100. VÝROČÍ ČESKOSLOVENSKÉ KORUNY Z RYZÍHO STŘÍBRA!

S hrdostí Vám představujeme výroční pamětní medaili připomínající a oslavující jedno z nejvýznamnějších výročí naší historie – vznik československé koruny. Na počest 100. výročí založení československé měny emitovala Národní Pokladnice pamětní medaili vyraženou ze 2 uncí ryzího stříbra (62,2 g). Tento numismatický unikát o průměru 50 mm byl vyražen v nejvyšší mincovní kvalitě (tzv. proof quality).

Pamětní emise podléhá přísné limitaci, pouhých 999 exemplářu je k dispozici pro celý svět! Výjimečnost pamětní emise navíc podtrhuje individuální číslo na hraně, které současně potvrzuje i striktní limitaci emise.

Hlavním motivem aversu je první československá jednokorunová mince, s opisem po obvodu. Revers rovněž vyobrazuje první československou jednokorunovou minci s lipovými listy po obvodu.

Rezervací numismatu získáte:

  • Emisi raženou ze 2 uncí ryzího stříbra 999/1000
  • Striktní limitaci - pouhých 999 exempplářů pro celý svět
  • Individuální číslo na hraně emise
  • Nejvyšší mincovní kvalitu – leštěné razidlo
  • Dřevěnou kazetu a Certifikát autentičnosti

Oslavte 100. výročí československé koruny medailí raženou do 2 uncí ryzího stříbra!

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Hmotnost:
2 oz (62,2 g)
Průměr:
50 mm
Limitace:
999 kusů celosvětově
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita, leštěné razidlo
Emitent:
Národní Pokladnice

Ač Československo získalo vlastní měnu jen pár měsíců po svém vzniku, cesta ke koruně nebyla snadná. Po rozpadu Rakouska-Uherska zůstaly na našem území rakouské koruny. Měna se začala brzy znehodnocovat a bylo třeba zabránit hrozící inflaci tím, že se stát staré měny zbaví.

Platnou měnu na území Československé republiky ustanovil zákon číslo 84 z 25. února 1919. Byla označena jako Koruna československá a navazovala na název původní rakousko-uherské měny. Na československém území nebyl žádný historický vztah k názvu koruna, takže byly zvažovány názvy jako sokol, lev, groš atd. Nakonec zůstalo označení koruna se zkratkou Kč.

Po přijetí zákona byly uzavřeny státní hranice a během první poloviny března 1919 byly rychle staženy a okolkovány rakousko-uherské bankovky, které byly postupně měněny za první československé státovky. Státovka je označení bankovky, kterou nevydala Národní banka, která v době vzniku první měny ještě neexistovala. První státovky byly vydány státem prostřednictvím Bankovního úřadu ministerstva financí. Protože nově vzniklé Československo nedisponovalo žádným zlatem, vznikla československá měna jako papírová nekrytá měna. Prvním platidlem byla 100 korunová státovka z 15. dubna 1919. Prvními mincemi byly 20 a 50 haléř. Jednokorunová státovka byla dána do oběhu 24. září 1919. Na rubu nesla uskupení symbolů všech zemských částí republiky – Čech, Moravy, Slezska a Slovenska. První korunová mince byla do oběhu uvolněna v roce 1922.

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou pamětní medaili 100. výročí československé koruny za cenu 7490 Kč (+149 Kč poštovné a balné). Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Medaili mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Společně s medailí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a dřevěnou kazetu. Nabídka je platná do 31. 07. 2019 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.