Mimořádně vyhledávána mince mezi sběrateli z celého světa. Pořízením této mince se stanete členem exkluzivního klubu s pouhými 333 členy, tak nízká je limitace. Překrásný numismat ladně pojí moderní technologie ražby s hlubokým duchovním motivem, Mandalou.
(více se dozvíte ve vedlejší záložce)

Mince byla vyražena pomocí techniky Smartminting® do ryzího stříbra (Ag 999/1000) a její hmotnost činí 3 trojské unce (93,3 gramů). Průměr dosahuje úctyhodných 65 milimetrů. Díky unikátní konečné úpravě Antique finish získala tato výjimečná mince neobvyklý, jakoby starobylý vzhled.

  • Revers vyobrazuje mandalu Kálačakra do nejmenších detailů. Smartminting je totiž speciální vrstvená technika, kde se na sebe střídavě kladou vysoké a nízké reliéfy, které ve finále vytvoří dojem trojrozměrného obrazu.

  • Avers mince zdobí státní znak Mongolska zvaný Soyombo. Dále nominální hodnota, země emitenta, hmotnost a kvalita stříbra

Numismat je uložen do ochranné archivační kapsle. Součástí zásilky je též Certifikát autentičnosti, který potvrzuje všechny výše uvedené parametry této emise a také originální Mandala balení.

Rezervací sady získáte:

  • Celkem 93,3 g ryzího stříbra (999/1000)
  • Minci s historickým vzhledem Antigue finish
  • Jistotu extrémně nízké limitace, jen 333 kuisů
  • Certifikát autentičnosti a originální balení

Mandala je v pořadí druhou mincí ze série s názvem Archeologie & Symbolismus. Jako první byl vyražen Aztécký kalendář, který nechyběl v nabídce Národní Pokladnice.

Sanskrtské slovo mandala se do tibetského jazyka překládá jako dkjil-'khor. Mandaly jsou považovány za nadkulturní symbol jednoty a rovnováhy a jejich význam přesahuje čas, kulturní vzorce i náboženské hranice. Mandaly jsou staré jako lidstvo samo. Nejstarší vzorce byly datovány až do Paleolitu. Z hlediska techniky rozlišujeme tři druhy mandaly. První jsou zhotoveny z barevného prášku, další jsou malovány na plátno a poslední jsou pouhou vizualizací. Některá díla, například Guhjasa-Madzia-tantra vzpomínají ještě na čtvrtý druh mandal, tzv. Dhjánu, tedy meditační absorpci. Mandaly mohou být i obětní. Základní kruhová forma se však opakuje u všech výše popsaných typů.

Mandala představuje symetrický diagram soustředěný kolem svého středu, který je většinou rozdělen do čtyř stejně velkých kvadrantů. Slouží jako pomůcka při meditaci, relaxaci, vizualizaci a zasvěcení. Dnes se mandaly hojně využívají též v psychologii nebo psychoterapii. Každý detail mandaly má svůj symbolický význam. Účelem mandal pro jejich zhotovitele či pozorovatele je nalezení harmonie ve zdánlivém chaosu.

Mezi mandalami vyniká Kálačakra mandala (anglicky Kalachakra), která se vyjímá i na minci. Model vesmíru z barevného písku představuje božský palác, osídlený 722 bohy a bohyněmi, jež symbolizují různé aspekty vědomí a reprezentují tak moudrost Kálačakry. Samotné kolo času - rovněž vyjadřuje některé aspekty božství Kálačakry a jeho čisté krajiny. Božství leží v srdci Kálačakra mandaly. Jeho božský palác je vytvořen našimi vlastními osobními mandalami: tělo, řeč, mysl, moudrost a dokonalé štěstí. I božský palác je rozdělen do čtyř kvadrantů. Každý z nich má bílé zdi, brány a centra. Každý kvadrant je navíc zabarven tak, aby představoval prvky v těle člověka: černá nebo modrá na východě představuje vzduch, červená na jihu představuje oheň, žlutá nebo oranžová na západě představuje zem a bílá na severu reprezentuje vodu. Vnější kruhy představují vesmír a deset bohů bývá v jednom z těchto kruhů, které slouží jako ochrana. Kálačakra mandala je určena pro nastolení klidu a rovnováhy uvnitř i venku.

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou minci Mandala Kálačakra na minci z ryzího stříbra za cenu 12 990 (+ 129 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti obsahující bohaté informace. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijeti nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Průměr:
65 milimetrů
Hmotnost:
93,3 g (3 oz)
Kvalita:
Antique finish
Nominální hodnota:
200 MNT
Země původu:
Mongolsko
Rok emise:
2018
Limitace:
333 ks