Jedinečný numismatický kalendář s originálními mincemi

12 mincí, které Vám přinesou štěstí po celý rok!

Představujeme Vám úplnou novinku - numismatický kalendář pro rok 2021! Tento zajímavý kousek Vás provede celým rokem a každý jednotlivý měsíc Vám přinese štěstí jedna mince. Kalendář totiž obsahuje dvanáct různých mincí doslova ze všech koutů světa. Dovolte nám nyní Vám představit jednotlivé mince, ať víte na co se můžete těšit!

Měsíc leden je ve znamení šťastného prasátka. V lednu Vás bude doprovázet mince z Bermudy s nominální hodnotou 1 cent, která byla ražena od roku 1999 do roku 2009 z mědi a je plátována zinkem kvůli větší odolnosti.

Únoru bude vládnout 1 cent z Tokelau, který se razil v roce 2017 z mědi s ocelovým plátováním. Dominantou této mince je želva, která klidně plave u mořského dna. Tuto želvu můžete vidět u ostrovů Tokelau. Lidé kteří zde žijí věří, že je želva symbolem síly, výdrže a dlouhého šťastného života.

Březen bude ve znamení mince z čínské dynastie Xuan Zong-Duo Guang v nominální hodnotě 1 cash. Razila se v Číně od roku 1820 do roku 1850 z mosazi. Je to historická mince z čínského impéria, která symbolizuje bohatství napříč celým světem. Často ji lidé nosí jako šperk zavěšený na řetízku kolem krku a věří že jim tak přinese štěstí a bohatství.

Duben Vám přinese italskou minci s vyobrazením delfína, která se razila od roku 1951 do roku 2001 z hliníku. Spousta lidí věří, že když se Vám delfín objeví ve snu přinese Vám štěstí a uzdravení.

Květen je ve znamení Slunce, respektive slunné mince z Uruguaye, která byla ražena v roce 1989 z nerezu a oceli. Legenda praví, že když byla v době revoluce v Uruguayi vyhlášena nová vláda, slunce prorazilo mraky, což bylo považováno za dobré znamení.

Červen bude ve znamení nejznámější šťastné mince z Německa, která se razila od roku 1995 do roku 1996. Tyto mince jsou raženy z mědi a někteří lidé věří, že tento materiál ruší zlá kouzla a podporuje lásku, protože věří, že je spojený s Venuší.

Červenec Vám přinese 1 penny z Irska, která se razila od roku 1940 do roku 1968 z bronzu. Tato mince má velmi dlouhou tradici. Dříve, když dva obchodníci mezi sebou uzavřeli kupní smlouvu či dohodu, potřásli si rukou a kupující dal svému prodejci tuto minci. Ta se mu od prodávajícího vrátila až tehdy, když mu dal celou dohodnutou smluvní cenu. Tento rituál měl oběma stranám přinést štěstí a prosperitu.

Srpnem Vás bude provázet mince z tichomořských ostrovů Vanuatu, která se razila od roku 1983 do roku 2002. Její dominantou je tritónova trubka z mušle. V budhismu je to symbol štěstí, úspěchu a lásky.

Září přinese minci z Malawi. Razila se od roku 1995 do roku 2003 z mědi a je plátovaná ocelí. Její krása spočívá v symbolu ve který lidé z Malawi věří stovky let. Ryba je pro ně symbolem plodnosti. V křesťanství symbolizuje víru, protože právě rybu jedl Ježíš při poslední večeři. V Číně věří, že ryba přináší úspěch a je symbolem bohatství.

Jedno ruské přísloví říká že: „Kopějka doslova udržuje rubly v bezpečí“. Má podobnou tradici jako Lucky Pfennig v Německu a Vám bude nosit štěstí v měsíci říjnu. Mnoho lidí ji nosí v peněžence vedle fotografií svých blízkých. Byla ražena od roku 1961 do roku 1991 z mosazi s průměrem 15 milimetrů a váhou 1 gram.

Listopad je ve znamení velmi známé mince a je jím 1 cent ze Slovinska, ražený v roce 2007 z mědi a plátovaný ocelí. Motivem této mince je čáp. V mnoha kulturách i u nás se říká, že děti nosí čáp. Proto je tato mince skvělým dárkem pro štěstí pro všechny ženy či nastávající maminky. Čáp lidem asociuje pozitivitu a čistotu, štěstí, loajalitu a laskavost.

Poslední měsíc bude doslova královský, protože Vám bude nosit štěstí mince s nominální hodnotou 6 pencí z Velké Británie, která se razila od roku 1953 do roku 1970 z mědi a niklu. Ano, je to přesně ta mince, kterou Britové zapékají do svých vánočních pudinků a věří, že ten kdo dostane právě kousek pudinku s mincí, bude mít štěstí a peníze celý další rok.

Rezervací získáte:

  • 12 originálních mincí se symboly štěstí z celého světa
  • Velmi dobrou kvalitu zachovalosti mincí
  • Velmi nízkou limitaci - pouhých 5 000 kalendářů je dostupných pro celý svět
  • Individuální číslování přímo na kalendáři

Získejte numismatický kalendář pro rok 2021 již nyní! S kalendářem, který se naleznete exkluzivně v nabídce Národní Pokladnice, získáte 12 originálních mincí, které Vám přinesou štěstí po celý rok 2021!

ANO, zašlete mi prosím kalendář s mincemi štěstí za cenu 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Kalendář mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ho obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byl kalendář zakoupen. Kalendář bude hrazen dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Set:
12 mincí
Kov mincí:
Základní kov
Kvalita všech mincí:
Velmi dobrá
Limitace kalendáře:
5 000 kusů pro celý svět