Poslední volné kusy!

Rádi bychom Vám představili 1uncovou stříbrnou pamětní medaili emitovanou v rámci unikátního projektu Národní Pokladnice Ražba dne. Je věnována 100. výročí vzniku samostatného Československa. Sběratelskou hodnotu jubilejní medaile zvyšuje skutečnost, že stříbrná medaile byla vyražena přímo v den 100. výročí vzniku Československa, tedy 28. října 2018.

Mincovním kovem numismatu je ryzí stříbro. Hmotnost medaile je jedna troyská unce (přesněji 31,103 gramy) a průměr 39 mm. Mimořádnost emise je ještě umocněna individuálním číslováním na hraně.

  • Na aversu i reversu je nádherné umělecké vyobrazení znaku Republiky československé, letopočty 1918 a 2018 a český a slovenský opis 100. VÝROČÍ VZNIKU ČESKOSLOVENSKA / 100. VÝROČIE VZNIKU ČESKO–SLOVENSKA.

Rezervací medaile získáte:

  • 31,1 gramů ryzího stříbra
  • Jistotu nízké limitace - pouze 999 kusů pro celý svět!
  • Emisi s individuálním číslováním na hraně
  • Originální návrh od respektovaného slovenského umělce a medailéra Mgr. Art Miroslava Hrice, ArtD.
  • Certifikát autentičnosti a elegantní dřevěnou kazetu
  • Medaili vyraženou přímo a pouze v den výročí vzniku Československa

Autorem unikátního návrhu je respektovaný slovenský medailér Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD.

K nádherné pamětní medaili ražené pouze v den 100. výročí vzniku Československa získáte také Certifikát autentičnosti, tématickou dřevěnou kazetu a magnetickou kapsli pro reprezentativní vystavení.

Ke vzniku samostatného Československa vedla dlouhá a komplikovaná cesta. I přesto, že se staletí naší historie nesla v duchu nadvlády jiných mocností, touha po svobodě byla pro některé jedince, jako T. G. Masaryk nebo M. R. Štefánik, nezastavitelná.

Právě jim se podařilo vymanit Československo z područí Rakouska-Uherska a zajistit tím pro naši zemi historický zlom. A to nejen vyznačením konečných hranic republiky, ale i změnou kultury a národa všeobecně. V roce 1916 založili v Paříži M. R. Štefánik, T. G. Masaryk a Edvard Beneš Československou národní radu, což vedlo k vyznačení hranic samostatného Československa.

Dne 28. října 1918 docházelo ke srocování lidu od ranních hodin. Rozšířila se totiž informace o rakousko-uherském přijetí podmínek kapitulace. Podmínky obsahovaly i uznání autonomie národů monarchie, které si lidé vyložili jako uznání nezávislosti. Národní výbor vydal provolání o vzniku republiky a převzal kontrolu nad úřady. 28. říjen je považován za den, kdy vzniklo samostatné Československo. Večer 28. října vydal Národní výbor první zákon, zákon o zřízení samostatného státu československého.

Manifestace na Václavském náměstí u příležitosti vzniku Československa 28. října 1918

ANO, zašlete mi prosím 1uncovou stříbrnou pamětní medaili 100. výročí Československa za cenu 3990 (+ 129 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, medaili mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla emise zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Den ražby:
28.10.2018
Kov:
Stříbro 999/1000
Průměr:
39 mm
Hmotnost:
1 oz (31,10 g)
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita
Země původu:
Česká republika
Rok emise:
2018
Mincovna:
Norská mincovna (Mint of Norway)
Autor návrhu:
Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD.
Limitace:
999 kusů