Ražba dne - 300. výročí narození Marie Terezie

Exkluzivně vyraženo přesně v den výročí - 13. května 2017!

Marie Terezie, jedna z nejvýznamnějších panovnic Evropy, se narodila 13. května 1717. Před pár dny jsme si tak připomněli již 300. výročí narození jediné české královny.

Na její počest jsme pro Vás připravili skutečnou sběratelskou raritu - ražbu dne! Výhradně v den výročí - přesně 13. května 2017 jsme vyrazili stříbrnou pamětní medaili, kterou teď exkluzivně můžete získat i Vy!

Každá medaile je vyražená z 1 unce ryzího stříbra 999/1000 v nejvyšší kvalitě ražby s individuálním číslováním na hraně.

Jubilejní pamětní medaile ražena v den výročí, má navíc přísnou limitaci pouze 1717 kusů pro celý svět, která vychází symbolicky z roku narození Marie Terezie.

Marie Terezie byla významnou evropskou panovnicí, která v rámci reforem zmodernizovala i měnový systém. Proto není možné oslavit její 300. výročí narození jinak, než exkluzivním numismatem, kterým uctíme jedinou ženu na českém trůnu.

Objednáním výroční pamětní medaile získáte:

 • 1 unci (31,10 g) ryzího stříbra 999/1000

 • Ražbu dne - vyraženou přesně 13. května 2017

 • Reprodukci dobové pohlednice vyobrazující habsbursko-lotrinskou dynastii

 • Elegantní dřevěnou kazetu s Certifikátem autentičnosti

 • Individuální číslování každého exempláře a nejvyšší mincovní kvalitu
 • Sběratelskou raritu se symbolickou limitací jen 1717 ks!

Design stříbrné emise je skutečně pozoruhodný. Na aversu se nachází portrét Marie Terezie z profilu, který byl převzatý z originálu medaile ražené Rakouskou státní mincovnou. Autorem uměleckého návrhu reversu s korunovanou dvojhlavou orlicí je slavný český akademický sochař a medailér Vladimír Oppl.

Podívejte se, jak ražba Vaší medaile v sobotu 13. května 2017 probíhala:

Marie Terezie, jediná žena na českém trůně

Marie TerezieMarie Terezie, celým jménem Marie Terezie Walburga Amálie Kristýna, byla jedinou ženou Habsburské dynastie a jedinou ženou na českém trůnu. Je bezesporu známá svými osvícenskými reformami, jež provedla v řadě oblastí. Jednalo se například o měnovou reformu, všeobecnou vzdělávací povinnost, robotní patent, sjednocení trestního práva, vytvoření tereziánských katastrů a další reformy.

Jedinečnost panovnice Marie Terezie rovněž umocňuje fakt, že během své dlouhé vlády nechala vyrazit typově nejvíc mincí z rodu Habsburků vůbec, konkrétně jde o téměř 300 typů měděných, stříbrných a zlatých mincí. Mnohé z nich se staly velmi vzácnými. Kupříkladu tolar, na jehož základě vznikl americký dolar, byla jedna z nejdůvěryhodnějších mincí a pro svoji oblibu setrvala po dlouhá staletí. Během její vlády se také objevily první papírové peníze, kterým se říkalo bankocetle. V roce 1762 byla vydána první bankocetle v hodnotě pěti zlatých.

Na aversu jubilejní pamětní medaile se nachází portrét Marie Terezie z profilu, který byl převzat z originálu medaile ražené Rakouskou státní mincovnou, a pod jehož návrhem je podepsán známý rakouský rytec Anton Scharff. Autorem uměleckého návrhu reversové strany, s korunovanou dvouhlavou orlicí, je věhlasný český akademický sochař a medailér Vladimír Oppl, autor české oběžné dvacetikoruny a Řádu T. G. Masaryka.

Rezervuje si svou výroční stříbrnou medaili ještě dnes. Emise splňuje ty nejvyšší standardy:

 • Ražba do ryzího stříbra 999/1000
 • Individuální číslo na hraně
 • Sběratelská rarita se symbolickou limitací jen 1717 ks!
 • Nejvyšší mincovní kvalita
 • Vyraženo výhradně v den 300. výročí narození Marie Terezie!

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou pamětní medaili k uctění 300. výročí narození Marie Terezie za cenu 3990Kč (+129 Kč poštovné a balné). Emisi mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla stříbrná medaile zakoupena. Společně s emisí obdržím navíc Certifikát autentičnosti. Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Hmotnost:
1 oz (31,10 g)
Průměr:
39 mm
Datum emise :
13. května 2017
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita
Země emitenta:
Slovensko
Limitace:
1717 ks pro celý svět