American Eagle

Sada zlatých mincí uctívající Amerického orla

 

Představujeme Vám překrásnou sadu, která vzdává hold nejslavnějším mincím v historii americké numismatiky. Právě na počest slavných American Eagles (amerických orlů) byla vytvořena sada s názvem Hold Americkým orlům, sestavená z šesti zlatých exemplářů, z nichž každý je věnován jednomu konkrétnímu motivu orla, který v historii zdobil revers mince. Motiv orla se na emise razí již úctyhodných 200 let!

Všechny mince setu na svém reversu nesou vyobrazení Orla bělohlavého, národního symbolu Spojených států amerických; každý z nich má jinou podobu. Každá z šesti mincí má unikátní obdélníkový tvar o rozměrech 12 x 8 centimetrů, hmotnost 0,5 gramu a je vyražená z ryzího zlata Au 999,9/1000. Každá emise má nominální hodnotu 10 dolarů a jejich emitentem jsou Šalamounovy ostrovy. Na aversu mince je proto tradičně vyražen portrét královny Alžběty II. Jedná se o skutečně fascinující sadu s extrémně nízkou limitací. Pouhých 3000 sběratelů z celého světa se mohou kochat její krásou!

 


 

 

Specifikace
Kov:
Zlato 999/1000
Průměr:
12 x 8 mm
Hmotnost:
6 x 0,5 g
Emitent:
Šalamounovy ostrovy
Nominální hodnota:
6 x $10
Kvalita:
Ražební lesk
Limitace:
3000 sad pro celý svět!

První emise setu je věnována minci Double Eagle, která se razila v letech 1907–1933 a autorem jejího designu byl světoznámý sochař Augustus Saint-Gaudens. Orel je zde vyobrazen v letu a pod ním vychází slunce. Mince Double Eagle je považována za jednu z nejkrásnějších amerických mincí.

Druhá emise se pyšní motivem orla, který se nachází na minci Walking Libety Half Dollar, který se razil v letech 1916–1947. Autorem tohoto designu byl Adolph A. Weinman. Jde o revers orla, který má roztáhnutá křídla a chystá se vzlétnout z větve. Weinman, jako žák Saint Gaudense, stvořil jedinečné vyobrazení dynamického a silného orla v pohybu. Také tato mince patří mezi nejkrásnější a sběratelsky nejžádanější svého druhu.

Třetí emise vyobrazuje motiv nacházející se na minci Peace Dollar, která se razila v letech 1921–1935. Autorem tohoto návrhu je Anthony de Francisci a vyobrazuje v klidu stojícího orla. Emise měla co nejvíce připomínat mír a konec První světové války.

Čtvrtá emise setu je věnována minci Eisenhower Dollar, ražené v letech 1971 – 1978. Jde o revers s orlem, přistávajícím na Měsíc. Autorem designu je Frank Gasparro. Emise byla ražená k výroční narození prezidenta Dwighta D. Eisenhowera a k oslavám úspěšného přistátí na Měsíci. Byla to také první mince ražená s nominální hodnotou 1 dolar.

Pátá a šestá emise je věnována mincím American Gold Eagle a American Silver Eagle, které se razí od roku 1986 až do současnosti. Mince s orlem, který přilétá do hnízda, konkrétně z dílny Miley Busiek se objevuje na zlatých mincích. Na stříbrných numismatech je vyobrazen orel, vsazený do erbu, designera Johna Mercantiho.

 

 

 

 

 

 

 

ANO, zašlete mi prosím sadu zlatých mincí American Eagle v ceně 13900 Kč (+ 149 Kč poštovné a balné). Sadu mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla sada zakoupena. Sada bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do 30. 6. 2019 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.