Po celá staletí se římští císaři nechávali zvěčňovat na mincích své říše. Postupem času však důraz na individualitu císaře začal slábnout, aby se více soustředil na říši jako takovou. A tak jedním z posledních portrétovaných císařů byl Konstantin I. Veliký. Originální, pozdně římská mince se jmenuje „Solidus“ (pevný) a mezi sběrateli je velmi ceněná.

Rád bych Vám představil překrásnou minci, vycházející z výše popsaného origionálu. A to ve velice oblíbené specifikaci – na ražbu bylo použito 0,50 gramu ryzího zlata 999/1000, průměr mince je 11 milimetrů. Vyražena byla v nejvyšší mincovní kvalitě v pouhopouhých 2000 exemplářích.

AVERSREVERS
Prezentuje nominální hodnotu a rok vydání mince. Uprostřed je státní znak emitenta - ostrovního státu Niue.Podobizna Konstantina I. Velikého, identická s podobiznou na originální minci z doby římského impéria. Portrét je doplněn latinským opisem „CONSTANTINVS PF AVG“ (Konstantin zbožný a požehnaný císař)

Konstantinovy ​​mince byly raženy na zhruba 19 místech po celé římské říši. Vzhledem k tomu, že Konstantin měl silné mocenské postavení téměř 30 let, byla ražba těchto mincí dlouhodobě stálá a rozmanitá co se nominálních hodnot týče. Některé mince byly vyraženy z bronzu, přestože vypadaly jako stříbrné. Již tenkrát se používala technika zušlechťování stříbrem. Po čase se však stříbrný „povlak“ setřel a stříbrná mince byla opět bronzová.

Objednávkou získáte:

  • 0,50 gramu ryzího zlata 999/1000
  • Minci s vysokým reliéfem a vroubkovanou hranou
  • Záruku nejvyšší mincovní kvality
  • Jistotu velmi nízké limitace, pouhých 2000 exemplářů

Staňte se jedním z 2000 majitelů mince, která byla vyražena jako připomínka 1750. výročí narození Konstantina I. Velikého!

Specifikace
Kov:
ryzí zlato 999/1000
Průměr:
11 mm
Hmotnost:
0,50 g
Kvalita:
nejvyšší mincovní kvalita
Nominální hodnota:
2,5 $
Země původu:
Niue
Rok emise:
2022
Limitace:
2000 ks

Konstantin I. Veliký, jeden z nejvýznamnějších panovníků římských, ba i světových dějin, s vojenským talentem, nesmírnými politickými schopnostmi a tolerancí vůči křesťanům. Založením Konstantinopole dal vzniknout nové římské říši Východu.

Konstantin byl výstřední, žádostivý popularity, přístupný lichotkám, náladový a bezohledný. Jeho ctižádost a energie neznala mezí. Byl velmi schopným vojevůdcem. Jeho vláda představovala období mimořádné důležitosti pro budoucnost církve, císařství a západní civilizace. Byl znám jako muž, jemuž se nikdo nevyrovnal půvabem, krásou postavy a vysokým vzrůstem. V pozdějším věku přibral na váze a přezdívalo se mu Býčí šíje. S energickými výraznými rysy, mohutným obočím a energickou bradou byl mužem, kterého nebylo dobré si znepřátelit.

ANO, zašlete mi prosím zlatou minci Konstantin I. Veliký za 2 590 Kč (+ 159 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob nebo do 31. prosince 2022. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.