Jedinečnou zlatou minci s názvem Sovereign máme v naší nabídce již řadu let. Jedná se o jednu z nejžádanějších a nejcennějších zlatých mincí světa. Po dobu více než dvě stě let se velikost, hmotnost a kov neměnily. To už ovšem neplatí…

Historicky první stříbrný Sovereign
Poprvé od roku 1817, kdy byl vyražen první zlatý Sovereign s vyobrazením svatého Jiří v boji s drakem, bylo uděleno povolení pro ražbu do ryzího stříbra! Národní Pokladnice tento unikát nabízí jako výhradní distributor pro Českou republiku a to hned v pěti velikostech. Sada 5 stříbrných mincí Sovereign představuje významný milník a velký přírůstek do rodiny Sovereignů!

Všech pět mincí je vyraženo v nejvyšší mincovní kvalitě - leštěným razidlem a nechává tak vyniknout motiv na povrchu vyleštěném do zrcadlového jasu. Pyšní se ražbou do ryzího stříbra (Ag 999/1000). Liší se však váhou a velikostí. Celková váha setu je 69,87 gramů:

  1. ¼ Sovereign má průměr 13,5 mm, hmotnost 1,99 g
  2. ½ Sovereign má průměr 19,3 mm, hmotnost 2,99 g
  3. „Full“ Sovereign má tradiční rozměry 22,05 mm 7,98 g
  4. „Double“ Sovereign je 28,4 mm veliký a 15,97 g těžký
  5. Pětinásobný Sovereign má průměr 36,02 milimetrů a váží 39,94 gramů

Sada stříbrných mincí Sovereign nese společný motiv na aversu i reversu:

  • Avers zobrazuje portrét britské panovnice, královny Alžběty II., doplněný rokem ražby 2019 a eminentem, kterým je Gibraltar.

  • Revers zdobí jedinečný obraz svatého Jiří v boji s drakem. Svatý Jiří sedí na koni s přílbicí na hlavě a kopím v levé ruce, kterým odráží útok draka. Podle legendy měl před drakem zachránit krásnou princeznu, královu dceru.

I přesto, že s velkou pravděpodobností nezůstanou mince z této sady jedinými stříbrnými Sovereigny a v budoucnu dojde k ražbě dalších, bude tato sada navždy první. První emise jsou pro sběratele velmi cenné, zvlášť když se jedná o mince Sovereign.

Objednávkou získáte:

  • Historicky první ražbu mincí Sovereign do ryzího stříbra
  • Celkem 5 mincí o celkové váze téměř 70 g ryzího stříbra
  • Záruku ražby v nejvyšší mincovní kvalitě

Sada je bezpečně uložena v elegantní dřevěné kazetě společně s Certifikátem autentičnosti, který potvrzuje výše uvedené parametry.

Sovereign je britská zlatá mince s obvyklou nominální hodnotou jedné libry. Tradičně jsou emise Sovereign raženy v zlatě 925/1000 s průměrem 22,05 mm a váhou 7,98 gramů.

Poprvé byl Sovereign ražený v roce 1489 za vlády krále Jindřicha VII. a vznikl podle vzoru velkých zlatých mincí. Šlo o zvýšení prestiže vládnoucímu rodu Tudorovců. Od počátku ražby se na minci vystřídaly portréty mnohých panovníků. Odtud byl odvozen i jejich název - Sovereign (v překladu suverénní panovník). Od základního Sovereignu byly odvozeny i jeho násobky a díly (čtvrt Sovereign, půl Sovereign, dvojitý Sovereign, pětinásobný Sovereign).

Ražba britských mincí Sovereign probíhala do roku 1604 a byla opět obnovena v roce 1817 za panování krále Jiřího III. Obnovená ražba měla na aversu opět vyobrazen portrét panovníka a na reversu byl vyobrazen jedinečný obraz svatého Jiří, patrona Anglie, v boji s drakem.

Autorem tohoto nadčasového díla byl tehdejší hlavní rytec královské mincovny, Ital Benedetto Pistrucci. Jeho návrh se stal legendárním. Při obnovení ražby v moderní historii oživila jeho mimořádně talentovaná pokračovatelka rodu, úspěšná a respektovaná designérka a sochařka, Angela Pistrucci. Moderní interpretací opět vyobrazila svatého Jiří na koni, jak bojuje s drakem.

ANO, zašlete mi prosím Sadu 5 stříbrných mincí Sovereign za 9 990 Kč (+129 Kč poštovné a balné). Sadu mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla sada zakoupena. Stříbrná mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
ryzí stříbro 999/1000
Průměr:
uvedeno v textu
Hmotnost:
celkem 68,87 g
Kvalita:
nejvyšší mincovní kvalita
Země původu:
Gibraltar
Rok emise:
2019
Limitace:
100 sad