VÝROČÍ VZNIKU ČESKOSLOVENSKA

Historie naší země zušlechtěna ryzím zlatem

Představujeme Vám jedinečnou sadu pamětních medailí, jež připomíná 100. výročí vzniku Československa. 

Detailně zpracované motivy všech pamětních medailí v sadě, již nabízí exkluzivně pouze Národní Pokladnice, vytvořil respektovaný český akademický sochař a medailér Vladimír Oppl, mimo jiné autor české oběžné dvacetikoruny a ceny Paměti národa, jejímž jsme hrdým partnerem.

Na averzech všech medailí naleznete umělecké vyobrazení významných momentů či osobností, pojících se ke 100. výročí vzniku Československa. Na společném reversu je nádherně zobrazen prvorepublikový Velký znak Československa.

Skutečnou ozdobou sady je pamětní medaile, jež je ražena do zlata 585/1000 a to v té nejvyšší mincovní kvalitě. Medaile vyobrazuje portrét prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka

Rezervací získáte:

Kompletní sadu 7 pamětních emisí  obsahující:

✦ 5 pamětních medailí zušlechtěných ryzím zlatem,

✦ 1 pamětní medaili ze základního kovu,

1 pamětní medaili ze 14karátového zlata.

✦ Speciální zakládací numismatické album ZDARMA.

Nejvyšší mincovní kvalitu.

Nyní máte jedinečnou možnost získat všech 7 pamětních medailí uctívajících 100. výročí vzniku Československa v jedné sadě!

Specifikace
Kov:
Stříbro 999/1000
Hmotnost:
1 oz (31,10 g)
Průměr:
39 mm
Den ražby:
28. října 2018
Limitace:
999 ks pro celý svět
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita, leštěné razidlo

Vznik Československa

Dne 28. října 1918 docházelo od ranních hodin ke srocování lidu. Rozšířila se totiž informace o rakousko-uherském přijetí podmínek kapitulace. Podmínky obsahovaly i uznání autonomie národů monarchie, které si lidé vyložili jako uznání nezávislosti. Národní výbor vydal provolání o vzniku republiky a převzal kontrolu nad úřady. 28. říjen je považován za den, kdy vzniklo samostatné Československo.

Večer 28. října vydal Národní výbor první zákon, zákon o zřízení samostatného státu československého, a poté bylo ještě zveřejněno provolání Národního výboru "Lide československý. Tvůj odvěký sen se stal skutkem ...". Pod oběma dokumenty byli podepsáni Antonín Švehla, Alois Rašín, Jiří Stříbrný, Vavro Šrobár a František Soukup, kteří byli později označováni jako "Muži 28. října".

29. října jednal Národní výbor s českým místodržitelem Maxem Coudenhovem o převzetí moci. Výsledkem byl kompromis, když se Národní výbor přihlásil k prozatímnímu zřízení veřejné správy. Ve dnech 29. – 30. října se zároveň konstituovala československá státní moc v Brně, Plzni, Ostravě, Olomouci, Hradci Králové, Pardubicích a na dalších místech.

30. říjen byl závěrečným dnem pražského převratu. Rakouské vojenské velitelství kapitulovalo před Národním výborem, protože maďarští a rumunští vojáci odmítli bojovat. Téhož dne se v Turčianském Svatém Martinu sjelo 200 politických vůdců Slovenska, kteří přijali Martinskou deklaraci. Na jejím základě se Slovensko připojilo k českým zemím a byla ustanovena dvacetičlenná Slovenská národní rada jako výkonný orgán v čele s předsedou Slovenské národní strany Matúšem Dulou. Deklarace byla přijata bez hlasování, tedy pouhým hlasitým souhlasem vůdců Slovenska. Tímto aktem se zřekli uherské nadvlády a Uhersku odepřeli právo mluvit jménem slovenského národa.

ANO, zašlete mi prosím Sadu 7 pamětních emisí  za cenu 7990  (+ 149 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, sadu mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla sada zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Sada bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do 30. 06. 2019, pokud do té doby nedojde k vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.