Vídeň, chrám sv. Augustina, 24. duben 1854, sedm hodin večer...

...Tradiční místo habsburských svateb je potažené červeným sametem a osvětluje ho 15 000 svící. Sisi má na sobě nádherné a těžké bílé šaty, protkávané stříbrem, zlatem a myrtou. Hlavu jí halí tylový závoj... Velkolepému okamžiku jsou přítomni všichni, co v Habsburské monarchii něco znamenají. Svatba století může začít. (pokračování příběhu naleznete ve vedlejší záložce)

V dubnu 2024 jsme si připomněli 170. výročí od svatby slavného císařského páru  Alžběty Bavorské, zvané Sisi, a Františka Josefa I. Tuto událost oslavujeme krásnou sadou dvou mincí z ryzího zlata 999/1000.

Aversním stranám mincí dominují portréty obou panovníků doplněné latinskými opisy titulů. Sisi je na minci uvedena jako císařovna, tedy s titulem, který získala po sňatku. František Josef je na minci uveden jako císař rakouský, král uherský a český. Reversní strany obou mincí nesou znak státu Gibraltar, nominální hodnotu a dále rok ražby.

Mince, každá s hmotností 0,5 gramu ryzího zlata (999/1000), jsou zpracovány v nejvyšší mincovní kvalitě a oblíbeném průměru 11 milimetrů. Leštěný povrch mince má stejné vlastnosti jako zrcadlo. Proto mimo jiné vytváří odrazem světla efekty, které se zdají pod různými úhly pohledu vždy jinak barevně laděny.

Rezervací získáte:

  • Sadu dvou mincí z ryzího zlata 999/1000
  • Jistotu velmi nízké limitace, pouhých 299 sad
  • Záruku nejvyšší mincovní kvality
  • Elegantní kazetu a Certifikát autentičnosti

Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti, který potvrzuje všechny výše uvedené parametry obou mincí. Sada je společně s Certifikátem autentičnosti vloženy do elegantní černé kazety.

Nenechte si ujít sadu dvou pamětních mincí z ryzího zlata 999/1000 ve sběratelsky oblíbeném průměru 11 milimetrů, díky kterému jsou cenově dostupnější.

Svatba Františka Josefa I. a Sisi byla jednou z nejvýznamnějších událostí 19. století. Příběh jejich lásky začal nečekaně, když se mladý císař zamiloval do sestry své původně zasnoubené nevěsty, bavorské princezny Heleny. Alžbětě, zvané Sisi, bylo tehdy pouhých 15 let a byla známá svou krásou, inteligencí a svobodomyslností.

Svatba se konala 24. dubna 1854 ve Vídni, v augustiniánském kostele, který byl osvětlen tisíci svíčkami. Sisi byla oblečena do nádherných bílých šatů s dlouhou vlečkou a držela kytici bílých růží. František Josef byl v uniformě polního maršála a vyzařoval štěstím. Obřad vedl vídeňský arcibiskup kardinál Rauscher, kterému asistovalo 70 biskupů a prelátů.

Po svatebním ceremoniálu následoval slavnostní průvod k Hofburgu, kde se konala hostina pro více než 1000 hostů. Novomanželé byli obdarováni mnoha drahocennými dary, mezi nimiž byl i slavný diamantový náhrdelník, který Sisi nosila na mnoha portrétech. Večer byl zakončen ohňostrojem a tancem.

Svatba Františka Josefa a Sisi byla považována za začátek pohádkového milostného příběhu, který však měl i své stinné stránky. Sisi se těžko přizpůsobovala dvornímu protokolu, trpěla depresemi, anorexií a závislostí na cvičení. František Josef jí byl věrný jen do roku 1889, kdy spáchal sebevraždu jejich jediný syn Rudolf. Sisi byla zavražděna v roce 1898 italským anarchistou v Ženevě.

Svatba Františka Josefa a Sisi je dodnes předmětem zájmu a obdivu mnoha lidí. Jejich životní příběh byl zfilmován, zpívaný, psaný a inspiroval mnoho umělců. Jejich podobizny jsou k vidění v mnoha muzeích, palácích a památnících. Jejich láska zůstala v paměti jako symbol romantiky a tragiky 19. století.

ANO, zašlete mi prosím sadu dvou mincí z ryzího zlata Alžběta Bavorská a František Josef I. za cenu 5 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Částku za sadu lze uhradit najednou, nebo ve formě 3 bezúročných měsíčních splátek, 3 x 1996,67 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné - platí se pouze jednou). Sadu mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zakoupena. Sada bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí zlato (999/1000)
Průměr:
2x 11 mm
Hmotnost:
2x 0,50 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita
Nominální hodnota:
2x 1/25 Crown
Země původu:
Gibraltar
Rok:
2022, 2023
Limitace:
299 sad