Představujeme Vám kolekci Život Karla IV. v ryzím stříbře. Výjimečná kolekce mapující nejvýznamnější životní milníky našeho největšího Čecha, Otce vlasti, je zahájena medailí připomínající korunovaci Karla IV. římským císařem, od které uplynulo již téměř 670 let.

Tato nádherná medaile byla vyražena do ryzího stříbra 999/1000 za dodržení velmi přísných podmínek.

Díky ražbě v nejvyšší mincovní kvalitě jsou motivy aversu i reversu propracovány do nejmenších detailů. Motivem aversu je Karel IV. a jeho korunovace císařem Říše římské. Na reversu medaile jsou vyobrazeny znaky zemí Koruny české.

První medaile Narození Karla IV.

Císařská korunovace se konala 5. dubna 1355 v Římě. Teprve po korunovaci se začal Karel oficiálně titulovat Karel IV. a tímto aktem stanul na nejvyšším a nejuctívanějším společenském stupni, na který mohl v tehdejší Evropě dosáhnout.

Návrh designu pro Národní Pokladnici vytvořil významný český sochař a medailér Vladimír Oppl, mimo jiné autor české oběžné dvacetikoruny.

Zvýhodněná cena medaile Korunovace Karla IV. římským císařem činí 990,- Kč. Poštovné a balné této první medaile z kolekce hradíme za Vás!

Specifikace
Vzácný kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Kvalita:
Leštěné razidlo
Hmotnost:
24,5 g
Průměr:
38,61 mm
Autor návrhu:
Vladimír Oppl
Limitace:
5000 kompletních sbírek

Kolekce Život Karla IV. v ryzím stříbře

Přeneste se do 14. století, do fascinující doby Karla IV. Díky medailím z kolekce Život Karla IV. budete mít ve své sbírce nádherné stříbrné pamětní medaile a zároveň se dozvíte řadu zajímavostí o nejvýznamnějším českém panovníkovi a jeho zásluhách.

Medaile připomínající korunovaci Karla IV. římským císařem tuto výjimečnou kolekci otevírá. Kolekce bude dále obsahovat medaile připomínající Karlovy významné životní milníky, mezi něž bezpochyby patří položení základního kamene hradu Karlštejn, založení Karlova mostu a Karlovy univerzity, jeho korunovace českým králem. Celkem se můžete těšit na 60 originálně zpracovaných medailí.


Elegantní kazeta a Certifikát autentičnostiJako součást kolekce obdržíte v průběhu sbírání ZDARMA:

  • Elegantní kazetu k bezpečnému uložení medailí
  • Certifikát autentičnosti ke každé medaili
  • Osvědčení o vlastnictví kolekce

Pro kolekci stříbrných pamětních medailí Život Karla IV. byl stanoven velmi přísný limit - pouhých 5 000 sběratelů bude mít možnost shromáždit tuto kolekci.

Mimořádná cena první medaile činí 990 Kč vč. poštovného balného. Cena všech dalších medailí v kolekci je 1990 Kč (+ 99 Kč poštovné a balné).

Ukázka dalších medailí z kolekce

Ano, chci začít sbírat pamětní medaile Život Karla IV. Objednávám si první pamětní medaili Korunovace Karla IV. římským císařem za zvýhodněnou cenu pouhých 990 Kč vč. poštovného a balného (místo 1990 Kč). Peníze nezasílám předem, pamětní medaile z ryzího stříbra 999/1000 bude hrazena při odběru dobírkou poštovnímu doručovateli. Pokud si pamětní medaili Korunovace římským císařem ponechám, objednám si tak další stříbrné pamětní medaile z kolekce Život Karla IV. Ty budu dostávat přibližně jednou měsíčně, každou za cenu 1990 Kč (+ 99 Kč poštovné a balné). Každou pamětní medaili mohu vrátit do 14 dnů ode dne jejího doručení. V takovém případě mi Národní Pokladnice s.r.o. vrátí částku, za niž byla pamětní medaile zakoupena. Sbírání medailí z kolekce Život Karla IV., která obsahuje celkem 60 medaílí, mohu kdykoli ukončit. O svém rozhodnutí ukončit sbírání musím neprodleně informovat Národní Pokladnici písemně, telefonicky nebo emailem.

Tato nabídka je platná do 31. prosince 2023, pokud nedojde k vyprodání zásob. Máte právo kdykoliv ukončit objednávku pamětních medailí z kolekce Život Karla IV. a nechat odstranit své údaje z rezervačního seznamu kolekce. Po ukončení objednávky Vám již nebudou další medaile z kolekce zasílány. Národní Pokladnice s.r.o. si vyhrazuje právo zvýšit částku poštovného a balného za podmínek uvedených ve Všeobecných obchodních podmínkách. Národní Pokladnice s.r.o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky Národní Pokladnice s.r.o. naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.