavbu. Most však byl pokaždé opraven a slouží Pražanům nepřetržitě od počátku 15. století. I díky němu se Praha stala významným bodem evropských obchodních cest a tak je tomu i dnes.

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou 5uncovou minci Karlův most za cenu 15 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Cenu numismatu je možné uhradit naráz nebo formou 3 bezúročných plátek, 3x 5 330 Kč (+ 159 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a elegantní kazetu. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Průměr:
65 mm
Hmotnost:
155,5 g (5 uncí)
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita
Země původu:
Šalamounovy ostrovy
Rok emise:
2020
Limitace:
500 kusů pro celý svět