Líbily by se vám ve vaší sbírce prvorepublikové oběhové mince, ale pořízení takových numismatů není snadné, jsou často nedostupné a finančně náročné? Naše nabídka dvou replik vám pomůže si toto přání splnit.

Obě měděné repliky, československé pětikoruny z roku 1937 a desetikoruny z roku 1933, jsou zušlechtěny ryzím stříbrem 999/1000. Jsou vyraženy v nejvyšší mincovní kvalitě (Proof) a mají shodný i průměr 40 milimetrů a hmotnost 27,9 gramů.

Podívejte se na naše video:

K replikám vám ZDARMA věnujeme černý rámeček MAGIC, do kterého si obě repliky můžete uložit, pěkně vedle sebe. Navíc, díky průhlednému provedení rámečku můžete repliky obdivovat, nebo prezentovat aniž byste rámeček otevírali a s numismaty manipulovali.

Objednávkou získáte:

  • Dvě repliky československých mincí zušlechtěných ryzím stříbrem
  • Záruku nejvyšší mincovní kvality ražby (Proof)
  • ZDARMA průhledný rámeček MAGIC
  • Certifikát autentičnosti ke každé replice

Repliky československé desetikoruny a pětikoruny zušlechtěné ryzím stříbrem jsou v nabídce pouze u Národní Pokladnice.

ZDARMA Sběratelský rámeček MAGIC FRAME 230

Pětikoruna z roku 1937
Československá pětikoruna je považována za jednu z nejkrásnějších novodobých mincí, nejen na našem území, ale i v celosvětovém měřítku. Byla navržena podle návrhu významného sochaře, průkopníka českého novodobého sochařství, Otty Gutfreunda. Pětikoruna byla ražena s přestávkami od roku 1925 až do roku 1938. V roce 1937 bylo vydáno pouze omezené množství těchto mincí. Proto patří pětikoruna s rokem emise 1937 mezi nejvzácnější československé oběžné mince.

Desetikoruna z roku 1933
Desetikoruna z roku 1933 se řadí mezi nejvzácnější československé oběžné mince. Jde o stříbrnou minci raženou v letech 1930–1933 podle návrhu sochaře Jaroslava Horejce. Ročníky 1930, 1931 a 1932 jsou zcela běžné, pouze ročník 1933 je velmi vzácný. Podle některých zpráv bylo vyraženo 915 000 kusů, avšak vzhledem k dostatečnému množství předchozích ročníků v oběhu byly již vyražené desetikoruny s letopočtem 1933 dodatečně zlikvidovány. Dochovalo se jich jen velice omezené množství.

ANO, objednávám si repliky Československá desetikoruna z roku 1937 a Československá petikoruna z roku 1933 za cenu 1 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné ). Nepodstupuji tím žádné riziko, minci mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla emise zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
ČSR 10 Kč a 5 Kč (obě repliky):
Kov:
Měď
Zušlechtění:
Ryzí stříbro (999/1000)
Průměr:
40 mm
Hmotnost:
27,9 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní
Země původu:
Česká republika
Rok emise:
2019