Národní Pokladnice Vám představuje jedinečný set pamětních medailí s motivem prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Jedná se o set numismatů, ve kterém je první vyražený z ryzího stříbra 999/1000 a druhý a třetí je shodně vyražen do slitiny mědi a niklu a liší se tím, že jeden z nich je zušlechtěn ryzím zlatem (999/1000).

  • Na reversech medailí je vyobrazen obrys Československa s motivem lípy, opisem Pravda vítězí a letopočty 1937 a 2017

  • Na aversech se nachází Portrét Tomáše Garrigua Masaryka a znaky zemí republiky Československé

Všechny tři numismaty dostanete precizně zapečetěné v kapslích s podélným, průhledným rámem magic frame, který nejen že bude Vaše nové medaile chránit před vnějšími vlivy, ale také je díky němu budete moci mít vystavené kdekoliv budete chtít a připomínat si je tak každý den. Autorem unikátního návrhu je respektovaný medailér Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD.

Objednávkou získáte:

  • Tři originální medaile
  • Dárek: velkoformátovou mapu ČSR
  • Exklusivní sběratelský rámeček magic frame
  • Certifikát autentičnosti

Tomáš Garrigue Masaryk se narodil 7. března 1850 v Hodoníně. Během studia na filozofické fakultě v Lipsku se seznámil s Charlottou Garrigue, dcerou newyorského podnikatele, s níž se posléze oženil a z úcty k ní a její rodině přijal její příjmení a přidal jej ke svému jménu.

Během první světové války odešel Masaryk do Ženevy, aby zde zviditelnil český národ a přesvědčil státníky evropských velmocí o potřebnosti a užitečnosti samostatného českého státu. Později spolu s Edvardem Benešem odjel do Francie, kde se k nim připojil Milan Rastislav Štefánik. Všichni tři nakonec společně prosazovali vznik československého státu.

Snaha Masaryka a jeho spolupracovníků byla nakonec korunována úspěchem a Československo bylo dne 28. října 1918 uznáno samostatným státem. Masaryk byl následně 14. listopadu 1918 zvolen prvním prezidentem nově vzniklého Československa. V květnu 1934 jím byl zvolen počtvrté a naposledy. 14. prosince 1935 abdikoval ze zdravotních důvodů a zůstal na zámku v Lánech, kde v září 1937 zemřel.

Ještě za jeho života byl přijat zákon „Masaryk se zasloužil o stát“, známý též jako Lex Masaryk. Za zásluhy o stát mu parlament udělil titul „Prezident Osvoboditel“ a celkem sedmnáctkrát byl navržen na Nobelovu cenu míru.

ANO, zašlete mi prosím sadu tří pamětních medailí s T. G. Masarykem za cenu 1 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Sadu mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla sada zakoupena. Společně se sadou obdržím navíc Certifikáty autentičnosti obsahující bohaté informace. Sada bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijeti nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Set medailí:
3 kusy
Kov:
1x stříbro 999/1000, 2x slitina Cu a Ni
Zušlechtění:
1x 24karátové zlato
Průměr:
3x 33 mm
Hmotnost:
1x 15,55 g, 2x 15g
Země původu:
Česká republika
Rok emisí:
2017-2018
Autor:
Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD.
Limitace:
44 setů