Javorový list - konkávní stříbrná mince

Byla emitována v jedné z nejprestižnějších světových mincoven - Kanadské královské mincovně. Mince má vydutý tvar a umožňuje tak vytvořenému reliéfu vystoupit nad základní pole a vytvořit tak dojem trojrozměrného obrazu. Tento efekt je ještě umocněn vysokou kvalitou ražby. Povrch je upraven patinou, která minci dodává velmi zajímavý starobylý vzhled nazýván antique finish.

Mincovním kovem této emise je ryzí stříbro (Ag 999/1000), hmotnost mince je 5 oz (155,5 g), průměr 60 mm a nominální hodnota 50 dolarů. Kanadské dolary jsou oficiálním kanadským platidlem od roku 1871. Původně byly emitovány ve Velké Británii a odtud dováženy do Kanady, od roku 1935 je razí výlučně Kanadská královská mincovna.

  • Averz mince zdobí portrét britské královny Alžběty II., která je formální hlavou Společenství národů, kam patří i Kanada. Portrét je doplněn nápisem Elizabeth II., D. G. Regina (česky Alžběta II., Z vůle Boží královna).

  • Na reverzu mince se nachází kompozice složená z javorových listů, v jejím středu je vyobrazen jeden velký list, ve kterém je do nejmenšího detailu vyobrazena struktura. Kompozici kolem listu dotváří několik menších javorových lístků a nápisy označující zemi emitenta - Canada (Kanada) a nominální hodnotu mince - 50 dollars (50 dolarů).

Objednávkou mince získáte:

  • 5oz ryzího stříbra
  • Jistotu nízké limitace - pouze 1500 kusů pro celý svět!
  • Originální balení v dřevěné kazetě
  • Certifikát autentičnostiOdvaha, vytrvalost a rozmanitost

Listy javoru jsou - odborně popsáno - křížmostojné a dlouze řapíkaté, jednoduché a většinou hluboce laločnaté, případně dlanitě dělené nebo zpeřené. List javoru je považován za symbol odvahy, vytrvalosti a rozmanitosti.

Za historický symbol Kanady je list javoru považován již více než 150 let, přesněji od roku 1860, když byl součástí slavností dekorace, během návštěvy Eduarda VII., prince z Walesu v Kanadě. Javorový list odkazuje též na domorodé indiánské obyvatelstvo, které po staletí sbíralo mízu místního javoru cukrového – přírodní látku, která byla důležitou částí jejich jídelníčku a i dnes je významným kanadským produktem. Oficiální znakem Kanady a součástí kanadské vlajky se stal v roce 1965.

Javor (Acer) je rod rostlin z čeledi mýdelníkových. Jeho zástupci jsou většinou vzrostlé opadavé stromy, ale existuje i několik druhů neopadavých stále zelených javorů, stejně tak jako jsou i druhy slabšího vzrůstu či keřovité druhy. Rod Acer čítá celkem asi 125 rozmanitých druhů, jejichž výskyt je omezen na mírné až subtropické oblasti severní polokoule. Javory mají spoustu kultivarů pěkně vybarvených od počátku vegetace. Nejrozšířenějšími druhy javoru v Kanadě jsou Acer rubrum (Javor kanadský) a Acer saccharum (Javor cukrový), jejichž listy se na podzim zbarvují do oranžové a červené.

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou minci Javorový list - konkávní stříbrná mince za cenu 19 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a elegantní dřevěnou kazetu. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijeti nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro (Ag 999/1000)
Průměr:
60 mm
Hmotnost:
157,6 g (5 oz)
Kvalita:
Antique finish
Nominální hodnota:
50 dolarů
Země původu:
Kanada
Rok emise:
2018
Limitace:
1500 ks
Hrana:
Zoubkovaná