Připomeňme si 140. výročí narození M. R. Štefánika

Zakladatel Československa na limitované medaili v mimořádné velikosti!

Představujeme Vám úchvatnou pamětní medaili, jež byla vyražena k 140. výročí narození PhDr. Milana Rastislava Štefánika, které si tento rok připomínáme. Pamětní medaile podléhá velmi nízké limitaci – pouhých 1000 kusů pro celý svět.

Medaile má nápaditý design, jež vyobrazuje několik typických motivů shrnujících život M. R. Štefánika, a který se vyjímá na mimořádném průměru 90 milimetrů, její hmotnost je 285 gramů. Medaile je navíc zušlechtěna ryzím zlatem 999/1000. Autorem překrásného motivu je známý slovenský medailér Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD.

Dominantou aversové strany medaile je detailní portrét Milana Rastislava Štefánika, jejž doplňují dva nejznámější symboly Slovenska – Bratislavský hrad a jeden z nejvyšších vrcholů Slovenska Kriváň. Nezbytnou součástí kompozice je také letadlo připomínající Štefánika jako letce. To vše je po obvodu lemováno lipovou (slovanský symbol) a vavřínovou (symbol vítězství) větvičkou.

Stejně tak reversová strana má velmi zajímavý návrh, nachází se zde znak generálské brigadýrky M. R. Štefánika a čtyři slova vystihující jeho osobnost (astronom, ministr, pilot, sběratel). I zde je hlavní motiv ozdoben větvičkami – palmovou (symbolizující mír a naději) a dubovou (symbol odvahy), ty jsou dokresleny hvězdnou oblohou se sluncem. Věřit – milovat – pracovat, tímto etickým, morálním a mravním krédem se Štefánik řídil.

Rezervací získáte:

  • Zušlechtění ryzím zlatem 999/1000
  • Velmi nízká limitace – pouhých 1 000 medailí pro sběratele na celém světě
  • Mimořádný průměr 90 mm
  • Uloženo v dřevěné kazetě včetně Certifikátu autentičnosti
  • Individuální číslování na hraně medaile

Milan Rastislav Štefánik (1880–1919) byl slovenský politik, generál francouzské armády a astronom. V letech 1914–1918 organizoval československé legie v Srbsku, Rumunsku, Rusku, Itálii. Byl členem Národní rady v Paříži a po vzniku Československa se stal 14. listopadu 1918 ministrem vojenství ve vládě Karla Kramáře. Společně s Tomášem Garriguem Masarykem a Edvardem Benešem stál u zrodu samostatného Československa.

Jeho kariéře významného politika a generála předcházela kariéra vědecká. Vystudoval obor astronomie na filozofické fakultě v Praze. Astronomii se věnoval i v Paříži, a to s velkým úspěchem. Procestoval řadu zemí v Asii a Africe. V roce 1907 mu valné shromáždění Francouzské astronomické společnosti udělilo Janssenovu cenu (nejvyšší ocenění Société astronomique de France). V roce 1914 mu francouzská vláda na návrh ministerstva námořnictví udělila Řád čestné legie v hodnosti rytíře. Na všech svých cestách, kromě vědeckých poznatků, Štefánik získával vědecké i obtížně ocenitelné společenské kontakty z vlivných společenských i politických kruhů, jichž obratně využíval k postupné realizaci svých národně osvobozeneckých záměrů.

Milan Rastislav Štefánik je držitelem několika vyznamenání (udělených Francouzskou republikou, Československou republikou a dalšími státy), která obdržel v letech 1914–1919. Generál M. R. Štefánik zahynul při leteckém neštěstí 4. května 1919.

ANO, zašlete mi prosím pamětní medaili v mimořádné velikosti M. R. Štefánik za cenu 2 490 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Medaili mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Společně s medailí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a elegantní balení. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Základní kov
Zušlechtění:
Ryzí zlato 999/1000
Hmotnost:
285 g
Průměr:
90 mm
Kvalita:
Proof
Rok emise:
2020
Limitace:
1 000 kusů