V roce 2021 jsme oslavili dvě významná výročí dynastie Romanovců, s nimiž je tento set velmi úzce spjatý. Uctili jsme památku 300. výročí od vyhlášení Petra Velikého ruským carem a 225. výročí úmrtí Kateřiny veliké. Právě proto jsme na počest dynastie Romanovců s hrdostí připravili tento historický set, abychom Vám představili největší minci a jednu z nejmenších stříbrných mincí v historii ruského mincovnictví.

Měděná mince s nominálem 5 kopějek a krásným diametrem 42 milimetrů se razila v letech 1763-1796. Na reversní straně nese korunovaný monogram Kateřiny II., který rozděluje datum ražby mince. Dále je zde vyobrazen korunovaný dvouhlavý orel, značka mincovny E M (Jekatěrinburg) a nominální hodnota zobrazena slovem.

Stříbrná 1 kopějka Petra Velikého s diametrem 10,5 mm váží 0,28 gramu. Na svém aversu nese obraz jezdce s kopím, který představuje cara na cválající koni. Revers zobrazuje text ЦРЬ ПЕТРЪ АЛЕКСЕЕВИЧ ВСЕЯ РОССIИ САМОДЕРЖЕЦЪ (Já Pyotr Alexeyevich, autokrat celého Ruska).

Společně s tímto mincovním setem navíc získáte ZDARMA:

 • 500 rublovou bankovku Petra Velikého,
 • 100 rublovou bankovku Kateřiny Veliké,
 • a poštovní známku.

Objednávkou získáte:

 • Historickou sadu z období Romanovců
 • Největší a nejmenší minci Ruska
 • ZDARMA: 500 rublovou bankovku Petra Velikého,
  100 rublovou bankovku Kateřiny Veliké
  a poštovní známku
 • Včetně Certifikátu autentičnosti a elegantního balení

Potěšte sebe nebo své blízké touto jedinečnou historickou sadou z carského Ruska a staňte se tak majitelem největší a nejmenší ruské mince!

ANO, objednávám si sadu Historie carského Ruska za cenu 7 990 Kč (+129 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, zásilku mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zásilka zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti a elegantní balení. Sada bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Meď, Stříbro
Průměr:
42 – 10,5 mm
Hmotnost:
42,5 – 0,28 g
Kvalita:
F
Nominální hodnota:
5 – 1 Kopejka
Země původu:
Rusko
Rok emisí:
1682 - 1796