Korunovace Karla IV. českým králem v ryzím stříbře

Limitovaná pamětní medaile v nejvyšší mincovní kvalitě!

S hrdostí Vám představujeme překrásnou stříbrnou medaili, která byla emitována Národní Pokladnicí u příležitosti významného 670. výročí korunovace Karla IV. českým králem.

 

Mincovním kovem numismatu je ryzí stříbro 999/1000, průměr je 30 mm a hmotnost 10 g. Numismat je zpracován v nejvyšší mincovní kvalitě a ražen speciálním leštěným razidlem. Autorem unikátního návrhu je uznávaný český akademický sochař a medailér Vladimír Oppl, mj. autor české oběžné dvacetikoruny a Řádu T. G. Masaryka. Na aversu je vyobrazena postava Karla IV. v korunovačním plášti s korunovačními klenoty. Na reversu je dvouocasý lev s korunou na hlavě. Rezervací medaile získáte:

  • Ryzí stříbro 999/1000
  • Nejvyšší mincovní kvalitu
  • Mistrovský návrh od medailéra Vladimíra Oppla
  • Certifikát autentičnosti


Získejte jedinečnou stříbrnou pamětní medaili uctívající našeho největšího Čecha  - Karla IV.!

 

 

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Průměr:
30 mm
Hmotnost:
10 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita, leštěné razidlo
Autor návrhu:
Vladimír Oppl
Emitent:
Národní Pokladnice

Český král a římský císař Karel IV. se narodil 14. 5. 1316 v Praze jako nejstarší syn českého krále Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny. V sedmi letech byl odvezen do Francie, kde byl vychováván a vzděláván na francouzském královském dvoře. Zpět do Čech se vrátil po necelých deseti letech (sedm let byl ve Francii a pak ještě s otcem v Lucembursku). Z malého chlapce vyrostl neobyčejně bystrý a mimořádně vzdělaný muž, který plynně hovořil pěti jazyky.

Ovládal umění diplomacie na velmi vysoké úrovni a stal se tak vynikajícím politikem evropského formátu. Byl nejvýznamnějším panovníkem vrcholného středověku.

Od roku 1341 se Karel připravoval na korunovaci českým králem, vytvořil Řád korunování českého krále (Ordo ad Coronarum regem Bohemorum) a Řád požehnání královny (Ordo ad Benedincendum reginam). Při sestavování těchto řádů se Karel inspiroval dvěma zdroji: francouzským korunovačním řádem z roku 1328 a starým německým korunovačním řádem z přemyslovské doby, který v Čechách zdomácněl. Podle tohoto řádu byla provedena korunovace Karla IV. českým králem.

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou pamětní medaili Korunovace Karla IV. za cenu 690 Kč (+89 Kč poštovné a balné). Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Medaili mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Společně s medailí obdržím navíc Certifikát autentičnosti. Nabídka je platná do 31. 10. 2019 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.