Tuto minci můžeme označit milým přívlastkem „pro štěstí“. Opravdu! Její revers totiž zdobí portrét patrona a ochránce Michaela, nejznámějšího ze všech archandělů. Emise je vyražena do jedné unce ryzího stříbra v kvalitě ražebního lesku a přináší vám štěstí, sílu a ochranu. Minci pro štěstí při sobě nosil i sám Napoleon Bonaparte a legenda hovoří, že v den, kdy prohrál svou poslední bitvu ztratil svoji andělskou minci štěstí.

AVERSREVERS
V horní části je drobný státní znak Ukrajiny. Uprostřed mince se nachází osmiboká kartuše se zasazeným znakem a nápisem národní banky Ukrajiny. Dole je uvedena nominální hodnota mince, rok vydání, ryzost a hmotnost mince v ukrajinštině.
(ještě více se o minci dozvíte v záložce „o návrhu mince“)
Archanděl Michael vyobrazen jako anděl s křídly. Vyzbrojen je mečem spravedlnosti, se kterým s pomocí armády boží chrání svět před Satanem. Po obvodu reversu je vyražen úryvek z ukrajinské básně Tarasa Ševčenka, Hajdamáci.

Mince pro štěstí je uložena ve speciálním černém rámečku, uprostřed nebeského Certifikátu autentičnosti. S tímto rámečkem uvidíte obě strany mince, aniž by rámeček opustila. Je to doslova magický rámeček.

Všimněte si také speciální mincovní značky „f15,“ která zdobí revers. Stříbrné mince s tímto označením patří mezi sběrateli z celého světa k těm nejvyhledávanějším. A nejen jimi, ražba těchto mincí je současně také vizitkou prestižních mincoven.

Objednávkou získáte:

  • Minci s bohulibým posláním
  • 31,1 gramů ryzího stříbra (Ag 999/1000)
  • Záruku kvality v ražebním lesku
  • Průhledný rámeček s vloženým Certifikátem autentičnosti

Do hrany mince je vyraženo jemné vroubkování. Věděli jste, že vroubkováním mincí se v minulosti zamezovalo padělání? Zlaté a stříbrné mince se během jejich používání opotřebovaly a doslova odkrajovaly. Problém byl odstraněn tím, že se hrany mincí začaly vrubovat (vroubkovat). Poškození vroubkovaného okraje bylo pak ihned viditelné.

Design emise z roku 2019 byl navržen ukrajinskými výtvarníky Volodymyrem Taranem, Oleksandrem Charukem a Serhijem Charukem. Vyryt byl Romanem Čajkovským a Svjatoslavem Ivaněnkem.

Minci emituje Národní banka Ukrajiny a je zákonným ukrajinským platidlem. První emise spatřila světlo světa v roce 2011, v dalších letech na ni navázaly další emise v široké škále specifikací.

Úryvek z ukrajinské básně Tarasa Ševčenka, Hajdamáci, na reversu mince je o kozáckém povstání na střední Ukrajině. V překladu „Za nás a duši pravých mužů, a sílu archistratéga Michaela“.

Archanděl Michael představuje jednu z nejsilnějších představitelů náboženství a je mu přisuzován doslova zvláštní význam. Na Ukrajině, kde byla mince vyražena, je tento posel boží znám nejvíce jako válečník, ochránce míru, ochránce Ukrajiny a jejího hlavního města Kyjeva.

ANO, objednávám si stříbrnou Minci pro štěstí s patronem archandělem Michaelem , za cenu 1790 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, zásilku mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zásilka zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Emise bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro (Ag 999/1000)
Průměr:
38,6 mm
Hmotnost:
31,10 g
Kvalita:
Ražební lesk
Země původu:
Ukrajina
Rok emise:
2019
Limitace edice:
200 kusů