První oficiální mince ve tvaru matrjošky
Nejslavnější ruská hračka v ryzím stříbře

Mince byla vyražena do ryzího stříbra 999/1000 v nejvyšší mincovní kvalitě - leštěným razidlem. Díky neobvyklému tvaru a moderní technologii tampondruck (tampotisk), můžete obdivovat povedenou barevnou reprodukci legendární matrjošky. Mince je narozddíl od běžných kulatých mincí uložena do dřevěné rozkládací kazety která má také tvar matrjoškly.
(Tampotisk je nepřímý hlubotiskový proces, během kterého se obraz převádí z tiskové desky přes silikonový nosič (tampon), na tzv. substrát - plocha pro potisk).

Matrjošku, slavnou rozkládací hračku v podobě ruské panenky s červenými tvářemi a květovanou šálou, zná snad celý svět. Málokdo však ví, že jejím předobrazem byla figurka lisého mnicha, přivezené do Ruska koncem 19. století z japonského ostrova Honšú. Byla vystavena v Petrohradě v prosinci 1896 na výstavě japonského umění a dnes je uložená v muzeu hraček v Sergijev Posadu blízko Moskvy.

Numismat je totiž vložen do unikátní kazety, která tvoří dvě dřevěné figurky matrjošky.

Rezervácí emisie získáte:

  • Ryzí stříbro (999/1000)
  • Netradiční tvar mince v nejvyšší kvalitě - leštené razidlo
  • Jistotu limitace - jen 5000 kusů pro celý svět
  • Neobvyklé ochranné pouzdro – dřevěnou matriošku

Součástí balení je originální Certifikát autentičnosti, potvrzující všechny parametry numismatu a unikátní sběratelské pouzdro ve tvaru matrjošky.

Unikátní tvar a zpracování této legendární ruské hračky se stalo celosvětově obdivovaným mistrovským dílem. Obohaťte svou sbírku o jedinečnou stříbrnou minci ve tvaru matrjošky, jedné z nejznámějších světových hraček a symbolu Ruska!

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou minci Matrjoška za cenu 2 900 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a unikátní pouzdro. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijeti nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Rozměry:
45 x 30 mm
Hmotnost:
1 oz (31,1 g)
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita - leštěné razidlo
Nominální hodnota:
5 dolarů
Země původu:
Šalamounovy ostrovy
Rok emise:
2016
Limitace:
5 000