Tato mince je vskutku pohádková. Je věnována 75. výročí od prvního francouzského vydání světově proslulé knihy Malý princ, stejný název má i naše zlatá mince.

Mincovním kovem je ryzí zlato (Au 999/1000), průměr mince má 11 mm v průměru a hmotnost 0,50 gramu. Byla vyražena v nejvyšší mincovní kvalitě v roce 2021. Každý z pouhých 5000 kusů disponuje nominální hodnotou 5 €.

  • Dominantou aversní strany je roztomilý portrét Malého prince, chlapce s blonďatými vlásky, modrýma očima a jemným hlasem. Portrét je obklopen 75 hvězdičkami, za každý rok výročí jedna. Pokud se podíváte pozorně, spatříte i drobné vyobrazení Saturnu se svým typickým prstencem.

  • Revers zdobí již zmíněné 75. výročí s postavou chlapce v pozadí. Dále název knihy ve francouzštině „Le Petit Prince“ a dalších světových jazycích – angličtině, němčině a japonštině.

Všimněte si veselého ikonického fontu písma na obou stranách mince. Společně s kresbami byly na minci přeneseny přímo z novely slavného spisovatele a letce Antoine Marie Roger de Saint-Exupéryho.

Malý princ není na platidle znázorněn poprvé. Před přechodem na společnou evropskou měnu měla Francie Malého prince na 50 frankové bankovce.

Rezervací získáte:

  • 0,50 gramu ryzího zlata
  • Záruku nejvyšší kvality ražby
  • Jistotu nízké limitace, jen 5000 kusů

Numismat je uložen v exkluzivní kazetě pařížské mincovny. Obdržte ji společně s certifikátem autentičnosti, který potvrzuje výše popsané parametry.

Zlatá mince Malý princ je vhodným dárkem nejen pro malé prince, neváhejte s objednávkou!

Příběh malého prince je jednou z nejvíce prodávaných a překládaných knih všech dob. Aktuálně je toto dílo přeloženo do více jak 301 jazyků a dialektů. Příběh byl adaptován do nespočtu uměleckých forem a médií, zahrnujících audio nahrávky, rozhlasové hry, živé přenosy, filmy, televizní inscenace, baletu, opery a jiných.

Autorem pohádkového příběhu Malý princ byl francouzský aristokrat, spisovatel a letec Antoine de Saint-Exupéry. Již od dětství psal básně a rád sledoval piloty. Prošel studiem na jezuitském gymnáziu a absolvoval přípravku ke studiu na námořní akademii, kam se však bohužel nedostal. Začal tedy studovat architekturu, jejíž studium ale nedokončil. Po studiích začal pracovat jako inspektor pojišťovny v Lyonu.

V roce 1921 nastoupil k povinné vojenské službě ve Štrasburku, kde jej na jeho vlastní žádost přidělili k letectvu. Zde se vyučil leteckým mechanikem a po čase získal i diplom civilního a vojenského pilota. Na podzim roku 1927 byl převelen na západní pobřeží Afriky, kde byl jmenován velitelem stanice Juba. Letectví se věnoval i nadále a postupně se začleňoval i do vícero literárních kruhů.

Aktivně se zapojil i do dění druhé světové války. Podle jeho spolubojovníků se choval vždy odvážně a bojoval s velkým nasazením bez ohledu na riziko. Údajně nesl špatně svojí slávou, kterou si stihl nabýt napsáním několika povídek a knih. V roce 1943 vyšla poprvé kniha Malý princ. Jeho poslední let započal v létě roku 1944, kdy vzlétl z kostarického letiště. Svoji cestu nikdy nedokončil a trosky letadla se objevily v roce 2000 ve Středozemním moři.

Celosvětově se prodalo více jak 140 milionů kopií knihy Malý princ, díky čemu se jedná o jednu z nejvíce prodávanou a překládanou knihu všech dob. Aktuálně je toto dílo přeloženo do více jak 301 jazyků a dialektů. Příběh byl adaptován do nespočtu uměleckých forem a médií, zahrnujících audio nahrávky, rozhlasové hry, živé přenosy, filmy, televizní inscenace, baletu, opery a jiných.

Kniha z počátku 20. století vypráví příběh pilota, který ztroskotá na Sahaře, kde se poprvé setkává s Malým princem z jiné planetky. Pilotem ve vyprávění se stává sám autor. V příběhu nalezneme mnoho metafor, přirovnání, personifikace, hyperbol a Exupéryho autorské kresby, které jsou často reprodukovány do většiny vydání.

ANO, objednávám si zlatou minci Malý princ za cenu 3 590 (+ 129 Kč poštovné a balné ). Nepodstupuji tím žádné riziko, minci mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí zlato (Au 999/1000)
Průměr:
11 mm
Hmotnost:
0,5 g
Kvalita:
Proof
Nominální hodnota:
€ 5
Země původu:
Francie
Rok emise:
2021
Limitace:
5 000 ks