„Rozhodli jsme se letět na Měsíc. Ne proto, že je to lehký úkol, ale proto, že je to těžký úkol!“ Tímto slavným proslovem zveřejnil v roce 1962 slavný americký prezident J. F. Kennedy ambiciózní program Apollo. O necelých sedm let později, konkrétně 20. července 1969, se podařilo úkol splnit: Lidé poprvé stanuli na povrchu Měsíce!

Při příležitosti 50. výročí (2019) tohoto významného milníku lidských dějin si dovolujeme představit skutečný numismatický unikát:

Mince je věrnou 3D zmenšenou kopií skutečného Měsíce, s průměrem 26 mm. Je vyražena do dvou trojských uncí stříbra vysoké ryzosti (925/1000). Každý z 800 vyražených kusů je zušlechtěn rhodiem, díky kterému ji můžete vzít do ruky a cítit tak povrch posetý krátery.

Tvar a limitace dělají z této mince unikát. Je tu však ještě jeden parametr, nad jiné unikátnější, přímo nejunikátnější - do mince je vsazen skutečný kámen z Měsíce! Jedná se o část meteoritu, který dopadl na povrch naší planety. Byl nalezen v roce 2013 v africkém Maroku. Je veden pod oficiálním označením „NWA 7959“. Na minci je umístěn přesně v místě přistání Apolla 11.

Objednávkou získáte:

  • Část skutečného kamene z měsíce!
  • 62,2g stříbra vysoké ryzosti (925/1000)
  • Unikátní tvar mince - zmenšený 3D model Měsíce
  • Exkluzivní zušlechtění rhodiem
  • Jistotu velmi nízké limitace, pouhých 800 kusů
  • Certifikát autentičnosti a dárkovou kazetu

Ať už chcete rozšířit svojí sbírku o opravdový unikát s kouskem mimozemského kamene, nebo touto nevšední mincí obdarovat blízké, nebo známé — stříbrná mince ve tvaru Měsíce je výbornou volbou!

V roce 2013 byl v africkém Maroku nalezen měsíční kámen později klasifikovaný jako Lunární meteorit označený oficiálním názvem Northwest Africa 7959. Vážil 156 gramů. Dle organizace Department of Earth and Planetary Science (volně přeloženo jako „Úřad pro planetu Zemi na planetární vědy“) se jedná o typický měsíční meteorit avšak v mnoha ostatních detailech odlišný od ostatních meteoritů. Autentičnost meteoritu je garantována standardy společnosti London Meteority Society.

Právě z tohoto lunárního meteoritu byl do všech 800 vyražených mincí vložen kousek o hmotnosti 7 miligramů. Je umístěn přesně v místě, kde v roce 1969 přistálo Apollo 11.

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou minci ve tvaru Měsíce s pravým měsíčním kamenem za 9990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Stříbro vysoké ryzosti (925/1000)
Zušlechtění:
Rhodiem
Hmotnost:
2 unce (62,2 g)
Průměr:
26 mm
Nominální hodnota:
2 $
Země původu:
Niue
Rok emise:
2019
Limitace :
800 ks
Exkluzivně:
Vsazen pravý měsíční kámen