Mimořádný světový set mincí ve velkém albu s příznačným názvem Planeta mincí (Planet of Coins). Naleznete v něm celkem 50 mincí ze všech obydlených kontinentů. Nechybí tu centy, dináry, pence, groše, kopějka, nebo forinty.

Set představuje jedinečnou přehlídku mincovních barev, kovů a průměrů. A nejen to, vizitku si dělají i mincovny. Při pohledu na numismaty můžete spatřit státní znaky, panovníky, symboly z rostlinné a zvířecí říše nebo třeba stavby a lodě.

Každá mince má svůj příběh:

Ta americká oslavuje dva objevitele, Meriweathera Lewise a Williama Clarka. Příběh sahá do 30. listopadu 1803, kdy Spojené státy od Francie pořídili stát Louisiana za 78 milionů tehdejších Franků (dnešních cca 233 milionů dolarů). Tehdejší prezident Thomas Jefferson se následně rozhodl vyslat právě tyto dva objevitele prozkoumat ohromná bílá místa na mapách Ameriky.

To mince z Bhútánu prezentuje pár zlatých ryb. Jeden z osmi šťastných budhistických symbolů představující štěstí a volnost, protože i ryby ve vodě jsou zcela svobodné. Ryby jsou znázorněny symetricky často ve formě kapra. Kapr je po celé Asii považován za posvátnou rybu. Aversová strana vyobrazuje státní znak Dorje, představujícím rovnováhu mezi světským a duchovním světem.

Svou minci tu má i Česká republika. Najdete ji? Jedná se o 50 haléř, vzor 1993. Je položen reversem nahoru, a vyniká tak na něm dvouocasý lev s korunkou, náš státní symbol. Autorem je Vladimír Oppl, z jehož rukou vznikl i finální návrh současné dvacetikoruny a také řada pamětních medailí, které navrhl pro Národní Pokladnici.

Objednávkou získáte:

  • 50 mincí z 50 států z celého světa
  • Velké album s barevnou mapou planety
  • Jedno z pouhých 1 000 alb pro celý svět

Mince jsou do alba volně vloženy a lze je opatrně vyjmout. Jsou rozprostřeny okolo mapy s barevně odlišenými světadíly. Ve spodní části alba je ve stejně barevných polích uveden původ, nominální hodnota a název všech numismatů.

Otevřete Velké album Planeta mincí a nechte se provést světem numismatů.

ANO, objednávám si set 50 mincí ve velkém albu Planeta mincí za cenu 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné ). Nepodstupuji tím žádné riziko, set mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy jeje obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byl zakoupen. Set bude hrazen dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Počet mincí v albu:
50 ks
Kov:
Základní
Kvalita:
Běžná mincovní
Nominální hodnota:
Různá
Rozměry alba:
62 x 36 cm (otevřené)
Země vydání alba:
USA
Limitace alba:
1000 ks