Představujeme vám novou specifikaci kolekce Nových 7 divů světa, kterou si můžete dovolit. Kolekci otevírá mince nesoucí motiv Kolosea, symbol bohaté italské historie a národní hrdosti.

Koloseum na minci zušlechtěné certifikovaným zlatem 999/1000

Pamětní mince je ražena v nejvyšší mincovní kvalitě a navíc zušlechtěna certifikovaným zlatem 999/1000. Certifikované (Fairmined) zlato, je zodpovědně vytěžené zlato získané z dolů zemí třetího světa. Certifikované doly jsou vázány přísnými pravidly, která zajišťují ochranu životního prostředí a zdraví horníků. Malé těžařské společnosti zároveň část výkupní ceny zlata investují zpět do nových technologií, vzdělávání, vybavení, ale také do revitalizace prostředí, kde horníci a jejich rodiny žijí. I proto se certifikované zlato těší v posledních letech stále větší oblibě.

Průměr pamětní mince je 38,61 mm a hmotnost 28,7 gramů.

Koloseum patří bezesporu k nejznámějším symbolům Říma a zároveň k jedné z nejvíce obdivovaných památek světa. Jeho stavba začala za vlády římského císaře Vespasiana Flavia mezi lety 70 a 72 n. l.

V dobách své největší slávy sloužilo Koloseum jako gladiátorská aréna, divadlo nebo popraviště. I když se během tisíciletí na jeho vzhledu podepsala mnohá zemětřesení nebo nájezdy nepřátelských kmenů, neztratilo nic ze své přitažlivosti a architektonického půvabu. Zajímavostí je, že název Kolosea nevyplývá z jeho grandiózní velikosti, ale z kolosálně velké sochy císaře Nerona, která stála vedle něj.

Zvýhodněná cena mince Koloseum je pouze 599 Kč (namísto 1199 Kč). Navíc poštovné a balné této mince hradíme za Vás!

V roce 2000 bylo vyhlášeno celosvětové hlasování, ve kterém měli lidé možnost vybrat nových 7 architektonických divů světa. Referenda, které trvalo 7 let, se zúčastnilo více než 100 milionů obyvatel ze všech koutů světa. Hlasující ve finále vybrali památky, které byly vyhlášeny k symbolickému datu 7. 7. 2007. Všech nových 7 divů světa Vám nyní s radostí představujeme v nejnovější kolekci – NOVÝCH 7 DIVŮ SVĚTA!

Tato jedinečná kolekce Vám představí ikonické Koloseum, indický Tádž Mahal, sochu Krista Spasitele, Velkou čínskou zeď, skalní město Petru, incké město Machu Pichu a mayské město Chichén Itzá. Na mincích z této kolekce je zachyceno sedm skvostů světové architektury. První pamětní mince nesoucí motiv Kolosea, symbolu bohaté italské historie a národní hrdosti je, stejně jako ostatní mince v této kolekci, zušlechtěna certifikovaným zlatem 999/1000 a ražena v nejvyšší mincovní kvalitě.

Tato kolekce vám postupně představí:

 • římské Koloseum,
 • indický skvost Tádž Mahal,
 • Velkou čínskou zeď,
 • sochu Krista Spasitele,
 • skalní město Petra,
 • mayské město Chichén Itzá.
 • a incké město Machu Picchu.
Další mince v kolekci

Pamětní mince z kolekce Nových 7 divů světa si pro bezpečné a reprezentativní uložení můžete vložit do elegantního numismatického alba.

V průběhu sbírání obdržíte bohaté příslušenství zcela ZDARMA

V průběhu sbírání obdržíte bohaté příslušenství zcela ZDARMA:

 • elegantní numismatické album,
 • Knihu 7 NOVÝCH DIVŮ SVĚTA,
 • Osvědčení o vlastnictví kolekce,
 • Certifikát autentičnosti ke každé minci.

Objednáním pamětní mince Koloseum si zajistíte přednostní místo na rezervačním seznamu dalších 6 pamětních mincí, které budete dostávat v měsíčním intervalu za 1 199 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné).

Objednávka je bez jakéhokoli závazku. Každou pamětní minci máte možnost vrátit do 14 dnů od doručení s garancí vrácení peněz.

Ano, chci začít sbírat pamětní mince z kolekce Nových 7 divů světa zušlechtěné certifikovaným zlatem 999/1000. Objednávám si první pamětní minci Koloseum za zvýhodněnou cenu 599 Kč vč. poštovného a balného (místo 1 199 Kč). Peníze nezasílám předem, pamětní mince bude hrazena při odběru dobírkou poštovnímu doručovateli. Pokud si pamětní minci Koloseum ponechám, objednám si tak další pamětní mince z kolekce Nových sedm divů světa. Ty budu dostávat přibližně jednou měsíčně, každou za cenu 1 199 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Každou pamětní minci mohu vrátit do 14 dnů ode dne jejího doručení. V takovém případě mi Národní Pokladnice s.r.o. vrátí částku, za niž byla pamětní mince zakoupena. Sbírání mincí z kolekce Nových sedm divů světa mohu kdykoli ukončit. O svém rozhodnutí ukončit sbírání musím neprodleně informovat Národní Pokladnici písemně, telefonicky nebo emailem.

Tato nabídka je platná do 31. prosince 2024, pokud nedojde k vyprodání zásob. Máte právo kdykoliv ukončit objednávku pamětních mincí z kolekce Sedm nových divů světa a nechat odstranit své údaje z rezervačního seznamu kolekce. Po ukončení objednávky Vám již nebudou další mince z kolekce zasílány. Národní Pokladnice s.r.o. si vyhrazuje právo zvýšit částku poštovného a balného za podmínek uvedených ve Všeobecných obchodních podmínkách. Národní Pokladnice s.r.o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky Národní Pokladnice s.r.o. naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Měď a nikl
Zušlechtění:
Certifikované zlato 999/1000
Průměr:
38,61 mm
Hmotnost:
28,7 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita - Leštěné razidlo
Nominální hodnota:
$ 1
Země původu:
Niue
Rok emise:
2023