Na vznik prvního samostatného státu zareagovala nejrychleji Československá pošta. První československá známka s motivem Hradčan se zrodila o necelé dva měsíce později po vzniku první Československé republiky. To bylo ještě dříve, než vznikla vůbec první československá měna či první státní znaky.

My jsme se tuto legendární poštovní známku s motivem Hradčan rozhodli zvěčnit na unikátní medaili z 1 kg ryzího stříbra 999/1000. Medaile je zpracována v atraktivní kvalitě Antique Finish, která jí propůjčuje charakteristickou patinu a punc starožitnosti. Medaile z jednoho kilogramu ryzího stříbra se těší atypickému obdélníkovitému tvaru s úctyhodnými rozměry 99 x 84 x 13 milimetry.

  • Na reversu medaile naleznete dvouocasého českého lva s nápisem REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ.
  • Avers medaile představuje věrnou podobu první československé poštovní známky Hradčany, jejímž autorem byl secesní génius Alfons Mucha.

Výstavní akrylový rám společně s Certifikátem autentičnosti

Pamětní medaile vyobrazující československou známku Hradčany je uložena včetně Certifikátu autentičnosti ve speciálním výstavním akrylovém rámu. Abyste mohli porovnat dokonalost provedení s předlohou, jako dárek je společně s medailí v rámu vložena i originální první československá poštovní známka Hradčany.

Objednávkou získáte:

  • 1 kg ryzího stříbra 999/1000
  • Unikátní rozměry medaile
  • Individuální číslování
  • Originální známku Hradčany
  • Výstavní akrylový rám společně s Certifikátem autentičnosti

Tato jedinečná ražba je striktně limitována pouhými 99 kusy, proto je také opatřena individuálním číslováním na reversu medaile.

Okolnosti vzniku prvních československých známek Mucha zahrnul později do svých memoárů, ve kterých vzpomíná:

Již několik dní před převratem byl jsem vyzván dopisem zesnulým Ing. Jar. Šulou, abych připravil návrh poštovních známek pro československý stát. Hned po převratu dostavil se ke mně vrchní oficiál Lešetický v zastoupení poštovní správy a žádal, abych zhotovil návrh na nové známky. Ovšem, že jsem ochotně uvolil. Jednalo se o to, aby ještě do rána příštího dne byl návrh hotov k reprodukci, čemuž jsem také vyhověl. Mluvili jsme spolu o námětech, navrhl jsem Osvobozenou vlast – ale z důvodů oportunních a po poradě v úřadě vrátil se pan Lešetický s návrhem, aby ani Hus ani Sokol ani nic podobného, co by mohlo některou stranu nepříjemně hryznout, do kombinace nepřicházelo, a aby se zobrazily jednoduše Hradčany…

ANO, zašlete mi prosím pamětní medaili z 1 kg ryzího stříbra 999/1000 vyobrazující československou známku Hradčany za cenu 84 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Medaili mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Společně s medailí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a luxusní výstavní rám. Jako dárek navíc získám originální známku Hradčany. Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ag 999/1000
Rozměry:
99 x 84 mm
Výška hrany:
12 mm
Hmotnost:
1 000 g
Kvalita:
Antique Finish
Individuální číslování:
na reversu
Země původu:
Česká republika
Rok emise:
2022
Limitace:
99 ks