Historická sada z dob posledních Samurajů obsahuje originální mince a bankovku přední válečnické japonské šlechty. Sada obsahuje dvě japonské mince z mědi a bankovku z let 1769 až 1870. Jsou zde zastoupeny mince v nominálních hodnotách 4 Mon, 100 Mon a bankovka 1 Monme

Mon () byla japonská měna používaná od období Muromači od roku 1336 do začátku období Meidži v roce 1870. V roce 1891 již vedle nové měny Sen obíhala i měna Mon. Kanji (logografické čínské znaky převzaté z čínského písma a používané při psaní japonštiny) pro 文 Mon. Znak pro tuto měnu byl hojně používán v čínské znakové kultuře, např. čínský wén, korejský mun, vietnamský văn.

Objednávkou získáte:

  • Sadu mincí a bankovky z dob posledních Samurajů
  • Mince i bankovku z let 1769 až 1870
  • Dobrou až extrémně dobrou kvalitu zachovalosti
  • Elegantní balení včetně Certifikátu autentičnosti

Neváhejte a staňte se majitelem této výjičné sady mincí a bankovky a vychutnejte si tak japonskou numismatickou historii ve svých rukou!

Tokugawské mincovnictví byl jednotný a nezávislý kovový peněžní systém, který v Japonsku zavedl šógun Tokugawa Iejasu v roce 1601, a který trval po celé období Tokugawa až do jeho konce v roce 1867. Od roku 1601 se tokugawské mince vyráběly ze zlata, stříbra a bronzu. Nominální hodnoty byly pevné, ale jejich směnné kurzy na devizovém trhu skutečně kolísaly.

Materiál pro ražbu mincí pocházel ze zlatých a stříbrných dolů po celém Japonsku. Za tímto účelem byly otevřeny nové zlaté doly, například zlaté doly Sado a Toi na poloostrově Izu. Yamada Hagaki, první japonské bankovky, vydali kolem roku 1600 šintoističtí kněží, kteří zároveň pracovali jako obchodníci v Ise-Yamada (dnešní prefektura Mie) výměnou za stříbro. První známou feudální bankovku vydal klan Fukui v roce 1661. V průběhu 17. století se na feudálních panstvích vyvinul systém feudálních bankovek, který uváděl do oběhu kryté bankovky vydávané pánem panství výměnou za směnitelnost za zlato, stříbro nebo měď. Tokugawské mince se používaly i v období secese Sakoku, i když byly postupně znehodnocovány ve snaze vyrovnat se se státními deficity. První devalvace v roce 1695 se nazývala Genroku Recoinage.

ANO, zašlete mi prosím historickou sadu s numismaty samurajských válečníků za cenu 2 790 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Sadu mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla sada zakoupena. Společně se sadou obdržím navíc Certifikát autentičnosti a eleganntí balení. sada bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov mincí:
Měď
Průměr mincí:
různý
Rozměr bankovky:
120 x 33 mm
Hmotnost:
různá
Kvalita:
dobrá až extrémně dobrá
Nominální hodnota mincí:
4 Mon, 100 Mon
Nominální hodnota bankovky:
1 Monme
Země původu:
Japonsko
Rok emise:
1769 - 1870