Mistrovská díla Alfonse Muchy jsou ovlivněna symbolismem a snahou vyzdvihovat dekorativní prvky. A taková je i naše medaile, vycházející ze slavného plakátu „Kosatce“ z roku 1898.

Medaile je zpracovaná v nejvyšší kvalitě ražby, ražená speciálním leštěným razidlem. Díky tomu vyniknou i ty nejmenší detaily ústředního motivu. Každý kus z velmi nízké limitace pouhých 1000 exemplářů je unikátní díky číslování na hraně medaile. Hmotnost 286 gramů společně s průměrem 90 milimetrů řadí toto dílo mezi „mimořádně velké“.

  • Kolorovaná reprodukce květin na aversu medaile věrně kopíruje originální dílo - slavný plakát „Kosatce“ z roku 1898. Kompozice je doplněna uměleckým podpisem A. M. Muchy.
  • Na reversu, zušlechtěném ryzím zlatem, je vyražen český lev tak, jak jej navrhl sám Alfons Mucha. Státní symbol je doplněný nápisem REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ a výtvarným ztvárněním celého umělcova jména Alfons Maria Mucha.

Jedinečnost medaile propůjčila její autorka, držitelka sportovních trofejí, známá medailistka i méně známá medailérka, Gabriela Koukalová. Její signaturu „G19“ naleznete na hraně, hned vedle číslování.

Objednávkou získáte:

  • Jedinečnou medaili mimořádné velikosti
  • Numismat zušlechtěný ryzím zlatem (Au 999/1000)
  • Jistotu velmi nízké limitace - len 1000ks
  • Záruku nejvyšší kvality ražby
  • Originál díky individuálnímu číslování

Součástí zásilky je Certifikát autentičnosti potvrzující výše uvedené parametry a dřevěná kazeta pro bezpečné uložení či vystavení medaile. Certifikát i kazeta jsou opatřeny tematickým logem Alfons Mucha.

Alfons MuchaAlfons Mucha, celým jménem Alfons Maria Mucha, byl český malíř, grafik a designér z období secese. Narodil se 24. července 1860 v Ivančicích na Moravě. Již od mládí se věnoval výtvarnému umění, avšak po nepřijetí na pražskou Akademii výtvarných umění odešel pracovat jako malíř divadelních dekorací do Vídně. Zde také získal zakázku na vyzdobení vídeňského zámku Emmahof. Umění poté studoval na Akademii umění v Mnichově a později také v Paříži. Ve Francii následně několik let i setrval.

Muchův osobitý a nezaměnitelný styl se stal již v jeho době senzací a dodnes je znám jako ,,styl Mucha”. Byl velmi ovlivněn symbolismem. Sám Mucha se ve svých dílech snažil zpřístupnit krásu umění pro každou společenskou třídu, vyzdvihoval symboly a dekorativní prvky. Zároveň vyvinul vlastní estetické ideály a jeho práce jsou typické zobrazováním ideálů ženské krásy. Typické je též jeho používání bledých pastelově zbarvených barev.

ANO, zašlete mi prosím medaili v mimořádné velikosti Alfons Mucha - Kosatce za cenu 2 490 Kč (+129 Kč poštovné a balné). Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Medaili mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Společně s medailí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a elegantní balení. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Zušlechtění:
Ryzí zlato 999/1000 & kolorování
Kov:
Měď
Průměr:
90 mm
Hmotnost:
286 g
Kvalita:
Nejvyšší kvalita ražby - Proof
Návrh:
Gabriela Koukalová
Emitent:
Národní Pokladnice
Země původu:
Česká rebublika
Rok emise:
2019
Limitace:
1000 ks