Ga-den Thankga - 8 symbolů štěstí ze vzdáleného Tibetu

Historická stříbrná mince vyražená na přelomu 19. a 20. století

Tento unikátní numismat pochází z Tibetu a mnoha odborníky i laiky je považován za jeden z nejzajímavějších na světě.

Mincovním kovem tohoto historického numismatu je stříbro. Jeho průměr je 26 – 28,5 milimetru a hmotnost se pohybuje mezi 4,4 – 5,5 gramu. Nazývá se Ga-den Thangka a je nejpoužívanější a nejznámější tibetskou mincí. Mnozí odborníci ji též označují za nejkrásnější tibetskou minci. Dokonale propracovaný design aversu i reversu této stříbrné Thangky byl inspirován nepálskými mincemi, které byly zase ovlivněny indickými stříbrnými rupiemi.

Mince byla emitována v zemi téměř izolované od zbytku světa. Proto jsou tibetské mince Ga-den Thangka považovány za nejzajímavější a nejvíce žádané mice numismatického trhu!

Na reversu mince se nachází vyobrazení květiny, do jejíchž oválných okvětních listů je vepsáno „Palác Ga-den zvítězí ve všech směrech“ (Palác Ga-den je bývalé historické sídlo Dalajlámy).

Na svém aversu nese numismat jedinečný vzor, do kterého je zakomponováno osm buddhistických symbolů štěstí:

  • drahocenný slunečník – symbol ochrany
  • praporec – symbol vítězství
  • bílá lastura – symbol slávy
  • dvě zlaté ryby– symbol spásy
  • číše velkého pokladu – symbol lásky
  • nekonečný uzel – symbol znovuzrození
  • kolo zákona – symbol cesty k osvícení
  • lotosový květ – symbol čistoty (lotosový květ roste z kalné vody ven, představuje čistotu v nečisté vodě

Samotné číslo osm je také symbolické – znamená osm směrů, osm cest za osvícením a štěstím.

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou minci Gaden Thangka za cenu 2990 (+ 129 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti obsahující bohaté informace. Emise bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Stříbro
Průměr:
27 mm
Hmotnost:
4,5 -5,5 g
Rok emise:
1836-1948
Země původu:
Tibet