Letos jsme si připomněli 100. výročí úmrtí národního hrdiny Milana Rastislava Štefánika - jednoho ze spoluzakladatelů samostatného Československa.

Věříme, že toto kulaté výročí bylo jednou z nejvýznamnějších událostí tohoto roku a jsme poctěni, že vám v rámci tradičního projektu Ražba dne můžeme představit exkluzivní nabídku slovenské Národnej Pokladnice:

Ražba dne pro rok 2019 proběhla 4. května, tedy přesně na den 100 let od skonu Milana Rastislava Štefánika. Tradičně do 1 unce ryzího stříbra v nejvyšší mincovní kvalitě. Každý z 1919 kusů je opatřen individuálním číslováním na hraně medaile.

Sběratelskou hodnotu numismatu, který najdete exkluzivně jen v nabídce Národní Pokladnice, zvyšuje skutečnost, že autorem nádherného a zároveň velmi detailního návrhu emise je uznávaný medailér a umělec, Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD.

Objednávkou stříbrné medaile – Ražby dne získáte:

  • Exkluzivní stříbrnou pamětní medaili vyraženou přesně v den výročí
  • 1 unci ryzího stříbra (999/1000) a nejvyšší mincovní kvalitu
  • Jistotu nízké limitace - jen 1919 kusů
  • Individuální číslování na hraně medaile
  • Certifikát autentičnosti a originální dřevěnou kazetu Národní Pokladnice

K nádherné pamětní medaili ražené pouze v den 100. výročí získáte také Certifikát autentičnosti a krásnou dřevěnou kazetu s emblémem Národní Pokladnice. Každá pamětní medaile tak bude jedinečnou památkou!

Neváhejte a rezervujte si svůj stříbrný unikát za skvělou cenu 3.990 Kč (+ poštovné a balné).

Krátce o projektu:

Projekt vznikl 14. května roku 2016, kdy jsme prostřednictvím Ražby dne oslavili 700 let od narození Karla IV. O rok později jsme si 4. května připomněli 300 let od narození reformátorky Marie Terezie. Loni padla volba jednoznačně na 100. výročí vzniku první republiky.

Ražba dne pro rok 2019 proběhla 4. května, tedy přesně na den 100 let od skonu Milana Rastislava Štefánika. Tradičně do 1 unce ryzího stříbra v nejvyšší mincovní kvalitě. Každý z 1919 kusů je opatřen individuálním číslováním na hraně medaile.

Život Milana Rastislava Štefánika:

Milan Rastislav Štefánik se řadí mezi významné osobnosti českých a slovenských dějin 20. století, a to zejména díky jeho výraznému přispění ke vzniku samostatného Československa. Během svého života působil jako astronom, politik, filozof nebo generál francouzské armády.

M. R. Štefánik se narodil 21. července 1880 v Košariskách do evangelické farářské rodiny. Po maturitě odešel do Prahy, kde studoval stavební inženýrství. Posléze však přestoupil na obor astronomie, kde promoval v roce 1904. Studoval také v Paříži, kde se stal poměrně významným vědcem a Francie ocenila jeho vědecké aktivity udělením kříže Rytíře čestné legie.

Jedním z nejdůležitějších počinů M. R. Štefánika bylo založení centrálního orgánu zahraničního odboje. Z něj se posléze zformovala Československá národní rada založená v roce 1916 Štefánikem a Edvardem Benešem v Paříži, která se ještě v témže roce zasloužila o vyznačení hranic samotného Československa. V říjnu 1918 vznikla z Československé národní rady oficiální vláda samostatného Československa a Štefánik v ní zastával funkci ministra vojenství.

Milan Rastislav Štefánik tragicky zahynul při leteckém neštěstí 4. května 1919 při letu z Itálie do své vlasti. Jeho životní motto, které představovalo jeho lásku k národu a postoj k životu, bylo: „Věřit, milovat, pracovat.“ O uznání M. R. Štefánika nejen na území Slovenské republiky, ale i v zahraničí, svědčí i výrok Tomáše Garrigua Masaryka: „Každý, kdo s ním měl příležitost spolupracovat, ví, jaký vzácný člověk odešel nejen nám, ale i Francii a celému světu.“

ANO, objednávám si unikátní stříbrnou uncovou medaili 100. výročí úmrtí M.R. Štefánika za cenu 3 990 Kč (+129 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, medaili mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla emise zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Ražba:
04.05.2019
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Průměr:
39 mm
Hmotnost:
31,1 g
Kvalita:
Proof (nejvyšší mincovní kvalita, leštěné razidlo)
Země původu:
Česká republika
Rok emise:
2019
Limitace:
1919