Představujeme sadu stříbrných medailí spojující dvě velké sběratelské vášně – numismatiku a filatelii. Sada poštovních známek vydaných ostrovním státem Mauricius si díky silnému příběhu opředeným legendami a velmi nízkému počtu vydaných a dochovaných kusů zajistila nesmrtelnost i v numismatice.

Jedná se o sadu dvou pamětních medailí Modrý a Červený Mauriciusryzího stříbra 999/1000. Každá z medailí má hmotnost ¼ unce, tedy 7,78 gramů. Tvar a rozměry medailí jsou identické s rozměry originálních poštovních známek, tedy 21,4 x 24,8 milimetru.

AVERS REVERS
Ručně zušlechtěny barevnou aplikací, tak aby se co nejvíce podobaly originálním známkám. Dominantou reversu je portrét tehdy 21leté panovnice, královny Viktorie. Okolo portrétů jsou uvedeny informace o nominálních hodnotách a zemi vydání známek. A také opis „POST OFFICE“. Právě tento opis se stal předmětem legend. (Více se dozvíte ve vedlejší záložce O známkách)

Nese informace o zemi a roku vydání originálních známek a také o ryzosti použitého stříbra obou medailí. Dále je zde vyraženo individuální číslování.

Sada byla vydána v extrémně nízké limitaci, pouhých 199 sad. Díky individuálnímu číslování bude každý ze 199 majitelů vlastnit originál!

Modrý a Červený Mauricius

Objednávkou získáte:

  • Parciálně kolorovanou sadu dvou stříbrných medailí
  • Celkem 15,56 gramů ryzího stříbra
  • Jistotu extrémně nízké limitace, pouhých 199 sad

Nezmeškejte filatelistický unikát v numismatickém skvostu. Limitace pouhých 199 sad pro celý svět dlouho nevydrží. Nikde jinde sadu neseženete - exkluzivně pouze v Národní Pokladnici!

O známkách

Modrý a Červený Mauricius pochází z dílny anglického rytce Josepha Osmonda Barnarda. Známky byly vydány v září 1847 britskou kolonií na ostrově Mauricius. Modrá známka má nominální hodnotu dvou pencí, červená jednu penci. Na prvním vydání (což znamená 500 kusů od každé hodnoty) je na levé straně opis "Post Office" (tyto známky byly použity pro pozvání na ples ve Sněmovně vlády a víme, že z celkového množství 1000 kusů se dochovalo pouze 27 kusů). Legenda praví, že se tak stalo omylem z roztržitosti rytce Josepha: na ostatních kusech je totiž uvedeno „post paid“, tedy poštovné zaplaceno. Díky historikům víme, že to není pravda. Správné vysvětlení použití „Pošta“ je, že se jednalo o právní označení příslušného vládního oddělení. Dnes můžeme říci, že známky s označením „Post Office" patří k nejvzácnějším poštovním známkám, čemuž odpovídá i jejich hodnota (odhadem více než 50 miliónů korun za jednu známku).

ANO, zašlete mi prosím Stříbrnou sadu Modrý & Červený Mauricius za cenu 2 990 (+ 129 Kč poštovné a balné). Částku za sadu mohu uhradit najednou, nebo ve formě třech bezúročných měsíčních splátek, 3x996,67 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Sadu mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla sada zakoupena. Sada bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Zušlechtění:
Parciální kolorování
Rozměry:
2 x 21,4 x 24,8 mm
Hmotnost:
2 x 7,78 g
Země původu:
Mauricius
Rok emise:
2023
Limitace:
199 sad