Karel IV. byl jedinečný státník s výjimečnými schopnostmi a rozhledem, který díky své inteligenci a charakteru ovlivňoval politické a hospodářské dění daleko za našimi tehdejšími hranicemi. Díky své píli, vytrvalosti a moudrosti povznesl České země ze zuboženého stavu, který sám popisuje ve svém autobiografickém díle Vita Caroli, na pomyslný vrchol tehdejšího středověkého světa. Proto jsme velmi hrdí, že Vám můžeme představit pamětní medaile, které byly raženy k uctění jeho památky.

První medaile tohoto setu byla vyražena z ryzího stříbra 999/1000 v nejvyšší kvalitě ražby speciálním leštěným razidlem a navíc parciálně zušlechtěna ryzím zlatem 999/1000. S hmotností 15,55 gramů a průměrem 33 milimetrů.

Druhá pamětní medaile tohoto setu byla vyražena z pravého zlata 585/1000 v nejvyšší kvalitě ražby speciálním leštěným razidlem. S hmotností 2,00 g a průměrem 18 mm.

  • Na aversu obou medailí je vyobrazen portrét Karla IV. a nápis KAROLUS QUARTUS.

  • Revers obou medailí zdobí dobové rytiny, monogram Karla VI. a nápis vyobrazení Krista na kříži, český lev, moravská a slezská orlice a dále znaky hlaholice.

Autorem unikátních návrhů aversu a reversu obou medailí, které byly vytvořeny speciálně pro Národní Pokladnici, je významný český akademický sochař a medailér Vladimír Oppl. Za své mince a medaile získal Vladimír Oppl četná ocenění, k nejvýznamnějším patří cena „Nejkrásnější zlatá mince světa“ udělená v roce 1999 za pamětní minci Nové Město pražské.

Objednávkou získáte:

  • Medaili z ryzího stříbra 999/1000
  • Parciální zušlechtění ryzím zlatem 999/1000
  • Medaili z pravého zlata 585/1000
  • Unikát z dílny českého medailéra
  • Záruku nejvyšší kvality ražby
  • Certifikáty autentičnosti

O velké oblibě Karla IV. mezi lidmi nejlépe vypovídá vítězství v anketě Největší Čech, kterou vyhlásila v roce 2005 Česká televize.

Krátce po půlnoci ze čtvrtka 13. května na pátek 14. května 1316 nastal v pokojích české královny Elišky Přemyslovny nezvyklý ruch. Královna Eliška, manželka Jana Lucemburského, se chystala k porodu svého třetího dítěte. Mezi čtvrtou a půl šestou ráno v pátek 14. května 1316 spatřil světlo světa malý dědic trůnu, který později dostal jméno Václav – po velkých předcích z rodu Přemyslovců a na přání své hrdé matky Elišky Přemyslovny a také coby vědomé přihlášení se k odkazu svatého Václava.

Malý princ a dědic trůnu se nenarodil na Pražském hradě, který byl po rozsáhlém požáru zchátralý, zpustlý a neobyvatelný, ale v některém z měšťanských domů na Starém Městě pražském, v němž měla královna více pohodlí. Přesnější místo jeho narození není dosud známé.

Pro krále Jana bylo narození syna Václava prvním jasným bodem jeho vlády v Čechách, který jej na chvíli odvedl od neustálého zápolení o udržení moci a konfliktů s českou šlechtou. Stejně rychle jako radostná nálada rychle zaplavila královský dvůr, tak velmi brzy vyprchala a tvrdý tlak reálné politické situace vrátil krále Jana i královnu do strastiplné a nesnadné reality. Především bylo potřeba ochránit malého Václava, jež byl dědicem trůnu.

Z malého Václava se nakonec stal Karel IV., nejvýznamnější panovník vrcholného středověku. Vynikající politik evropského formátu, neobyčejně bystrý a velice vzdělaný muž, který hovořil plynně pěti jazyky (francouzsky, latinsky, česky, německy a italsky) a ovládl umění diplomacie na velmi vysoké úrovni. Jeho zájmy však měly mnohem širší záběr: zajímal se též o architekturu, výtvarné umění, astronomii, filozofii a literaturu.

ANO, zašlete mi prosím pamětní medaili z ryzího stříbra 999/1000 parciálně zušlechtěnou ryzím zlatem a druhou pamětní medaili z pravého zlata 585/1000 za zvýhodněnou cenu 5 290 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Medaile mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy je obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byly medaile zakoupeny. Společně s medailemi obdržím navíc Certifikáty autentičnosti. Medaile budou hrazeny dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ag 999/1000 a Au 585/1000
Parciální zušlechtění :
Au 999/1000
Průměr:
18 - 33 mm
Hmotnost:
2,00 + 15,55 g
Kvalita:
Nejvyšší kvalita ražby