Avers mince

Jedinečné mince s názvem Sovereign představujeme již řadu let. Jedná se o jedny z nejžádanějších a nejcennějších numismatů světa, z nichž ty první byly vyraženy již v 15. století. Až donedávna jsme byli zvyklí na výhradně zlaté Sovereigny. Když ovšem v roce 2019 debutoval na našem trhu (exkluzivně prostřednictvím Národní Pokladnice) první stříbrný Sovereign, zahájil novou éru již tak ikonické mince!

Krása stříbrných „panovnických“ mincí nejlépe vynikne v kompletní Sovereign sadě. Až při pohledu na celkem 5 mincí z ryzího stříbra 999/1000 uložených vedle sebe odhalíte celistvost a myšlenku. Je docela neskromně považován za „jeden z nejlepších mincovních návrhů v historii“. Původní design pochází od Jeana Baptisty Merlena a vydával se za vlády krále Jiřího IV. Tento panovník byl korunován v roce 1821, mince vydaná o 200 let později tak tento akt připomíná a oslavuje.

AVERS REVERS
Podobizna královny Alžběty II. od Rafaela Makloufa s latinským nápisem; ELIZABETH II DEI GRA REGINA GIBRALTAR (Alžběta II., z Boží milosti královna Gibraltaru).

Zobrazuje královský znak se štítem rozděleným do pěti dílů spojujících znaky Velké Británie, Irska, Hannoveru a Brunšviku. Tři největší mince mají znak obklopen nápisem BRITANNIARUM REX FIG: DEF:, což v překladu znamená „Král všech Britů, obránce víry“.


Všech pět mincí je vyraženo v nejvyšší mincovní kvalitě leštěným razidlem (Proof) a nechává tak vyniknout motiv na povrchu vyleštěném do zrcadlového lesku. Liší se však váhou a velikostí.

Set 5 stříbrných mincí Sovereign

Objednávkou získáte:

  • Celkem 5 mincí o celkové hmotnosti 69,87 g ryzího stříbra
  • Záruku nejvyšší mincovní kvality
  • Jistotu nízké limitace, jen 4999 sad
  • Elegantní černou kazetu a Certifikát autentičnosti

Sada je bezpečně uložena v elegantní dřevěné kazetě společně s Certifikátem autentičnosti, který potvrzuje výše uvedené parametry.

Exkluzivně jen v Národní Pokladnici!

Nominální hodnota 1/4 Sovereign 1/2 Sovereign 1 Sovereign 2 Sovereign 5 Sovereign
Hmotnost 1,99 g 3,99 g 7,98 g 15,97 g 39,94 g
Průměr 13,5 mm 19,3 mm 22,05 mm 28,4 mm 36,02 mm

Bohatá historie a znak prestiže. Sovereign můžeme přeložit jako suverén nebo také panovník. Sovereigny jsou dnes považovány za krále numismatických sbírek. Před více než 500 lety plnily tyto mince především reprezentativní funkci. První královskou minci s přízviskem Sovereign nechal po vzoru evropských zlatých mincí vyrazit Jindřich VII. Tudorovský proto, aby zvýšil prestiž a moc svého rodu. Reprezentativní charakter numismat nikdy neztratil. Původní emisi zdobila podobizna panovníka a heraldický znak Anglie obklopený růží, která byla znakem dynastie Tudorovců. Ražba britských sovereignů probíhala do roku 1604, následovala dvousetletá přestávka a znovu obnovena byla až v roce 1817 za panování krále Jiřího III.

ANO, zašlete mi prosím Sadu 5 stríbrných mincí Sovereign, 2021 za cenu 9 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Částku za sadu mohu uhradit najednou, nebo ve formě dvou bezúročných měsíčních splátek, 2 x 4 995 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné).

Sadu mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku/splátku, za niž byla sada zakoupena. Společně se sadou obdržím navíc Certifikát autentičnosti obsahující bohaté informace a elegantní černou kazetu. Sadu bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijeti nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Set 5 mincí:
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Průměr:
13,5 mm, 19,3 mm, 22,05 mm, 28,4 mm, 36,02 mm
Hmotnost:
1,99 g, 3,99 g, 7,98 g, 15,97 g, 39,94 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita
Nominální hodnota:
1/4, 1/2, 1, 2, 5 Sovereign
Země původu:
Gibraltar
Rok emise:
2021
Limitace:
4 999 ks