Představujeme Vám nové vydání světoznámé kolekce Sedm nových divů světa, kterou otevírá pamětní mince nesoucí motiv Kolosea, symbolu bohaté italské historie a národní hrdosti.


Pamětní mince jsou raženy:

 • do ryzího zlata 999/1000

 • v nejvyšší mincovní kvalitě

Vedle motivu Kolosea Vám tato jedinečná kolekce představí indický skvost Tádž Mahál, Velkou čínskou zeď, skalní město Petru, sochu Krista Spasitele, incké město Machu Picchu a mayské město Chichén Itzá. Průměr všech pamětních mincí činí 13,92 mm a hmotnost je 0,50 g.

Koloseum patří bezpochyby k nejznámějším symbolům Říma a zároveň k jedné z nejvíce obdivovaných památek světa. Jeho stavba začala za vlády římského císaře Vespasiana Flavia mezi lety 70 a 72 n. l.

V dobách své největší slávy sloužilo Koloseum jako gladiátorská aréna, divadlo či popraviště. I přesto, že se během tisíciletí na jeho vzhledu podepsala četná zemětřesení či nájezdy zlodějů kamenů, neztratilo nic ze své přitažlivosti a architektonického půvabu. Zajímavostí je, že název Kolosea nevyplývá z jeho grandiózní velikosti, nýbrž z kolosálně veliké sochy císaře Nerona, která stála vedle něj.

Zvýhodněná cena pamětní mince Koloseum činí 1399 Kč (místo 2799 Kč). Navíc poštovné a balné této první mince z kolekce hradíme za Vás!

Zlatá mince Koloseum - 7 nových divů světa

Kolekce 7 nových divů světa
Specifikace
Kov:
Ryzí zlato 999/1000
Průměr:
13,92 mm
Hmotnost:
0,5 g
Kvalita:
Nejvyšší - Leštěné razidlo
Nominální hodnota:
2,5 dolaru
Země původu:
Niue
Rok emise:
2021
Limitace:
5000

V roce 2000 bylo vyhlášeno celosvětové hlasování, ve kterém lidé měli možnost vybrat 7 nových architektonických divů světa. Referenda, které trvalo 7 let, se zúčastnilo více než 100 miliónů obyvatel ze všech koutů zeměkoule. Hlasující ve finále vybrali památky, které byly vyhlášeny k symbolickému datu 7. 7. 2007. Všech sedm nových divů světa Vám nyní s radostí představujeme na sedmi pamětních mincích této krásné zlaté kolekce - 7 NOVÝCH DIVŮ SVĚTA!

Kolekce je limitována pouhými 5000 kusy pro celý svět. Staňte se jedním z těchto 5000 šťastných sběratelů i Vy!

Na pamětních mincích z této kolekce je zachyceno sedm skvostů světové architektury. První zlatá mince nesoucí motiv Kolosea, symbolu bohaté italské historie a národní hrdosti, je, stejně jako ostatní mince v této kolekci, ražena do ryzího zlata 999/1000 v nejvyšší mincovní kvalitě.

Vedle motivu Kolosea Vám tato kolekce představí:

 • indický skvost Tádž Mahál,
 • Velkou čínskou zeď,
 • skalní město Petru,
 • sochu Krista Spasitele,
 • incké město Machu Picchu
 • a mayské město Chichén Itzá.
Kolekce 7 nových divů světa - minci z ryzího zlata 999/1000

Pamětní mince z kolekce 7 nových divů světa si pro bezpečné a reprezentativní uložení můžete vložit do elegantního numismatického boxu.

Bohaté příslušenství zcela ZDARMA

V průběhu sbírání obdržíte bohaté příslušenství zcela ZDARMA:

 • elegantní numismatický box,
 • numismatickou lupu,
 • knížku 7 NOVÝCH DIVŮ SVĚTA,
 • Osvědčení o vlastnictví sbírky s individuálním číslováním,
 • Certifikát autentičnosti ke každé minci.

Objednáním zlaté mince Koloseum si zajistíte přednostní místo na rezervačním seznamu dalších 6 zlatých mincí, které budete dostávat v měsíčním intervalu za 2799 Kč (+ 99 Kč poštovné a balné).

Objednávka je bez jakéhokoliv závazku – zlatou minci máte možnost ve 14denní lhůtě vrátit s garancí vrácení peněz.

Kolekce 7 nových divů světa

Ano, chci začít sbírat pamětní mince Sedm nových divů světa. Objednávám si první pamětní minci Koloseum za zvýhodněnou cenu 1 399 Kč vč. poštovného a balného (místo 2 799 Kč). Peníze nezasílám předem, pamětní mince ze zlata bude hrazena při odběru dobírkou poštovnímu doručovateli. Pokud si pamětní minci Koloseum ponechám, objednám si tak další pamětní mince z kolekce Sedm nových divů světa. Ty budu dostávat přibližně jednou měsíčně, každou za cenu 2 799 Kč (+ 99 Kč poštovné a balné). Každou pamětní zlatou minci mohu vrátit do 14 dnů ode dne jejího doručení. V takovém případě mi Národní Pokladnice s.r.o. vrátí částku, za niž byla pamětní mince zakoupena. Sbírání mincí z kolekce Sedm nových divů světa mohu kdykoli ukončit. O svém rozhodnutí ukončit sbírání musím neprodleně informovat Národní Pokladnici písemně, telefonicky nebo emailem.

Tato nabídka je platná do 31. prosince 2023, pokud nedojde k vyprodání zásob. Máte právo kdykoliv ukončit objednávku pamětních mincí z kolekce Sedm nových divů světa a nechat odstranit své údaje z rezervačního seznamu kolekce. Po ukončení objednávky Vám již nebudou další mince z kolekce zasílány. Národní Pokladnice s.r.o. si vyhrazuje právo zvýšit částku poštovného a balného za podmínek uvedených ve Všeobecných obchodních podmínkách. Národní Pokladnice s.r.o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky Národní Pokladnice s.r.o. naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.