Rádi bychom Vám představili výjimečnou stříbrnou minci Krugerrand, jednu z nejvyhledávanějších stříbrných mincí na světě! Tato mince je zcela unikátní, jelikož dříve byla dostupná pouze ve zlatě. Slavná Jihoafrická mincovna vydala stříbrný Krugerrand poprvé v roce 2017 při příležitosti 50. výročí první ražby této slavné mince.

Mince Krugerrand byla vyražena do 1 unce (31,10 g) stříbra nejvyšší ryzosti 999/1000 a její průměr činí úctyhodných 38,61 mm. Ražba proběhla ve slavné Jihoafrické mincovně.

  • Na reversu mince je vyobrazen jeden z afrických symbolů - antilopa skákavá. Autorem tohoto návrhu je slavný jihoafrický sochař Dr. Coert Laurens Steynberg.
  • Avers nese podobiznu bývalého jihoafrického prezidenta Paula Krugera, která je vytvořená podle návrhu Otty Schulze.

Název Krugerrand vychází ze spojení příjmení prezidenta Jihoafrické republiky Paula Krugera, který stál v čele republiky v 80. a 90. letech 19. století a části názvu pohoří Witwatersrand v okolí Johannesburgu, kde se nachází ložiska drahého kovu. Rand je od roku 1961 název jihoafrické měny.

Objednávkou mince získáte:

  • 31,10 gramů ryzího stříbra 999/1000
  • Jednu z nejvyhledávanějších stříbrných mincí světa
  • Ražbu ze slavné Jihoafrické mincovny
  • Elegantní mincovní rám ZDARMA

Jihoafrická mincovna vydala poprvé stříbrný Krugerrand v roce 2017 při příležitosti 50. výročí první zlaté ražby této slavné mince. Získejte i Vy jednu z nejvyhledávanějších a nejžádanějších mincí na světě raženou do jedné unce ryzího stříbra 999/1000.

Název Krugerrand vychází ze spojení příjmení prezidenta Jihoafrické republiky Paula Krugera, který stál v čele republiky v 80. a 90. letech 19. století, a dále koncové části názvu pohoří Witwatersrand poblíž Johannesburgu, kde se nachází ložiska drahého kovu. Rand je od roku 1961 název jihoafrické měny.

První zlatý Krugerrand byl představen veřejnosti přesně 3. července roku 1967. Byla to vůbec první investiční zlatá mince na světě. Jejím úkolem bylo nabídnout lidem investiční příležitost a propagovat těžební průmysl v Jižní Africe. Krugerrand se stal navzdory absenci nominální hodnoty zákonným platidlem. Představuje první zlatou minci, jejíž hodnota byla odvozována od ceny zlata. Zájem o investici v podobě zlaté mince byl od počátku obrovský. Počet vyražených kusů rok od roku prudce narůstal. V roce 1967 bylo na trh uvolněno asi 40 000 kusů a v 70. letech číslo vzrostlo na 200 000 mincí. Růst emise přerušily politické komplikace, kvůli kterým byl na několik let export mincí zakázán. Vývoz byl znovu povolen v roce 1994 a do dnešních dnů bylo prodáno přes 50 000 000 zlatých Krugerrandů.

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou minci Krugerrand za cenu 1 590 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, minci mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do té doby nedojde k vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Průměr:
38,61 mm
Hmotnost:
31,10 g (1 unce)
Kvalita:
BU
Rok emise:
2019
Emitent:
Jihoafrická mincovna