Po celá staletí se římští císaři nechávali zvěčňovat na mincích své říše. Postupem času však důraz na individualitu císaře začal slábnout, aby se více soustředil na říši jako takovou. A tak jedním z posledních portrétovaných císařů byl Konstantin I. Veliký. Originální, pozdně římská mince se jmenuje „Solidus“ (pevný) a mezi sběrateli je velmi ceněná.

Rád bych Vám představil překrásnou minci, vycházející z výše popsaného origionálu. A to ve velice oblíbené specifikaci – na ražbu bylo použito 0,50 gramu ryzího zlata 999/1000, průměr mince je 11 milimetrů. Vyražena byla v nejvyšší mincovní kvalitě v pouhopouhých 2000 exemplářích.

AVERSREVERS
Prezentuje nominální hodnotu a rok vydání mince. Uprostřed je státní znak emitenta - ostrovního státu Niue.Podobizna Konstantina I. Velikého, identická s podobiznou na originální minci z doby římského impéria. Portrét je doplněn latinským opisem „CONSTANTINVS PF AVG“ (Konstantin zbožný a požehnaný císař)

Konstantinovy ​​mince byly raženy na zhruba 19 místech po celé římské říši. Vzhledem k tomu, že Konstantin měl silné mocenské postavení téměř 30 let, byla ražba těchto mincí dlouhodobě stálá a rozmanitá co se nominálních hodnot týče. Některé mince byly vyraženy z bronzu, přestože vypadaly jako stříbrné. Již tenkrát se používala technika zušlechťování stříbrem. Po čase se však stříbrný „povlak“ setřel a stříbrná mince byla opět bronzová.

Objednávkou získáte:

  • 0,50 gramu ryzího zlata 999/1000
  • Minci s vysokým reliéfem a vroubkovanou hranou
  • Záruku nejvyšší mincovní kvality
  • Jistotu velmi nízké limitace, pouhých 2000 exemplářů

Staňte se jedním z 2000 majitelů mince, která byla vyražena jako připomínka 1750. výročí narození Konstantina I. Velikého!

Konstantin I. Veliký, jeden z nejvýznamnějších panovníků římských, ba i světových dějin, s vojenským talentem, nesmírnými politickými schopnostmi a tolerancí vůči křesťanům. Založením Konstantinopole dal vzniknout nové římské říši Východu.

Konstantin byl výstřední, žádostivý popularity, přístupný lichotkám, náladový a bezohledný. Jeho ctižádost a energie neznala mezí. Byl velmi schopným vojevůdcem. Jeho vláda představovala období mimořádné důležitosti pro budoucnost církve, císařství a západní civilizace. Byl znám jako muž, jemuž se nikdo nevyrovnal půvabem, krásou postavy a vysokým vzrůstem. V pozdějším věku přibral na váze a přezdívalo se mu Býčí šíje. S energickými výraznými rysy, mohutným obočím a energickou bradou byl mužem, kterého nebylo dobré si znepřátelit.

ANO, zašlete mi prosím zlatou minci Konstantin I. Veliký za 2 590 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
ryzí zlato 999/1000
Průměr:
11 mm
Hmotnost:
0,50 g
Kvalita:
nejvyšší mincovní kvalita
Nominální hodnota:
2,5 $
Země původu:
Niue
Rok emise:
2022
Limitace:
2000 ks