Dovolte, abychom Vám představili výjimečnou mincovní sadu vyraženou k příležitosti 60. výročí prezidentského vítězství Johna Fitzgeralda Kennedyho.

Mince doslova mapují cestu Kennedyho životem a každá vyobrazuje jeho zásadní životní milníky. První mince nese název JFK v námořnictvu, druhá se jmenuje Hlava rodiny a třetí se pyšní výstižným názvem Muž v Bílém domě. Exkluzivitu této jedinečné mincovní sady podtrhuje její velmi nízká limitace - pouhých 1 900 kusů!

Mincovní sada byla vyražena ze základního kovu a zušlechtěna ryzím stříbrem (Ag 999/1000).
O zvýraznění iniciálů jednotlivých mincí se postaralo ryzí Fairmined zlato (Au 999/1000), tzv. férově vytěžené zlato. Jednotlivé střípky ze života JFK jsou znázorněny v nejmenších detailech na numismatech v průměru 38,6 mm.

Objednávkou získáte:

  • Mincovní sadu zušlechtěnou ryzím stříbrem (Ag 999/1000)
  • Mincovní sadu zušlechtěnou Fairmined zlatem!
  • Jistotu nízké limitace, pouhých 1 900 kusů!
  • Elegantní balení a Certifikát autentičnosti

Staňte se majitelem mincovní sady, v níž numismaty představují části života JFK, který byl založen na svobodě, rovnosti a naději. Stejná slova JFK pronesl ve svém prezidentském projevu!

 

Fairmined zlato

Certifikované zlato s označením Fairmined gold se v posledních letech těší stále větší oblibě. Jedná se o zlato z malých dolů v Latinské Americe, Africe a Jihovýchodní Asii. Těžba v drobných dolech má často katastrofální dopad na životní prostředí i na kvalitu života horníků a celých tamních komunit. O zlepšení situace se dlouhodobě snaží Aliance pro zodpovědnou těžbu, jež pomáhá drobným podnikům k certifikaci.

Certifikované doly jsou vázány přísnými pravidly, která zajišťují ochranu životního prostředí a zdraví horníků. Díky certifikaci se doly také lépe propojí se sítí dodavatelů, kteří jejich zlato vykupují za férové ceny. Část výkupní ceny zlata pak malé těžební společnosti investují zpět do nových technologií, vzdělávání, vybavení, ale i do revitalizace prostředí, kde horníci a jejich rodiny žijí.

JFK je jednou z nejdůležitějších postav v historii USA. Veřejnost ho považuje za jednoho z největších prezidentů. Zastával svůj úřad v těžkých dobách studené války, za jeho vlády proběhla invaze v Zátoce sviní a začaly první střety Války ve Vietnamu.

Byl také jedním z největších propagátorů NASA a přispěl k úspěchu, kterým byl první člověk na Měsíci. Během slibu 20. ledna 1961 pronesl slavnou větu:

„Neptej se, co může udělat tvá zem pro tebe. Ptej se, co můžeš ty udělat pro svou zem.“

ANO, objednávám si mincovní sadu JFK ze základního kovu, za cenu 2 990 Kč (+129 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, zásilku mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zásilka zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Emise bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Mincovní sada:
obsahuje 3 mince
Kov:
Měď
Zušlechtění:
Fairmined zlato (Au 999/1000)
Zušlechtění:
Ryzí stříbro (Ag 999/1000)
Průměr:
3x 38,6 mm
Hmotnost:
3x 28,70 g (86,10 g)
Nominální hodnota:
3x 0,5 $
Země původu:
Šalamounovy ostrovy
Kvalita:
Nejvyšší mincovní
Rok emise:
2021
Limitace:
1900 setů