Dovolte, abychom Vám u příležitosti 280. výročí korunovace Marie Terezie uherskou královnou představili medaili, která byla vyražena speciálně k uctění památky této významné ženy světových dějin. Věříme, že medaile ražená do 5 uncí ryzího stříbra 999/1000, tedy do 155,5 gramů, všechny sběratele stříbrných a unikátních emisí dozajista uchvátí!

Její jedinečnost tkví i ve striktní limitaci - pouhých 499 kusů pro celý svět!

AVERSREVERS
Aversu vévodí korunovační portrét Marie Terezie. Design dále vyobrazuje strop slavné katedrály svatého Martina v Bratislavě, kde se konala korunovace.Revers medaile byl inspirován motivem extrémně vzácné medaile z roku 1741 navržené slavným sochařem M. Donnerem u příležitosti její korunovace.

Tato pamětní medaile má nadstandardní průměr 65 mm, díky kterému je na medaili vidět velmi detailní design, především na šatech panovnice.

Objednávkou získáte:

155,5 gramů ryzího stříbra 999/1000
• Striktní limitaci - pouhých 499 kusů
• Impozantní průměr 65 mm
• Nejvyšší mincovní kvalitu
Luxusní kazetu s Certifikátem autentičnosti
• Ilustrovanou brožuru o životě Marie Terezie

Součástí této jedinečné stříbrné 5uncové medaile je i Certifikát autentičnosti, který potvrzuje všechny zmiňované parametry.

Marie Terezie, celým jménem Marie Terezie Walburga Amálie Kristýna, byla jedinou ženou Habsburské dynastie a jedinou ženou na českém trůnu. Je bezesporu známá svými osvícenskými reformami, jež provedla v řadě oblastí. Jednalo se například o měnovou reformu, všeobecnou vzdělávací povinnost, robotní patent, sjednocení trestního práva, vytvoření tereziánských katastrů a mnoho dalších.

Jedinečnost této panovnice rovněž umocňuje fakt, že během své dlouhé vlády nechala vyrazit typově nejvíce mincí z rodu Habsburků vůbec. Konkrétně jde o téměř 300 typů měděných, stříbrných a zlatých mincí. Mnohé z nich se staly velmi vzácnými. Kupříkladu tolar, na jehož základě vznikl americký dolar, byla jedna z nejdůvěryhodnějších mincí a pro svoji oblibu setrvala po dlouhá staletí. Během vlády Marie Terezie se také objevily první papírové peníze, kterým se říkalo bankocetle. V roce 1762 byla vydána první bankocetle v hodnotě pěti zlatých.

ANO, objednávám si medaili z 5 uncí ryzího stříbra 999/1000 k 280. výročí korunovace Marie Terezie uherskou královnou, za cenu 17 990 (+129 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, zásilku mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zásilka zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti a elegantní výstavní kazeta. Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ag 999/1000
Průměr:
65 mm
Hmotnost:
5 oz = 155,5 g
Kvalita:
Proof
Rok emise:
2021
Limitace:
499 kusů