Legendární postava Británie ve stříbře

Nejvyhledávanější stříbrná mince světa!

Představujeme Vám jednu z nejvyhledávanějších stříbrných mincí, sběrateli po celém světě - minci Britannia. Tato nádherná mince patří mezi každoroční emise Britské královské mincovny s mnohaletou tradicí a razí se od roku 1997.

Rok 2013 však přinesl změnu v ražbě této pozoruhodné mince zobrazující klasický motiv stojící Britannie. Od uvedeného roku se razí do ryzího stříbra 999/1000. Předtím byla její ryzost nižší a to pouhých 958/1000.

Další pozoruhodnou zajímavostí u této mince je, že v roce 2014 bylo přibližně 17 000 mincí vyraženo s nesprávným aversem, jelikož ve stejné mincovně byla zrovna ražena emise Rok koně se stejnou specifikací a velmi podobným aversem, který byl použit právě na těchto mincích. Ty se dnes dají pod názvem „Mule Britannia“ zakoupit na internetových aukcích. Od té doby je každá nová emise dychtivě očekávaná a vyhledávaná sběrateli na celém světě!

Mince Britannia, kterou od nás nyní můžete získat, byla ražena v roce 2019 do jedné unce ryzího stříbra. Mince spojuje tradiční motiv postavy Britannie
na jejím reversu a současný portrét britské královny Alžběty II. na jejím aversu. Autorem portrétu je věhlasný britský umělec Ian Rank-Broadley.

Objednávkou získáte:

  • 1 unci ryzího stříbra 999/1000
  • Legendární motiv z Britské královské mincovny
  • Certifikát autentičnosti
  • Elegantní rám pro vystavení mince ZDARMA

Britannia zosobňuje Velkou Británii již téměř 2000 let a vyjadřuje její silné stránky a charakteristiky britského národa. Sběratelé na celém světě tuto podmanivou minci oslavují a netrpělivě očekávají každý rok její novou emisi.

Možná to byla Athéna, řecká bohyně moudrosti a vítězné války, jež posloužila jako vzor silné ženy ztělesňující vlastnosti své vlasti. Byli to však Římané, kteří první na svých mincích vyobrazili Britannii, vyjadřujíc tak kolonizaci podrobené země. Jak si všimla spisovatelka Marina Warner, na mincích římského císaře Hadriána z roku 119 je Britannia znázorněná jako skloněná zajatkyně, „zamyšlená, až zoufalá bohyně…, která padla před silou římského impéria". Pozdější římské mince zobrazují Britannii ve vojenské zbroji. Snad tak vzdávají hold bojovnému duchu obyvatel ostrova a královně, která odolávala invazi Římské říše s nezkrotnou odvahou.

Britannia potom už nikdy na mincích nechyběla a v následujících letech byla čím dál častěji zobrazována jako mořská postava. Na slavných halířích a dvoupencovkách z roku 1797 byl její oštěp nahrazen trojzubcem a vidíme ji sedící na skalách v moři, s lodí v pozadí.

Od té doby byly aspekty historie a charakteru Britannie interpretovány mnohými umělci a její postava zastává přední místo na britské numismatické scéně. V moderní době zůstává její postava všeobecně uznávaným zosobněním Velké Británie.

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou minci Británie za cenu 1 790 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a elegantní kazetu. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Hmotnost:
31,10 g (1 unce)
Průměr:
15 mm
Kvalita:
Ražební lesk
Rok emise:
2019
Emitent:
Britská královská mincovna