Unikátní sada legendárních stříbrných Sovereignů

Stříbrný Sovereign poprvé zušlechtěn Fairmined zlatem v limitované sadě!

Představujeme Vám sadu legendárních mincí Sovereign, jež byly vyraženy do ryzího stříbra 999/1000 v nejvyšší mincovní kvalitě - leštěným razidlem. Tato technika nechává vyniknout motiv na povrchu vyleštěném do zrcadlového jasu.

Jedna z mincí tohoto setu, jeden Sovereign, je dokonce parciálně zušlechtěna ryzím Fairmined zlatem (999/1000), které také můžete znát pod pojmem férově vytěžené zlato. Mince v této sadě se liší svou vahou a hmotností. Celková hmotnost sady je 69,87 gramů. Níže uvádíme specifikace jednotlivých mincí:

  1. ¼ Sovereign má průměr 13,5 mm, hmotnost 1,99 g
  2. ½ Sovereign má průměr 19,3 mm, hmotnost 2,99 g
  3. Jeden Sovereign má tradiční rozměry 22,05 mm 7,98 g + plátování Fairmined zlatem 999/1000
  4. Dvijitý Sovereign je 28,4 mm veliký a 15,97 g těžký
  5. Pětinásobný Sovereign má průměr 36,02 milimetrů a váží 39,94 gramů

Původním autorem námětů Sovereigna je Benedetto Pistrucci, tehdejší hlavní rytec Britské královské mincovny, brilantní a temperamentní Ital. Římský rodák Pistrucci studoval umění v Římě, Neapoli a Bologni a po studiích se věnoval tvorbě portrétů v Itálii a ve Francii. V roce 1815 přesídlil do Londýna, kde začal pracovat pro Královskou mincovnu a vypracoval se až na hlavního rytce Britské královské mincovny. Nový dizajn všech stříbrných mincí ze sady, kterou jsme pro Vás exkluzivně získali, zpracovala jeho přímá příbuzná Angela Pistrucci.

Nyní bychom Vám rádi, sdělili pár informací o certifikovaném Fairmined zlatě, jež nazýváme také Férovým zlatem. Tato certifikace zlata od základu mění celý systém nezodpovědné těžby. V těžebních lokalitách Jižní Ameriky, Afriky nebo například Asie je těžba zlata často jedinou možnou obživou. Lidé často pracují v nevyhovujících pracovních podmínkách za méně než minimální mzdu. Proti tomuto bezpráví bojuje Aliance ARM, která poskytuje malým důlním společnostem certifikaci, která je garancí zodpovědnosti ke svým horníkům.

Rezervací sady získáte:

  • Pět Sovereignů ražených do ryzího stříbra 999/1000
  • Striktní limitaci - pouhých 4 999 sad pro celý svět!
  • Parciální zušlechtění ryzím Fairmined zlatem 999/1000
  • Elegantní kazetu a Certifikát autentičnosti

Celá stříbrná sada je bezpečně uložena v elegantní kazetě společně s Certifikátem autentičnosti, který potvrzuje všechny výše uvedené parametry. Staňte se hrdým vlastníkem unikátní sady pěti Sovereignů, které byly letos teprve podruhé v historii vyraženy do ryzího stříbra 999/1000!

Sovereign je původně britská zlatá mince s obvyklou nominální hodnotou jedné libry. Tradičně jsou emise Sovereign raženy do zlata 925/1000 s průměrem 22,05 mm a váhou 7,98 gramů.

Poprvé byl Sovereign vyražen v roce 1489 za vlády krále Jindřicha VII. a vznikl podle vzoru velkých zlatých mincí. Šlo o zvýšení prestiže vládnoucímu rodu Tudorovců. Od počátku ražby se na minci vystřídaly portréty mnohých panovníků. Odtud byl odvozen i jejich název - Sovereign (v překladu suverénní panovník). Od základního Sovereignu byly odvozeny i jeho násobky a díly (čtvrt Sovereign, půl Sovereign, dvojitý Sovereign, pětinásobný Sovereign).

Ražba britských mincí Sovereign probíhala do roku 1604 a byla opět obnovena v roce 1817 za panování krále Jiřího III. Obnovená ražba měla na svém opět portrét vládnoucího monarchy a na reversu byl vyobrazen jedinečný obraz svatého Jiří, patrona Anglie, v boji s drakem.

Autorem tohoto nadčasového díla byl tehdejší hlavní rytec královské mincovny, Ital Benedetto Pistrucci. Jeho návrh se stal legendárním. Moderní novodobou ražbu nyní oživila jeho mimořádně talentovaná pokračovatelka rodu, úspěšná a respektovaná designérka a sochařka, Angela Pistrucci. Moderní interpretací opět vyobrazila svatého Jiří na koni, bojujícího s drakem.

ANO, zašlete mi prosím sadu stříbrných Sovereignů za cenu 9 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Sada bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Sadu stříbrných Sovereignů mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla sada zakoupena. Společně se sadou obdržím navíc Certifikát autentičnosti a elegantní balení. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Stříbro 999/1000
Zušlechtění:
Fairmined zlato 999/1000
Průměr:
13,5 / 19,3 / 22,5 / 28,4 / 36,02 mm
Hmotnost:
1,99 / 3,99/ 7,98 / 15,97 / 39,94 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita, Proof
Nominální hodnota:
¼, ½, 1, 2, 5 Sovereign
Země původu:
Gibraltar
Rok emise:
2020
Limitace:
4 999 ks