100 let Milana Rastislava Štefánika

na výroční medaili z ryzího stříbra!

Představujeme Vám unikátní stříbrnou medaili emitovanou u příležitosti 100. výročí úmrtí Milana Rastislava Štefánika – jednoho ze spoluzakladatelů samostatného Československa. 

Unikátnost stříbrné emise je dána skutečností, že tato uncová medaile byla vyražena přímo a pouze v den 100. výročí úmrtí M. R. Štefánika – tedy přímo 4. května 2019. Sběratelskou hodnotu zvyšuje i fakt, že se jedná o striktně limitovanou emisi – k dispozici je pouze symbolických 1919 kusů pro celý svět. Přísná limitace je navíc potvrzena individuálním číslem, které naleznete na hraně stříbrné medaile.

Pamětní medaile je vyražena do ryzího stříbra 999/1000. Její hmotnost je jedna troyská unce (přesněji 31,103 gramu) a průměr je 39 milimetrů. Autorem unikátního návrhu je respektovaný medailér Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD.

Na aversu medaile je Štefánikův nejznámější vojenský portrét, který zdobí roky 1919 – 2019 odkazující na 100. výročí od jeho úmrtí. Avers dále doplňuje slovenský znak. Na reversu je nádherné umělecké vyobrazení artefaktů, které Štefánika charakterizují: pamětní mohyla na vrchu Bradlo v Myjavské pahorkatině a dvojplošník pod hvězdným nebem. Výjevy mají připomínat Štefánikovu vášeň pro astronomii, pilotování, ale také leteckou katastrofu, která se mu stala osudnou.


Rezervací získáte:

medaili vyraženou přímo a pouze v den výročí 4.5.2019

1 unci ryzího stříbra 999/1000

✦ striktní limitaci - pouhých 1919 kusů pro celý svět

✦ individuální číslování na hraně

✦ nejvyšší mincovní kvalitu

dřevěnou kazetu a Certifikát autentičnosti

Staňte se hrdým vlastníkem jedinečné emise vyražené přímo a pouze v den 100. výročí úmrtí Milana Rastislava Štefánika!

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Průměr:
39 mm
Váha:
31,1 g
Limitace:
1919 kusů pro celý svět
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita, leštěné razidlo
Den ražby:
4. května 2019

Milan Rastislav Štefánik se řadí mezi významné osobnosti českých a slovenských dějin 20. století, a to zejména díky jeho výraznému přispění ke vzniku samostatného Československa. Během svého života působil jako astronom, politik, filozof nebo generál francouzské armády.

M. R. Štefánik se narodil 21. července 1880 v Košariskách do evangelické farářské rodiny. Po maturitě odešel do Prahy, kde studoval stavební inženýrství. Posléze však přestoupil na obor astronomie, kde promoval v roce 1904. Studoval také v Paříži, kde se stal poměrně významným vědcem a Francie ocenila jeho vědecké aktivity udělením kříže Rytíře čestné legie.

 Jedním z nejdůležitějších počinů M. R. Štefánika bylo založení centrálního orgánu zahraničního odboje. Z něj se posléze zformovala Československá národní rada založená v roce 1916 Štefánikem a Edvardem Benešem v Paříži, která se ještě v témže roce zasloužila o vyznačení hranic samotného Československa. V říjnu 1918 vznikla z Československé národní rady oficiální vláda samostatného Československa a Štefánik v ní zastával funkci ministra vojenství.

 Milan Rastislav Štefánik tragicky zahynul při leteckém neštěstí 4. května 1919 při letu z Itálie do své vlasti. Jeho životním mottem, které představovalo jeho lásku k národu a postoj k životu, bylo: „Věřit, milovat, pracovat.“ O uznání Milana R. Štefánika nejen na území Slovenské republiky, ale i v zahraničí, svědčí i výrok Tomáše Garrigua Masaryka: „Každý, kdo s ním měl příležitost spolupracovat, ví, jaký vzácný člověk odešel nejen nám, ale i Francii a celému světu.“

ANO, zašlete mi prosím výroční stříbrnou medaili M. R. Štefánik za cenu 3990  (+ 149 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, medaili mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti a dřevěná kazeta. Sada bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do 31. 07. 2019, pokud do té doby nedojde k vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.