Sedm originálních mincí z Vatikánu

Sada uctívající biblickou Pannu Marii
 

Sedm originálních mincí bylo emitováno přímo ve Vatikánu v roce 1987. V roce 1987 byl papežem Janem Pavlem II. označen tento rok mariánským, poprvé tak učinil papež Pius XII. v roce 1953. Mariánský rok vyhlášený papežem Janem Pavlem II. byl oslavou a připomenutím sedmdesátého výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě v Portugalsku. Panna Maria měla v životě papeže Jana Pavla II. zcela zásadní význam, ve funkci hlavy katolické církve výrazně podporoval Jan Pavel II. mariánskou úctu.

Jednotlivé mince ze sady vyobrazují křesťanské motivy a vyjadřují význam uvedeného roku pro papeže Jana Pavla II. Sada obsahuje i jednu minci, jež  je ražena do stříbra vysoké ryzosti. 

Na Aversu každé mince (kromě zmíněné stříbrné emise) se nachází portrét papeže Jana Pavla II.. Reversové strany všech mincí představují 7 odlišných motivů Panny Marie, matky Ježíše Krista. Na okruží mají všechny mince opis „CITTÀ DEL VATICANO“, což v překladu znamená Vatikánsky městský stát.

Všechny mince z uvedené sady byly emitovány v roce 1987 a emitentem je Vatikán. Vatikán je vnitrozemský suverénní městský stát, centrum římsko-katolického světa, kterému vládne doživotně volený římský biskup – papež.

Rezervací získáte:

  • Sedm historických mincí s různými motivy Panny Marie emitovaných Vatikánem
  • Jednu stříbrnou 1000lirovou minci
  • Exkluzivní zakladač pro uložení mincí
  • Perfektně zachovalou kvalitu mincí

Mince jsou bezpečně uschované v průhledných numismatických kapslích, jež jsou vloženy do tematického zakladače s vyobrazením Panny Marie.

 


 

 

Specifikace
Kov:
1x stříbro, 6x základní kov
Průměry:
21,25 - 31,37 mm
Celková hmotnost:
45,85 g
Kvalita:
Perfektně zachovalá
Nominální hodnoty:
10 - 1000 Lir
Emitent:
Vatikán
Rok emise:
1987

Platnou měnu na území Československé republiky ustanovil zákon číslo 84 z 25. února 1919. Byla označena jako Koruna československá a navazovala na název původní rakousko-uherské měny. Na československém území nebyl žádný historický vztah k názvu koruna, takže byly zvažovány názvy jako sokol, lev, groš atd. Nakonec zůstalo označení koruna se zkratkou Kč.

Po přijetí zákona byly uzavřeny státní hranice a během první poloviny března 1919 byly rychle staženy a okolkovány rakousko-uherské bankovky, které byly postupně měněny za první československé státovky. Státovka je označení bankovky, kterou nevydala Národní banka, která v době vzniku první měny ještě neexistovala. První státovky byly vydány státem prostřednictvím Bankovního úřadu ministerstva financí. Protože nově vzniklé Československo nedisponovalo žádným zlatem, vznikla československá měna jako papírová nekrytá měna. Prvním platidlem byla 100 korunová státovka z 15. dubna 1919. Prvními mincemi byly 20 a 50 haléř. Jednokorunová státovka byla dána do oběhu 24. září 1919. Na rubu nesla uskupení symbolů všech zemských částí republiky – Čech, Moravy, Slezska a Slovenska. První korunová mince byla do oběhu uvolněna v roce 1922.

Mince se začaly razit ze sloučeniny mědi a niklu. Mědiniklové koruny byly raženy v Kremnici v letech 1922-1925, 1929, 1930, 1937 a 1938. Vyražených bylo víc než 115 mil. kusů. V oběhu byly 25 roků. Po zániku ČSR v březnu 1939 mědiniklové 1koruny dočasně platily ve Slovenské republice do konce února 1941, v Protektorátě Čechy a Morava do 31. července 1941 a v obnoveném Československu až do konce května 1947.

 

 

 

 

 

 

 

ANO, zašlete mi prosím 7 originálních mincí z Vatikánu za cenu 3 490 Kč (+ 149 Kč poštovné a balné). Sadu mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla sada zakoupena. Sada bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Společně se sadou obdržím Certifikáty autentičnosti a elegantní zakladač ZDARMA. Nabídka je platná do 31. května 2020 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.