Sedm originálních mincí, ze kterých je ta největší ražena do stříbra vysoké ryzosti, bylo emitovaných přímo ve Vatikánu v roce 1987. Tedy v roce, který papež Jan Pavel II. vyhlásil rokem mariánským. Během tohoto roku měla být Panna Marie oslavována a mělo být připomenuto sedmdesáté výročí jejího zjevení ve Fatimě v Portugalsku.

 • Na Aversu každé mince (kromě zmíněné stříbrné emise) se nachází portrét papeže Jana Pavla II.

 • Reversové strany všech mincí představují 7 odlišných motivů Panny Marie, matky Ježíše Krista. Na okruží mají všechny mince opis „CITTÀ DEL VATICANO“, což v překladu znamená Vatikánsky městský stát.

Objednávkou získáte:

 • Sedm originálních mincí emitovaných Vatikánem
 • Jeden exemplář vyražený do stříbra
 • Jistotu perfektně zachovalých mincí
 • Exkluzívní zakladač pro bezpečné a originální uložení všech mincí

Mince jsou bezpečně uchované v průhledných numismatických kapslích, poskládaných do tematické rozkládací kazety s vyobrazením Panny Marie. S otevřenou kazetou lze mince stylově prezentovat nebo vystavovat.

Popis jednotlivých mincí:

 1. První mince s nejnižší nominální hodnotou 10 lir má průměr 23 mm a hmotnost 1,6 g. Na reversu je vyobrazená Panna Marie se zesnulým Ježíšem. Motiv Marie s mrtvým Ježíšovým tělem na kolenou (tzv. Pieta) je v umění velmi častý.

 2. Druhou mincí s nominální hodnotou 20 lir je emise, na které se nachází Panna Marie korunovaná dvěma anděly. Její průměr je 21,25 mm a hmotnost je 3,61.

 3. Na reversu třetí emise s nominální hodnotou 50 lir je vyražený motiv věřících, kteří klečí a modlí se k Panně Marii. Průměr této mince je 24,8 mm a hmotnost 6,2 g.

 4. V poradí čtvrtá mince s nominální hodnotou 100 lir, je věnována zvěstování Anděla Panny Marie. Jedná se o biblickou událost, kdy se Marii zjevil archanděl Gabriel a oznámil ji, že počne děťátko a narodí se jí Syn Boží. Průměr mince je 27,75 mm a hmotnost 8,05 g.

 5. Pátá mince nese na reversu motiv Panny Marie jako královny míru se zlámanými meči držící v náručí malého Ježíše. Nominální hodnota emise je 200 lir, průměr 24 mm a hmotnost 5,02 g.

 6. Na předposlední minci s nominální hodnotou 500 lir je vyobrazená Panna Marie s ukřižovaným Ježíšem. Průměr emise je 25,8 mm a hmotnost 6,77 g.

 7. A na závěr poslední mince, jež jako jediná byla vyražena do stříbra, na svém reversu vyobrazuje papežský znak a na aversu výjev papeže Jana Pavla II. modlícího se před sochou Panny Marie a mladého Ježíše. Jde o emisi s nejvyšší nominálnímu hodnotou - 1000 lir, průměrem 31,37 mm a hmotností 14,6 g.

ANO, zašlete mi prosím sadu 7 originálních mincí z Vatikánu za cenu 3490 Kč (+129 Kč poštovné a balné). Sadu mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla sada zakoupena. Společně se sadou obdržím navíc Certifikát autentičnosti a kazetu. Sada bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
1x stříbro, 6x základní kov
Průměr:
21,25 - 31,37 mm
Hmotnost:
45,85 g
Kvalita:
Perfektně zachovalá
Nominální hodnota:
10 - 1000 Lir
Země původu:
Vatikán
Rok emise:
1987