Těší nás, že Vám můžeme představit originální set tří mincí oslavující neobyčejné poslání – záchranu živočišných druhů. Celý set je vyražen z ryzího stříbra (999/1000) a dohromady váží přes 110 gramů.

  • Hlavním hrdinou reversu mince, ve tvaru javorového listu, je sokol stěhovavý (Falco peregrinus). Sokol je zachycen v letu s křídly rozepjatými přes všechny tři stříbrné mince. Na dvou krajních numismatech zasahují křídla přes útes a město. Vyobrazení křídla a útesu oslavuje zotavení populace sokola stěhovavého ve volné přírodě. Kompozice křídla s mrakodrapy pak připomíná nedávné pozorování několika párů ve velkoměstech, kde zahnízdili a díky tomu došlo ke zvýšení celosvětového počtu tohoto kanadského symbolu.

  • Avers tradičně zdobí portrét britské královny Alžběty II., rok emise 2019 a nominální hodnota.

Příběh mince začíná před 50ti lety, kdy se sokol dostal mezi ohrožené druhy a téměř zmizel z kanadské divočiny. A to zejména masivním používáním insekticidu DDT. Po desetiletích odchovu v zajetí se kdysi ohrožený druh vrací zpět. Set je oslavou tohoto návratu a vzdává hold nejen sokolu samotnému, ale i všem, kteří se o tento návrat zasloužili.

Podívejte se na video:

Objednáním setu získáte:

  • 3 neobyčejné mince v netradičním tvaru
  • 110, 37 gramů ryzího stříbra (999/1000)
  • Certifikát autentičnosti
  • Dárkovou kazetu pro bezpečné uložení setu

Ať už patříte k zarytým milovníkům přírody Vy, nebo Vaši blízcí, Stříbrný set set Na křídlech naděje je skvělou volbou!

Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) je kosmopolitně rozšířený sokolovitý pták. Samice je výrazně větší než samec a může dosahovat až velikosti havrana. Má dlouhá špičatá křídla a krátký ocas, který se ke konci zužuje. Na zbarvení je nejnápadnější charakteristický tmavý „vous“ na bílé tváři. Jeho kořistí jsou převážně ptáci do velikosti kachny. Druh má množství popsaných poddruhů, ale ne všechny jsou uznávány. Různé prameny uvádějí 15–17, někdy dokonce i 19 poddruhů. S maximální rychlostí při střemhlavém letu až 389 km/h představuje sokol stěhovavý zřejmě nejrychlejšího živočicha v současné přírodě.

Rozpětí křídel sokola stěhovavého je 85–115 cm, délka těla 35–50 cm. Samci váží od 500 gramů do 750 gramů, samice jsou výrazně větší a váží 910 až 1500 gramů. Velikost je variabilní stejně jako zbarvení, podle toho, o jaký poddruh se jedná. Severnější druhy jsou větší, jižní druhy jsou drobnější.

Zbarvení sokolů je velmi variabilní. Čím severnější populace, tím je celkové zbarvení světlejší, naopak v tropech může zbarvení hlavy a zad být až černé. Následující popis tedy platí hlavně pro poddruh sokol stěhovavý eurosibiřský (F. p. peregrinus), který se vyskytuje
i v České republice. Dospělý pták má tmavě šedý až šedočerný hřbet a bílou spodinu s kapkovitými skvrnami na hrdle přecházejícími v příčné vlnky na břiše. Samice může mít spodinu těla nahnědlou. Ruční letky jsou černohnědé, špičky křídel černé, ocas šedohnědý, s příčnými skvrnami. Konec ocasu je bíle olemován. Na bělavou tvář zasahuje tmavá šedočerná barva z temene a tvoří nápadný, charakteristický vous. Světlejší severní populace mají i tento vous užší a méně výrazný. Mladí ptáci mají hřbet spíš šedohnědý s bělavými nebo nažloutlými lemy per. Ocas mají tmavohnědý se světlými příčnými pruhy. Spodinu těla mají výrazně podélně skvrnitou.

ANO, zašlete mi prosím set stříbrných mincí Na křídlech naděje za 14 990,- Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Set mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byl set zakoupen. Set bude hrazen dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Rozměr mince javorový list:
39,6 x 38 mm
Hmotnost mince javorový list:
15,67 g
Rozměr cihliček:
49,8 x 28,6 mm
Hmotnost cihliček:
2x 47,36 g
Nominální hodnota:
2x 25 dolarů; 1x 10 dolarů
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita (Proof)
Země původu:
Kanada
Rok emise:
2019
Limitace:
1000 sad