Poznejte unikátní pamětní medaili připomínající historickou zříceninu hradu Helfštýn s nejdelšími hradebními zdmy u nás. Pamětní medaile je zušlechtěna žlutým zlatem 999/1000 a růžovým zlatem.

Nádherná pamětní medaile historické zříceniny hradu Helfštýn je vyražena v nejvyšší kvalitě ražby v nadprůměrné velikosti 45 mm. Díky tomuto neobvykle velkému průměru lze obdivovat i ty nejmenší detaily designu, který byl navržen předním českým umělcem Janem Háskem.

  • Avers medaile vyobrazuje historickou zříceninu hradu Helfštýn

  • Na reversní straně můžete spatřit stylizaci tří zemských znaků, jež je inspirovaná architekturou všech stylů od středověku až po 19. století

Ve své nynější podobě má hrad charakter rozsáhlé pevnostní architektury se šesti branami, řadou věží a budov a se systémem valů z 18. století. Jednotlivé architektonické útvary vznikaly od počátku 14. století. Od 19. století byl hrad prezentován jako turistický a památkově významný objekt. Helfštýn je přirozeným kulturním centrem regionu a známým místem mezinárodních setkání uměleckých kovářů "Hefaiston" se stálou expozicí.

Objednávkou získáte:

  • Medaili zušlechtěnou ryzím a růžovým zlatem
  • Jistotu nejvyšší kvality ražby
  • Certifikát autentičnosti
  • ZDARMA: mincovní rám

Tuto pamětní medaili najdete pouze v nabídce Národní Pokladnice. Neváhejte s objednávkou!

Od roku 1982 každoročně v srpnu na akci Hefaiston předvádějí své práce umělečtí kováři z celého světa. K tomu, aby se hrad Helfštýn stal světově uznávaným střediskem uměleckého kovářství, směřují také soustavně probíhající rekonstrukční práce. Rozsáhlý areál nabízí během sezóny žánrově různé kulturní programy - historický šerm, divadlo, hudební a taneční produkce.

Unikátní sbírka uměleckého kovářství, která je systematicky vytvářena již tři desetiletí, je prezentována na řadě míst hradu Helfštýn. Zpočátku byly sbírky tvořeny exponáty vykovanými během kovářské akce Hefaiston. Tyto předměty jsou specifické tím, že jejich výroba zpravidla nepřekročila časový rozsah dvou hodin. Zárukou atraktivity expozice je autorské zastoupení nejvýznamnějších uměleckých kovářů od druhé poloviny 20. století až po současnou světovou špičku.

ANO, objednávám pamětní medaili hradu Helfštýn, za zvýhodněnou cenu 590 Kč (+129 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, medaili mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti a mincovní rám. Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Meď
Zušlechtění:
Ryzí žluté a růžové zlato
Průměr:
45 mm
Hmotnost:
35 g
Kvalita:
Nejvyšší kvalita ražby
Země původu:
Česká republika