Josef Lada uctěn výroční sadou

Slavné obrazy na stříbrné minci a medaili zušlechtěné ryzím stříbrem

 

Představujeme Vám překrásnou sadu unikátní cihličky a pamětní mince, která je věnována slavným dílům Josefa Lady. Originál, podle kterého byla reprodukce na cihličku zvěčněna, se nachází v Památníku Josefa Lady v Hrusicích a stříbrná emise je věnována 100. výročí malířových narozenin.

Cihlička je zušlechtěna jedinečnou kombinací dvou drahých kovů – ryzím zlatem a stříbrem 999/1000. Toto unikátní zušlechtění je ojedinělé a sběrateli proto velmi vyhledávané. Společně s ražbou v nejvyšší mincovní kvalitě se kolorovaná cihlička stává naprosto jedinečným unikátem!

Cihlička má nadstandardní rozměry 60 x 35 milimetrů, což Vám umožňuje obdivovat překrásné detaily krásné kolorované emise a hlavně věrnou reprodukci obrazu Josefa Lady Jaro, jež je malebným dílem a poetickým obrazem českého venkova. Práve letos si připomínáme 65. výročí tohoto malebného díla.

Stříbrná pamětní mince s tematikou Děti v zimě byla vydaná v Československu v roce 1987 při příležitosti 100. výročí narození Josefa Lady. Ražba proběhla do stříbra o ryzosti 900/1000, její hmotnost je 24 gramů a má průměr 40 milimetrů. Autorem návrhu byl Jaroslav Bejvl a náklad činil pouhých 5000 emisí.

Rezervací sady získáte:

  • Pamětní medaili zušlechtěnou ryzím stříbrem a zlatem s reprodukcí uměleckého díla Jaro.
  • Originální stříbrnou minci připomínající dílo Josefa Lady Děti v zimě.
  • Exkluzivitu - pouze v Národní Pokladnici!
  • Certifikát autentičnosti a elegantní balení.

Jedninečnou a unikátní sadu připomínající slavné obrazy Josefa Lady můžete nyní získat za mimořádně zvýhodněnou cenu!

 


 

 

Specifikace
Kov mince:
Stříbro 900/1000
Hmotnost mince:
24 g
Průměr mince:
40 mm
Zušlechtění medaile:
Ryzí stříbro a zlato 999/1000
Hmostnost medaile:
50 g
Rozměry medaile:
35 x 60 mm

Josef Lada ilustroval knížky pro děti a také knihy Jaroslava Haška, J. Š. Kubína a Jana Nerudy. V kresbě byl více méně samoukem, postupně si vyvinul osobitý styl s typickou silnou linkou a zaoblenými tvary postav.

 Působil nejen jako karikaturista, ilustrátor (jedním z nejrozsáhlejších děl, které ilustroval, byly Osudy dobrého vojáka Švejka za druhé světové války – pro toto dílo vytvořil celkem 1339 ilustrací), ale byl také spisovatelem. Společně s Čapkem, Nezvalem a Vančurou je považován za zakladatele „moderní pohádky“ (k nejznámějším knihám pro děti patří Kocour Mikeš a O chytré kmotře lišce).

Dne 18. června 1923 oženil s Hanou Budějickou (1888–1951) a narodily se jim dcery Alena (1925–1992) a Eva. Alena Ladová byla rovněž ilustrátorka a malířka. O svém otci napsala v roce 1963 knihu Můj táta Josef Lada, které bylo vydáno přes 9000 výtisků, v knize byly také použity ilustrace z jiných Ladových děl. Dcera Eva se narodila 18. prosince 1928, byla nadaná klavíristka a zahynula v 17 letech při leteckém bombardování u Emauzského kláštera 14. února 1945

 

 

 

 

 

 

 

ANO, zašlete mi prosím sadu Josef Lada za mimořádně zvýhodněnou cenu 3490 Kč (+ 149 Kč poštovné a balné). Sadu mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla sada zakoupena. Sada bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Společně se sadou obdržím Certifikát autentičnosti a rám pro vystavení sady. Nabídka je platná do 30. 09. 2019 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.