Edvard Beneš na medaili ze 14karátového zlata

Představujeme Vám překrásnou pamětní medaili uctívající významného českého státníka a druhého prezidenta samostatného Československa Edvarda Beneše. Numismat je vyroben ze 14karátového zlata (ryzost Au 585/1000) a je specifický svým vysokým leskem, jehož je docíleno speciální technikou ražby pomocí leštěného razidla.

Na reversu numismatu je vyobrazen český heraldický dvouocasý lev, symbol síly, odvahy a hrdosti. Druhý ocas je zvláštností, kterou získal český lev zásluhou českého krále Přemysla Otakara I., jenž vojensky pomohl císaři Otovi IV. a ten mu na oplátku povolil lvu přidat ocas. Na aversu medaile se nachází portrét Edvarda Beneše.

Rezervací numismatu získáte:

  • Emisi raženou do 14karátového zlata 585/1000
  • Nejvyšší mincovní kvalitu – leštěné razidlo
  • Certifikát autentičnosti
  • Originální návrh od předního českého medailéra Vl. Oppla

Specifikace
Kov:
14karátové zlato 585/1000
Průměr:
18 mm
Hmotnost:
2 g
Kvalita:
Nejvyšší kvalita ražby – leštěné razidlo

Edvard Beneš se narodil 28. května 1884 v Kožlanech na Rakovnicku jako nejmladší syn rolníka. Studoval na filosofické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 1904 odjel Beneš do Francie, kde studoval na Sorbonně.

Po vypuknutí první světové války se Beneš aktivně zapojoval jako stoupenec T. G. Masaryka a představitel České strany pokrokové (realistické) do domácího protirakouského odboje. V roce 1915 odešel Beneš do Paříže, kde propagoval československý politický program.

Po vyhlášení svrchovanosti Československé republiky byl Edvard Beneš jmenován ministrem zahraničí ve vládě Karla Kramáře. V letech 1921–22 zastával Edvard Beneš funkci československého předsedy vlády. Poté, co evropské mocnosti donutily Československo přijmout Mnichovskou dohodu, Beneš abdikoval a odešel do londýnského exilu.

V dubnu 1945 byla Benešem v Košicích jmenována první poválečná vláda, tzv. vláda Národní fronty a v říjnu téhož roku byl potvrzen jako československý prezident.

V únoru roku 1948 Edvard Beneš přijal demisi ministrů demokratických stran a pověřil sestavením nové vlády Klementa Gottwalda. Poté, co odmítl podepsat novou ústavu, abdikoval na úřad prezidenta. Uchýlil se do soukromí a 3. září 1948 zemřel v Sezimově Ústí, kde je také pohřben.

ANO, zašlete mi prosím zlatou medaili E. Beneš za cenu 3 990 Kč (+149 Kč poštovné a balné). Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Medaili mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zlatá medaile zakoupena. Společně s medailí obdržím navíc Certifikát autentičnosti. Nabídka je platná do 30.06 2019 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.