Poznejte vzácné československé mince

Unikátní sada dvou replik zušlechtěných ryzím stříbrem!

Je nám ctí Vám představit unikátní sadu pamětních medailí, které znázorňují jedny z nejcennějších a nejvzácnějších, dalo by se říci raritních, československých mincí, jejichž originály je téměř nemožné získat. My Vám proto přinášíme jejich repliky, které si může dovolit každý!

První replika v sadě představuje Desetikorunu z roku 1933. Replika je zušlechtěna ryzím stříbrem 999/1000, aby co nejvěrohodněji napodobovala originál. Na jejím aversu je zobrazen státní znak Československa a na reversu žena s lípou. Ročník 1933 je velmi vzácný u originální desetikoruny, jelikož téměř celé množství mincí, které se vyrazily, bylo roztaveno a podařilo se "zachránit" pouze pár kusů.

Druhá replika v sadě představuje Pětikorunu z roku 1937. Replika je taktéž zušlechtěna ryzím stříbrem 999/1000, aby co nejvěrohodněji napodobovala originál. originální niklová pětikoruna z roku 1937 patří mezi nejvzácnější Československé oběžné mince. Zároveň je považována za jednu z nejkrásnějších novodobých mincí, a to nejen na našem území ale dokonce i v celosvětovém měřítku.

Podívejte se na naše video:

Rezervací získáte:

  • Dvě pamětní medaile zušlechtěné ryzím stříbrem 999/1000
  • Nejvyšší mincovní kvalitu
  • Repliky dvou vzácných a významných českých mincí
  • Navíc mincovní rám pro vystavení sady ZDARMA!

Vydejte se na cestu za poznáním vzácných a unikátních československých mincí, jejichž repliky můžete vlastnit zanedlouho i Vy!


Československá pětikoruna byla ražená od roku 1925 podle na tehdejší dobu netradičního návrhu Otty Gutfreunda. V letech 1925–1927 byla ražena z mědiniklu, v letech 1928–1932 byla ražena ze stříbra 500/1000 a měla hmotnost 7 g. V letech 1937–1938 byla ražena z niklu. Ročník 1937 byl ražen jen ve velmi omezeném množství, a proto patří sběratelsky mezi nejvzácnější československé mince. Roku 1952 byla podle stejného návrhu ražena pětikoruna z hliníku.

Otto Gutfreund se narodil 3. srpna roku 1889 ve Dvoře Králové. Byl předním kubistickým sochařem a průkopníkem českého novodobého sochařství světového významu. Jeho socha Úzkost z let 1911–1912 je považována za první kubistickou sochu. Studoval Umělecko-průmyslovou školu v Praze. Poté se přestěhoval do Paříže, kde se zapsal do kurzů známého francouzského sochaře a malíře Antoina Bourdella, jenž ovlivnil několik významných umělců (např. Henri Matisse). K nejznámějším dílům Gutfreunda patří sousoší Babičky s dětmi v Ratibořicích. Portrétoval i prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. 2. června 1927 tragicky utonul ve Vltavě v Praze.

Desetikoruna u nás byla poprvé ražená od roku 1892 v rámci rakouské korunové měny jako zlatá mince. Rakouské desetikoruny s letopočtem 1915 jsou raženy doposud ve Vídni jako novoražby. Poprvé byla československá desetikoruna ražená jako stříbrná pamětní mince k 10. výročí vzniku Československa s portrétem prvního československého prezidenta T. G. Masaryka na reversu. Další oběžné stříbrné desetikoruny byly pak ražené v letech 1930 až 1933.

Desetikoruna z roku 1933 byla ražena ze stříbra o ryzosti 700/1000, měla průměr 30 mm a hmotnost 10 g. Na aversu byl zobrazen státní znak Československa a na reversu žena s lípou. Autorem návrhu byl Jaroslav Horejc (15. června 1886, Praha − 3. ledna 1983, Praha), československý sochař, návrhář uměleckořemeslných předmětů, přední představitel dekorativismu, a výtvarný pedagog.

ANO, zašlete mi prosím sadu replik 10 Kčs 1933 a 5 Kčs 1937 za cenu 1 790 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Sadu mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla sada zakoupena. Sada bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Společně se sadou obdržím Certifikáty autentičnosti a numismatický rám ZDARMA. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Zušlechtění:
Ryzí stříbro 999/1000
Průměr:
2 x 40 mm
Hmotnost:
2 x 20 g
Kov:
Měď
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita
Emitent:
Národní Pokladnice