Tato jedinečná mince z 5 uncí ryzího stříbra oslavuje unikátní moment našich dějin. Letos je to přesně 80. let od prolomení kódu Enigma. K této příležitosti byla vyražena i tato překrásná mince v netradičním tvaru.

Již zmíněný netradiční tvar není jedinou unikátností této mince. Nejzajímavější je její reversní strana, která ukrývá zašifrovanou zprávu, kterou může rozluštit pouze její majitel pomocí speciálního šifrujícího, rotujícího mechanismu.

Mince byla vyražena v kvalitě Brilliant uncirculated. Ve velmi striktní limitaci, pouhých 4 999 kusů pro sběratele a milovníky šifer na celém světě.

Objednávkou získáte:

  • Minci z 5 uncí ryzího stříbra 999/1000
  • Netradiční tvar mince
  • Rotující šifrující mechanismus na reversní straně
  • Striktní limitaci - 4 999 kusů
  • Nadstandartní průměr 65 mm
  • Kvalitu Brilliant uncirculated
  • Elegantní balení a Certifikát autentičnosti

Staňte se jedním z mála sběratelů, kteří spolu s touto stříbrnou mincí prolomí kód Enigma a odhalí tajnou zprávu na jejím reversu!

Kód Enigmy byl prolomen 9. července 1941 polskými matematiky, kteří jsou zobrazeni na minci. Uvědomili si, že klíčem k určení kódu jsou matematické vzorce.


Právě díky tomu se podařilo dešifrovat německou komunikaci, což výrazně přispělo k definitivní porážce nacistického Německa a konci druhé světové války.

ANO, zašlete mi prosím minci Enigma z 5 uncí ryzího stříbra za cenu 17 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a elegantní balení. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ag 999/1000
Průměr:
65 mm
Hmotnost:
5oz = 155,5 g
Kvalita:
BU
Nominální hodnota:
10 gibraltarských liber
Země původu:
Gibraltar
Rok emise:
2021
Limitace:
4 999 ks